Jump to content

ugovor o sponzorstvu


sonjapop

Preporučene objave

Postoji li ikakva špranca igdje za ugovor o sponzorstvu i što bi trebalo osim nužnih sastojaka još unijeti u ugovor.

Je li bolje tražiti donaciju i može li se donatoru "zahvaliti" na ikakav legalan način, a koji ne bi bio reklamiranje donatora, s obzirom da u slučaju reklame, koliko sam shvatila, donator mora plaćati pdv, a inače ima nekakvu poraznu lakšicu na donaciju sportašima.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebate li ugovor o sponzorstvu ili donaciji?

 

definicija ugovora o sponzorstvu:

 

ugovorom o sponzorstvu obvezuje se sponzor ustupiti sponzoriranoj strani određene proizvode ili usluge iz svog djelokruga, ili uplatiti mu određeni novčani iznos, a sponzorirana strana se obvezuje dopustiti sponzoru upotrebu vlastite slike ili imena, kako bi sponzor promicao određeni svoj proizvod, uslugu ili marku, odnosno pružiti sponzoru određene propagandne protučinidbe.

On je neimenovani ugovor jer zakonom nije reguliran. tipičan je i internacionaliziran jer je proširen u međ. poslovnoj praksi.

konzenzualan, dvostranoobvezujući neformalan i naplatan.sadržaj ugovora ovisi o svrrsi.

 

donacija je darovanje i to je regulirano zakonom o obveznim odnosima.

brzinski sam na internetu našla jedan primjerak iako imam jedan bolji kod sebe u arhivi ali nije u digitalnom obliku. evo vam link pa si pogledajte:

http://www.hzpss.hr/adminmax/File/vijesti/2007_09_19_ugovor_o_sponzorstvu.doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija