Jump to content

specijalistički na Pravnom fakultetu u Zagrebu (trgovačko)


IvyStokes

Preporučene objave

Molim Vas za informacije vezane uz pohađanje poslijediplomsjkog u Zagrebu.

Nisam iz Zagreba, pa je malo vjerovatno da ću redovito pohađati predavanja.

Dobila sam informaciju da, iako su predavanja formallno obavezna, prisustvo nije nužno da bi se stekli uvjeti za pristup ispitu. Da li je to točno?

Hvala.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je točno ne trebaš biti stalno na predavanjima no bez veze ti je uplatiti 8.500,00 kuna po semestru pa ne ići na predavanja. Tu se upoznaju profesori, kolege, razmjenjuje literatura i dr. dakle trebala bi dolaziti bar 3 puta tjedno. Pravo društava, trgovačko pravo, GPP, međunarodna plaćanja obavezno. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu se ne složiti sa tobom.

Međutim, obzirom da sam iz drugog grada (dva i pol sata i otprilike 400 kuna od Zagreba), te da radim, sasvim sigurno neću biti na svakom predavanju. Potrudit ću se organizirati kakav-takav kontinuitet, koliko to bude bilo moguće (nadam se barem 2 x tjedno)

Ne bih htjela da zbog neprisustvovanja na predavanjima ne mogu pristupiti na ispit.

Inače, koliko znam, na ostalim se fakultetima predavanja za poslijediplomski održavaju vikendima, a ne kroz tjedan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti bi trebao prvo tražiti u firmi da ti daju slobodno. Predavanja su u 5 sati te bi trebao krenuti bar u 2 ? Ako te oni upućuju mogli bi ti platiti i troškove i dati slobodne dane.

Moguće je da se povežeš s nekim pa da ti bilježi ili snima predavanja pa ti poslje daje. Može se neki profesor zainatiti pa te zezati jer mu nisi bio na predavnjima. Bolonja inače traži pristnost prdavnjima i za izvanredne i za PDS bar u 30 %.

Predavanju su bar na pravu i ekonomiji radnim danima popodne. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Kao student predemtnog studija, mogu vam kazati da predavanja nisu obvezna za pristup ispitu.

Mada smatram da to nije studentima nekakav hendikep, jer se ode na konzultacije kod profesora.

Konzultacije kod profesora su obično nekakva rasprava o određenom problemu (temi), te ako se i profesoru učini ista zanimljivom onda možeš na istu temu napisati seminarski rad.

Nakon seminarskog rada (prihvaćenog), porazgovarate o načinu ispita, dakle na što se bazirati na već poznatoj literaturi.

Ja sam se osobno iznenadio, nije kao na preddiplomskom, dosta je zanimljivije a i ispiti su tako koncipirani da se sada sve to ne polaže ponovo, nego se pretpostavlja da znate, a razgovarate o određenim temama.

Nadam se da sam pomogao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zoki2 je napisao:

Međutim ako imaš ruša u znanju ili si to davno polagao na dodiplomskom moraš sve ponoviti i naučiti. Npr. za predmet Pravo društva sve tri knjige od Barbića.

 

 

Zoki, svakako imaš pravo. Zapravo se ovisi od studenta, npr. ako si poližio pravosudni, onda nakon takvog učenja, Barbićevu knjigu čitaš kao štivo za razonodu. Barem je kod mene imalo takav efekt.

Ali svakako, ako ti je gradivo relativno "staro", onda te ni predavanja nisi u stanju pratiti, tako da ti ne koristi biti na njima.

Osobno, studiji mi se sviđa, ima hrpa gradiva, mada smatram da je polaganje ispita dosta lakše nego na dodiplomskom. Mada, možda mi se samo tako čini. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Ima li netko tko bi mogao ocijeniti kvalitetu tog studija, eventualno tko poznaje kako se ovaj studij provodi u inozemstvu?

Ja sam čula od jednog polaznika da ne dobiva onu kvalitetu znanja koju je očekivao, odn. da je jedan predavač pokazao nedostatno poznavanje materije bankovnih ugovora, to znači ne da kandidat nije naučio ništa novo, već je dobio predavača sa slabijim znanjem materije od pojedinih kandidata. Ako je to tako, onda je to jadno, jer zašto plaćati stručno usavršavanje koje ne dobiješ? (!)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pravni fakultet u Zagrebu je raspisao natječaj za upis na specijalističke poslijediplomske studije iz sedam pravnih područja. Rok za prijavu je 3. studenog 2009. godine

 

 

Sveučilište u Zagrebu

Pravni fakultet u Zagrebu

Vijeće poslijediplomskih studija

 

Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu

 

raspisuje

 

 

N a t j e č a j

za upis polaznika na poslijediplomske specijalističke :palac:

 

 

Poslijediplomski specijalistički studij (četiri semestra):

Europsko pravo

Fiskalni sustav i fiskalna politika

Građanskopravne znanosti i obiteljskopravna znanost

Javno pravo i javna uprava

Kaznenopravne znanosti

Međunarodno javno i međunarodno privatno pravo

Pravo društava i trgovačko pravo

 

Poslijediplomski studij može upisati osoba:

- koja je završila diplomski, odnosno dodiplomski pravni studij ili drugi odgovarajući studij u skladu s izvedbenim planom pojedinog poslijediplomskog studija,

- koja poznaje jedan svjetski jezik u mjeri da se može koristiti stručnom literaturom.

 

Prednost pri upisu na studij imaju osobe s višom prosječnom ocjenom.

Nastava, ovisno o iskazanom interesu, započinje u zimskom semestru akademske 2009/10. godine, a izvodi se u poslijepodnevnim satima kroz najviše šest tjedana po semestru.

 

Školarina iznosi 8.500,00 kuna po semestru. Za zainteresirane pristupnike postoji mogućnost kreditiranja školarine

 

Prijave se primaju najkasnije do 3. studenog 2009. na adresu: Pravni fakultet u Zagrebu, Zagreb, Trg maršala Tita 14.

 

Uz prijavu je obvezno priložiti:

- dokaz o završenom studiju s postignutim ocjenama iz svih predmeta,

- dokaz o državljanstvu,

- potvrdu o zaposlenju (ako je osoba zaposlena),

- pisanu izjavu o jeziku kojim se osoba služi,

- pisanu izjavu o tome tko će plaćati školarinu (osobno, pravna osoba u kojoj je osoba zaposlena, stipendija i sl.)

 

O rezultatima natječaja svi podnositelji prijava bit će izviješteni odmah po zaključenju natječaja.

Studijski programi i izvedbeni planovi poslijediplomskih studija objavljeni su na web stranici www.pravo.hr.

Sve potrebne obavijesti mogu se dobiti na e-mail: tajnistvo@pravo.hr odnosno na telefon broj: 4564 302. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija