Jump to content

papiri za prijavu poreza - darovanje; najam stana


gica

Preporučene objave

Majka mi je ugovorom o darovanju poklonila zemljište. Od papira koje je potrebno priložiti (besplatni telefon porezne uprave, porezna uprava i što ima na internetu) su: obrazac za prijavu poreza, ugovor o darovanju, preslike osobnih iskaznica, dokaz o srodstvu.

Da li obična kopija rodnog lista iz 2001. može biti dokaz o srodstvu ili moram vaditi novi rodni list? (na informacijama nemaju taj odgovor).

Budući da je porezna uprava izvan mjesta stanovanja, mogu li poslati preporučeno poštom?

Ako ipak odem i nemam neki od dokumenata koji se traži, mogu li ipak predati prijavu pa naknadno dostaviti što fali (naravno poštom)?

Mora li ugovor o darovanju biti ovjerena kopija ili može i obična?

 

Da ne otvaram još temu slično pitanje, iznajmila stan, imam ugovor i želim prijaviti na poreznu (na informacijama kažu neka odem i vidim što treba od papira, kao da imam slobodnog vremena šetati). Znate li što osim ugovora (kopija?, ovjerena kopija?) trebam priložiti i mogu li i to poslati preporučeno?

 

Izvinjavam se zbog dugačke teme, telefonski ne mogu dobiti konkretne odgovore a putovati da se predaju prijave i biti vraćen nije mi opcija.

Najljepše zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija