Jump to content

može li se prevariti poreznu upravu?


upitnik

Preporučene objave

Zna li netko kako funkcionira porezna uprava? Naime, zakon određuje da svatko tko radi više od jednoga nesamostalnog posla mora podnijeti godišnju poreznu prijavu. Dalje piše da onaj tko ne podnese prijavu dobiva porezno rješenje na temelju procjene. Zanima me znači li to da je teoretski moguće da onaj tko ne podnese poreznu prijavu, a radio je više nesamostalnih poslova, može izbjeći porez ako porezna uprava ne izračuna njegove porezne obveze za proteklu godinu? Ili porezna uprava uglavnom ne propušta zaračunati porez i onima koji nisu podnijeli prijavu za nesamostalni rad koji nije jedini? Ovo pitanje jest nepošteno i zbog nepoštenih namjera, ali budući da nema kaznenih odredaba za nepodnošenje prijave za nesamostalni rad, zašto se čovjek ne bi malo pravio blesav, pa ako prođe - prođe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

:smijeh2::smijeh2:

Dobar si...dobar!

Ali te moram ražalostiti, ima nekih kaznenih odredaba koji su predviđeni za lukavce kao što si ti.

Pogledaj čl. 286 Kaznenog zakona sa svim izmjenama Utaja poreza i drugih davanja.

Sad mi se ne da tražiti koliko ima prekršaja u vezi toga, ali sigurna sam da ima.

Iako si me nasmijao, moram zaključati, jer ovdje nema mjesta nepoštenju i pomoganju u inkriminiranim radnjama.

:policajac::sudac:

P.S. :smijeh2::smijeh2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija