Jump to content
Sign in to follow this  
dajo

vlastita imovina bračnog druga

Preporučene objave

ako sam u braku i posudim novac od treće osobe da kupim nekretninu, prodam tu nekretninu za veću cijenu, od toga vratim pozajmicu i ono što mi ostane je samo moje ili je bračna stečevina? i da li je ta nekretnina prije moje prodaje samo moja ili je dio bračne stečevine? puno hvala!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

dajo je napisao:

ako sam u braku i posudim novac od treće osobe da kupim nekretninu, prodam tu nekretninu za veću cijenu, od toga vratim pozajmicu i ono što mi ostane je samo moje ili je bračna stečevina? i da li je ta nekretnina prije moje prodaje samo moja ili je dio bračne stečevine? puno hvala!

Novac je bračna stečevina i nekretnina je bračna stečevina. Tvoja vlastita imovina je imovina koju si imao PRIJE ulaska u brak, ili koju si NASLIJEDIO ili ti je DAROVANA dok si bio u braku. Sve ostalo pripada bračnoj stečevini i dijeli se napola između bračnih drugova.

Podijeli ovu objavu

žao mi je što vas moram razočarati, a zvučite uvjereni u svoje znanje, Vrhovni sud je presudio da ta nekretnina nije bračna stečevina jer je stečena novcem koji je posuđen, dakle stečen na pravnom temelju drugačijem od onog koji je potreban da bi imovina ulazila u bračnu stečevinu. jer u zakonu piše "stečena nasljeđivanjem,darovanjem i dr." stjecanje na temelju pozajmice je ovo "i dr." i meni je nevjerojatno, ali eto, dobro došli u real world.

Podijeli ovu objavu

Nije mi jasno.. znali ste odgovor, ali ste ipak postavili pitanje.. :-?

No, nema veze .. dali ste korisnu informaciju.

Možete li navesti broj te sudske odluke?

Čini mi se logična, budući da je bračna imovina ona koju su supružnici stekli radom za vrijeme trajanja braka ili potječe od nje.

Pozajmljivanje nije rad, ne?

;-)

Ili kak kome? :-D

Podijeli ovu objavu

zanimljivo, iako... hm.. postoji li razlika ako uzmem kredit? i

znači uzmem lovu, tako prvo steknem nekretinu pa obrnem posao, pa sjedne lova-a ono samo moja, ha? ja ne bi rekla, to je posao za vrijeme trajanja braka... da vidimo tu sudsku... baš me zanima

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite korisnički račun na našoj stranici. Lako je!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this