Jump to content

Naknada zapisničaru na Školskom odboru -hitno


Lutjena

Preporučene objave

Poštovani kolege, molim pomoć!

Zapisničar i ravnatelj za sudjelovanje na sjednicama Školskog odbora u jednoj školi redovito dobivaju naknadu za svako sudjelovanje na tim sjednicama, kao i članovi Školskog odbora. U drugoj školi, ravnatelj i zapisničar ne dobivaju naknadu. Koja od škola postupa pravilno i na kojem je to propisu utemeljeno?

Molim vas, hitno je! Unaprijed hvala! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, ravnatelj nije član Školskog odbora i ne prisustvuje sjednicama osim ako nije na istu pozvan. Poziva ga se po ingerencijama tog tijela kao što su npr. financijaska izvješća koja je ravnatelj dužan podnositi kao poslovodni voditelj (baš kao što su sjednice stručnih tijela škole obveza stručnog voditelja ustanove) ili mu se nalaže provedba neke odluke direktno a ne prema zapisniku naknadno. Tajnik Škole je zapisničar.

 

Ravnatelju nije običaj isplaćivati naknadu jer nije član već obavlja jedan od poslova poslovodnog i stručnog voditelja. Tajnik nije tajnik ravnatelju već tajnik Škole (čije je ŠO upravno tijelo) i u skladu s time mu je koeficijent složenosti poslova veći od stručno uznapredovalog učitelja-mentora a manji od učitelja-savjetnika. Precizniji popis poslova bi se morao nalaziti i u Statutu, ažururan prema izmjenama redovito, ujedno su planirani u Godišnjem planu i programu koji je 30.9. svake godine odobren suglasnošću odgovarajućeg ureda osnivača. Običaj je da na dan sjednice te dvije osobe radno vrijeme prilagode tako da prisustvuju sjednici za njegovog trajanja. Malko nezgodno jer je uvijek kasno poslijepodne :)

 

Za razliku od članova Šk. odbora koji kandidaturu moraju prihvatiti (i ne spada u opis poslova po radnom mjestu im) da bi uslijedilo biranje i imenovanje članova, ravnatelj nije u poziciji birati hoće li sudjelovati u radu tog tijela kad ono od njega traži izvješće shodno ovlastima iz ZOŠ/ZSŠ, a odluke ŠO mora provoditi.

 

Plaća li im se naknada i za sjednice Učiteljskog/Nastavničkog vijeća?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti, Newbie. Znam da ni ja ni ravnatelj nismo članovi Školskog odbora i da sam ja tajnica škole, a ne ravnatelja. Ipak, moje radno vrijeme se ne prilagođava sjednicama ŠO, već radim od 8-16 h, a sjednice su navečer i traju po 2 sata. Ja moram za njih sastaviti i poslati pozive, voditi zapisnik, pripremiti sve potrebne materijale. A to, uz svakodnevni posao, prelazi moje radno vrijeme. Zato mi nije jasno kako neke škole daju naknadu a neke ne! Sve se financiramo iz istog izvora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekovremene je lako dobiti, iako je iznos kao i svima ostalima koja lipa iznad 17 kn po satu.

 

Ne financiramo se svi iz istog izvora jer plaće idu iz MZOŠa odnosno državnog proračuna, a predsjednika i članove ŠO financira osnivač- područna (regionalna) samouprava koji ih je i imenovao.

 

Primjera radi, pogledaj Službeni glasnik Grada Zagreba 18/01 kome ide naknada i 05/03 o izmjeni naknade.

Usput budi spomenuto kako u te svrhe Grad Zagreb u 2008. ima planirano za:

-osnovne škole 2.800.000,00kn

-srednje škole 1.600.000,00kn

 

Nadalje, prilagodbu radnog vremena ili prekovremene bi trebala riješiti s ravnateljem. Ujedno znaš da se tim pitanjem može pozabaviti i ŠO, baš kao i za drugo administrativno-tehničko osoblje ukoliko ga nije u stanju/voljan riješiti poslovodni voditelj.

Pretpostavljam da si i član sindikata, a povjerenika imate.

Ima priličan broj načina da se nešto riješi.

 

Doduše, sjednica nema 10-15 godišnje osim u par škola "na glasu" :) a vjerujem da ni sindikalac koji je na sjednici, mada ima putpuno jednaka prava kao i ostali članovi ŠO prema TKU iz kolovoza, ne dobiva naknadu jer ga nije imenovao osnivač.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...sjednica ŠO mora biti u kasnijim poslijepodnevnim satima jer samo su 3 člana učitelji/nastavnici, a ostala 4 su roditelji i članovi koje je osnivač samostalno imenovao i obično su to ljudi koji imaju uobičajeno uredsko radno vrijeme, a kvorum za donošenje odluka bi predsjedavajući trebao osigurati pri sazivanju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ja to znam i razumijem. Samo kažem da je nepravedno. Članovi odbora samo pričaju, piju sokiće i dižu ruke, a ja odrađujem cijeli posao. Iako je navedeno da predsjednik ŠO treba pripremiti sjednicu ŠO, taj posao zapravo odrađuje tajnik. Oni svi dobivaju lijepu satnicu, a meni se zahvale i to je sve što dobijem :svorc:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno, sjednicu priprema predsjednik.

Bilo je ljudi koji su odrađivali i dobre dijelove poslova ravnatelja, tajnika koji nisu znali iščitati niti vrlo jednostavne stvari, onih koji su i jednom i drugom odrađivali godišnje planove i programe jer em nisu znali izradit tablicu, em je malo problem i izračunat dane godišenjag, a Predsjednik i Poglavica ti naprave par kardinalnih pogreški pa se zajedno svi vukljaju po sudovima.

Pouka: koliko si dozvoliš odrađivati tuđi posao toliko ćeš ga i dobiti pa još mrvicu više.

 

A glede sjednice? Da, oni sjede, piju sokiće, kavice i keksiće i dižu rukice. Dobiju sokić i kesić svi nazočni :)

 

Za razmišljanje i razgovor koja je odluka u interesu škole, dizanje rukica ili ne, ovisno o temi na dnevnom redu su i imenovani. I u optimalno funkcionirajućim školama to rade ne više od 5-6x godišnje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lutjena je napisao:

Hvala ti, Newbie. Znam da ni ja ni ravnatelj nismo članovi Školskog odbora i da sam ja tajnica škole, a ne ravnatelja. Ipak, moje radno vrijeme se ne prilagođava sjednicama ŠO, već radim od 8-16 h, a sjednice su navečer i traju po 2 sata. Ja moram za njih sastaviti i poslati pozive, voditi zapisnik, pripremiti sve potrebne materijale. A to, uz svakodnevni posao, prelazi moje radno vrijeme. Zato mi nije jasno kako neke škole daju naknadu a neke ne! Sve se financiramo iz istog izvora.

 

 

Nije istina da se sve škole financiraju iz istog izvora

 

članovi školskog odbora dobivaju naknadu od osnivača škole

(dakle gradova i županija)i za to postoji odluka osnivača.

npr Grad Zagreb isplaćuje naknade članovima Školskog odbora

a Zagrebačka županija ne isplaćuje

 

e sad postoji mogućnost da škola donese takvu odluku da se isplaćuje naknada i članovima i tajniku i ravnatelju iz vlastitih sredstava i to postoji u školama koje imaju takva vlastita sredstva a to su njačešće sredstva od obrazovanja odraslih ili nekih drugih vlastitih prihoda

 

Što se tiće vašeg prekovremenog rada

mora vas ravntelj zadužiti za prekovremeni rad i poslati tablicu razlika plaće u ministarstvo na kojoj trebabiti obračunat taj prekovremeni rad

 

ukoliko to ravntelj odbije tada trebate postupiti u skladu sa Pravilnikom o radu a to je najčešće prvo

uputiti zahtjev za zaštitu prava ravnatelju onda ako on to odbije uputiti zahtjev Školskom odboru

i ako ste član sindikata tada obavjestiti i sindikalnog povjerenika da on poduzme daljnje radnje.

 

 

i za kraj jedno malo pitanje

jeste li član udruge tajnika i računovođa u školstvu?

 

ukoliko niste učlanite se jer mnoge takve stvari uspjeli

smo rješiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Škole koje imaju vlastite prihode najčešće imaju i neki pravilnik koji se na njih odnosi pa tako neke od ustanova koje se bave specifičnim obrazovanjem djece imaju i članak koji kaže da ta sredstva trebaju biti utrošena na poboljšanje uvjeta rada škole...

 

Po slijedu postova nakon što smo zaključili kako se škole ne financiraju iz stog izvora i da se prekovremeni rad plaća baš kao i svakom drugom u ustanovi, izgleda da je problem u nejednakom iznosu onima koji članovi ŠO nisu u odnosu na članove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

newbie je napisao:

Škole koje imaju vlastite prihode najčešće imaju i neki pravilnik koji se na njih odnosi pa tako neke od ustanova koje se bave specifičnim obrazovanjem djece imaju i članak koji kaže da ta sredstva trebaju biti utrošena na poboljšanje uvjeta rada škole...

 

Po slijedu postova nakon što smo zaključili kako se škole ne financiraju iz stog izvora i da se prekovremeni rad plaća baš kao i svakom drugom u ustanovi, izgleda da je problem u nejednakom iznosu onima koji članovi ŠO nisu u odnosu na članove.

 

 

nemaju pravilnik već odluku osnivača škole o tome kako se mogu i u kojem postotku trošti ta sredstva koja su dobili iz svojih unutarnjih izvora

 

isto to pitanje ja sam postavio svom osnivaču i odgovorili su mi da u župnijskom proračunu sredstva za članove školskog odbora tajnika škole i ravnatelja za rad na sjednicama školskog odbora nisu osigurana

ali da možemo isplatiti naknade iz svojih unutarnjih izvora

 

slažem se da je problem u nejednakom iznosu

jer dok sam ja radio u školi u Gradu Zagrebu članovi školskog odbora su dobivali po 200 kn neto od grada po sjednici,

a tajnik ravnatelj i računovađa ništa osim prekovremenih koji opet nisu fiksni iznos već variraju ovisno o broju sati prekovremenog rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenica da bi tajnik, ravanatelj, računovođa kao i svaki drugi zaposlenik koji mora sudjelovati na sjednicama izvan radnog vremena mogli dobivati naknadu kao i članovi ŠO-a kad bi to bilo utvrđeno odlukom tog školskog odbora. Nastavnici (profesori) koji su članovi ŠO-a dobivaju naknade, a ne prekovremene. Zašto ne postaviti prijedlog ŠO-u, koji to odlukom (pod uvjetom da Škola ima vlastita sredstva) može urediti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ksx

Npr. sve škole umjetničkog obrazovanja, a po statusu jesu jednake svim drugim odgojno obrazovnim ustanovama u osnovnom i srednjem školstvu IMAJU pravilnik koji regulira na što se vlastita sredstva troše.

Štur, jadan i bijedan, stoljećima se čeka zakon koji šetka uokolo u obliku prijedloga godinama i godinama, ali jedan od par člančića govori o tim sredstvima stečenim "sa strane".

 

@rest of...

Tematika je raspredana godinama na mnogim mjestima, u mnogim školama. ŠO se najčešće susprežu od donošenja takvihh odluka, a još više članova nije jako voljno predložiti takvo što jer su spomenuti poslovi pobrojani u opisu spomenuta 2 radnog mjesta: ravnatelja koji je poslovodni voditelj a odgovoran ŠO-u i nije samostalan u svim svojim djelovanjima, te tajnika Škole čije je ŠO upravno tijelo. Ujedno, pobrojani su u Statutu i u Godišnjem planu koji taj isti ŠO donosi uz suglasnost osnivača svake godine za svako radno mjesto zajedno sa tjednim i godišnjim zaduženjima po vrstama poslova i broju sati za svaku pripadajuću skupinu.

 

Kad se ne bi nalazili lako bi se mogla ostvariti i naknada po nekoj posebnoj tarifi, jer bi se radilo o poslovima kojima po radnom mjestu nisu zaduženi.

 

Obzirom da se evidentno radi o poslovima kojima su zaduženi opisom, a za sve to ukupno se prima određena plaća, preostaje ili prilagoditi radno vrijeme tako da nije prekovremeno ili platiti prekovremeni rad uz predviđeni dodatak na dvokratni rad.

 

Ista stvar je i sa drugim sjednicama, stručnih tijela škole, za koje nitko ne prima nikakvu naknadu jer se nalaze u opisu poslova prema radnim mjestima (i sudjelovanje i priprema) a makar nekome bila i dvokratno- ne obračunava se posebno ni u jednom smislu: ni učiteljima/nastavnicima ni tajniku ni ravnatelju.

Naravno da se učiteljima/nastavnicima/stručnim suradnicima koji su članovi ŠO ne plaća prekovremene za te sjednice jer nemaju nikakve veze sa njihovim ugovorom o radu i poslovima koje u tom smislu obavljaju. Naknadu primaju temeljem imenovanja od onog koji ih za sudjelovanje i plaća.

 

Pa koji ŠO na nečiji prijedlog o naknadi iz vlastitih sredstava odluči- odluči.

Sve predhodno je bio samo zbroj iskustava ne baš malog broja razgovora na tu temu, solidnog broja škola...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svima hvala na uključenosti u ovu raspravu! Kad sam rekla da se svi financiramo iz istog izvora, mislila sam na škole kojima je osnivač Grad Zagreb, jer sam s takvim školama bila u kontaktu po pitanju naknade za članove Školskog odbora te naknade ravnatelju i tajniku. Neke od njih daju naknadu ravnatelju i tajniku, a neke ne, a ne vidim razloga zašto bi Školski odbor jedne škole donio takvu odluku, a ŠO druge škole ne.

Znam i da je u opisu posla tajnika škole sudjelovanje na sjednicama ŠO, pa bi to, kao, trebalo biti pokriveno plaćom. Ali svi znamo da se poslovi tajnika škole svakoga dana povećavaju, a plaća ne raste u skladu s tim.

U svakom slučaju, dobro je da o tome raspravljamo i iznosimo svoja mišljenja. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije svejedno od kud potječu vlastita sredstva škola.

 

1. Kod umjetničkih škola su po načinu stjecanja nešto raznovrsnija no samim time ne nužno i veća od ostalih osnovnih škola: participiranje roditelja mjesečnim iznosom, koncerti ili školske produkcije u prostorima za javne izvedbe takve vrste, neobavezni program koji predhodi školskom koji se naziva pripremnim jer osnovne nisu predviđene za provedbu predškolskog odgoja itd.

O namjeni Pravilnik o umjetničkom školovanju kaže: "Sredstva iz dobrotvornih fondova, poklona domaćih i stranih fizičkih i pravnih osoba, prihoda od javnih nastupa, učešća roditelja ili od polaganja ispita i školovanja prema osobnim potrebama, koriste se za poboljšanje uvjeta rada osnovnih umjetničkih škola"

 

2. Donošene su i odluke osnivača po kojima škole prostor i opremu mogu dati u zakup pod uvjetom da ne ometa provedbu nastavnog plana i programa.

O namjeni uprihođenih sredstava gotovo redovito je stajalo nešto u stilu:

"...s tim da se te sredstva, uz predhodnu suglasnost Gradskog poglavarstva, mogu utrošiti samo za kapitalna ulaganja, investicijsko održavannje i nabavu opreme." (Dubrovnik)

"Financijska sredstva koja se ostvare davanjem u zakup sportskih dvorana, prostora i opreme, osnovne škole mogu koristiti isključivo za osiguranje minimalnog financijskog standarda javnih potreba" (Varaždin)

"Prihode koje ustanova ostvari od davanja prostora na privremeno korištenje, ista može koristiti isključivo za pokriće rashoda tekućeg i investicijskog održavanja..." (Rijeka)

itd...

 

Ne zamjeri jer zaista mi nije bila najmera lijepiti kakvu etiketu ikome po školama, ali priznajmo da nikog tamo nije ubila plaća...

 

A da, dobro je razmijeniti iskustva, jer ako se gdje papirići primjenjuju vrlo šaroliko i raznoliko onda su to školice bilo koje vrste i bilo gdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2008.

Vlastiti prihodi škola:

A. Iznajmljivanje prostora i opreme

B. Školarine

C. Ostali prihodi

 

Navedeni ostvareni prihodi zadržavaju se na žiroračunu ustanova, a moraju se koristiti za namjene utvrđene odlukom školskih odbora, i uz prethodnu suglasnost Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i šport, sukladno odredbama statuta, i to:

adA: pokrivanje troškova koji nisu pokriveni sredstvima Proračuna Grada Zagreba te za oboljšavanje uvjeta rada ustanove- prioritetno tekuće investicijsko održavanje objekta, nabavu didaktičke i druge opreme, npr. do 80% iznosa te za ostale potrebe do 20% iznosa

adB i C: za plaće djelatnika koji realiziraju programe 80% (2008. se sve osim športskih dvorana daje besplatno na korištenje organizatorima programa učenja stranih jezika, umjetničkih programa, informatičkih i sl, a namjenjeni su učenicima dotične škole ili onima koji žive u blizini), za materijalne troškove i rashode do 20% iznosa

 

Ustanove su dužne dostavljati Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i šport tromjesečno izvješće o ostvarenim prihodima i utrošku sredstava po namjenama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad već komentiramo situaciju od sprijeda i od otraga, 'ajmo i iz profila :smijeh:

 

Prema složenosti poslova koeficijent zaposlenima prema KU za OŠ ide:

 

Položaj I vrste (ravnatelj, prema ZOŠu opći uvjet-VŠS: sic!)

1.45-1.78 (ovisno o broju učenika)

 

Radna mjesta I vrste (opći uvjet VSS):

1.06 učitelj pripravnik

1.16 učitelj

1.22 učitelj-mentor (velika većina nikad)

1.25 tajnik

1.27 voditelj računovodstva

1.27 učitelj-savjetnik (još veća većina nikad)

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, sve je to lijepo i krasno, ali tajnik škole može imati i VŠS i tada mu je koeficijent 1,12. A radi posao iste složenosti i jednako obiman kao i tajnik sa VSS.

Drugo, tajnik škole koristi samo onoliko godišnjeg odmora koliko mu piše u rješenju, a učitelje ne možeš uloviti u školi (uz časne iznimke) ni za vrijeme zimskih, ni proljetnih ni gotovo cijelih ljetnih praznika, što daleko premašuje maksimalnih 30 dana godišnjeg. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, to je prema radnom mjestu II vrste.

 

Ako se ne može nekog uhvatiti za vrijeme koje nije godišnji odmor, a nema nikakvu obavezu u neposrednom odgojno-obrazovnom radu je problem poslovodnog upravitelja, tj. ravnatelja, jel da? :)

 

Naime, profe nemaju ured u kojemu čuče niti svoj radni stol, vrlo rijetko i iznimno nekakav kabinet, a samo povlašteni istu učionicu. A tamo obavljaju stavku neposrednog odgojno-obrazovnog rada, za drugo je samo predviđeno što će odraditi shodno ostalim zaduženjima, posebnim i ostalim poslovima i onima koji proizlaze iz naravi i količine neposredog o-o rada.

 

Pa se sad vratimo na onu: s početka, tko je taj koji je poslovodni voditelj? Neka im kaže da pripreme pišu u zbornici, osigura dovoljan broj računala da mogu posložiti prezentacije, pripremi peneze za radne materijale, pripremaju seminare, stručno se usavršavaju u onom dijelu koji je individualan a ne organiziran i u njihovoj vlastitoj režiji...

 

:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I gle, jedno je sigurno:

svaki posao je nekome težak, nekome dosadan, nekome nedovoljno plaćen, nekom naporan.

I svak' ga može odradjivati punom parom ili lijevom nogom.

 

Ima profa koje ne možeš uhvatit.

Ima tajnika koji se boje upalit kompjuter.

Ima ravnatelja koji ne mogu niti jednu stvar napraviti bez da mu tri-četiri savjetnika-pobočnika sugeriraju kako.

Ima telefonistica na centralama koje se po 2-3 sata ne javljaju.

Ima uredskih moljaca u firmama koji čitaju novine i downloadaju mjuzu satima i mole Boga kad će doma.

Ima smetlara koji 3 sata sjede u parkiću.

Ima...

Ima svačega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, sve OK, Newbie! U našoj školi učitelji imaju na raspolaganju i kompjutere i laptope i klimatiziranu zbornicu i topli obrok - toliko o uvjetima rada. Cijelo vrijeme imam osjećaj kao da ti misliš da su oni u lošijoj poziciji od mene, pa sram me bilo što tražim da mi se nadoknadi nešto što radim izvan svoga radnog vremena. Ja ne tražim godišnjeg više nego što mi pripada, a što se tiče njihovog radnog vremena, oni odlaze kući čim im završi nastava, iako imaju uvjeta za ostali rad i u školi. Međutim, nitko ih ne prisiljava da ostanu u školi, već to mogu, po izboru, raditi ili u školi ili kod kuće. A svi ti praznici nemaju nikakve veze s tim. I njihovo radno vrijeme je 8 sati dnevno, kao i moje, a to što oni ostatak svog dnevnog radnog vremena rade kod kuće, to je njihov izbor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki posao nosi svoje uvjete rada i opis poslova koje su mu obaveza iz radnog odnosa. Ima i spremačica u školi koje procvile koliko i što i kada radi, pa navode primjere porfesora i administrativnog osoblja, kolju se sa domarom usporedbama isl.

Profa iz osnovnjaka može kukati da radi količinu posla kao profa iz srednje škole a ima više od tisuću kuna manju plaću.

Drugi pak mogu zamjerati kolegama koji ne rade subotama jer oni rade, a i opet za iste pare. Pa je jednima tjedni odmor 24 sata a drugima 48 po istom KU i istom radnom tjednu.

 

Tjedno zaduženje je okvirno i sasvim je jasno da se sjednice, ispiti, pripremanje ispita, zapisnik :-D Predsjednika komisije, kao ni zaduženja esetskih uređenja, koječega li sve tamo nema pobrojanog, ne radi svaki tjedan.

 

Tko je kome kriv što npr. Poglavica za vrijeme praznika ne lupne novčiće i uposli ljude npr. stručnim usavršavanjima ili nečim sličnim. A možda i bez love ako ima dovoljno predavača koji su mentori, savjetnici, autori programa, udžbenika, voditelji stručnih vijeća, itd., itd., itd. pa tako upotpuni dane učeničkih odmora mimo godišnjeg odmora učitelja. Neki bi mu i bili zahvalni. Naročito ako mu je školica već lijepo uređena. A tako lako bi izradio i potvrde o stručnom usavršavanju i mogao pričati kako posebno puno brine o kvaliteti, napretku i njeguje nove smjernice u obrazvnom procesu.

Eto jednog od rješenja :)

 

A ako je baš tolika greda sjednica ŠO, a ne bude baš nikako išlo jer su sredstva strogo namjenska, ma dam ja donaciju za svaku po onih 300tinjak životinjica... čisto kao znak razumjevanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolika i profesoru (sorry, ipak kojih nešto kn manje na godine staža) sa zvanjem savjetnika što se stječe radom koji nije obveza iz radnog odnosa već "klasa Optimist":

 

Skupljanje bodova predavanjima na stručnim skupovima najmanje županijske razine, konfencijama državne razine, aktivno pisanje str. članaka u str. časopisima, mentorstvo 30-60 sati pripravniku do stručnog ispita, mentorstvo učenicima koji su dobili prve tri državne ili međunarodne nagrade, recenzije udžbenika ili str. knjiga, suradnja na programima po državnom natječaju, autorstvo odobrenog udžbenika, stručne knjige ili obrazovnog softwarea, objavljivanje znan.-istr. rada koji unaprijeđuje hrvatsko školstvo itd.

 

Promiješati najmanje 15 bodova (najmanje 3-4 navedene stavke iako ne nose sve jednaki broj bodova, pa moguće da je potrebno i više "sitnih"). Dobro ih zamiješati mikserom sa redovitim stručnim usavršavanjem organiziranim i u vlastitoj režiji. Dodati dobro ulupanih još najmanje 11g neposrednog rada u obrazovnom procesu, te primješati pažljivo drvenom žlicom ravnateljevoj dobroj volji da ga predloži. Smjesu potom ispeći uz višekratni stručno-pedagoški nadzor nadležnog savjetnika iz Agencije za odgoj i obrazovanje do temperature njegove konačne ocjene "Sjedi, 5!" inače propada tijesto, a pri tom stalno šećeriti inovativnim metodama poučavanja. Peći na laganoj vatri mjesecima ako ne i godinu.

Mali propust u receptu: priprema se tek 5g nakon stečenog zvanja mentora po istoj proceduri i uz zahtjeve min. 7 bodova, 5g, sve drugo isto.

Rok trajanja oba kolačića je 5 godina te ga je prije isteka potrebno ponovno zamijesiti iz početka inače se ostaje bez već stečenog zvanja.

 

Bon apetit! :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svatko u ustanovama te vrste je plaćen za svoj rad prema Kolektivnom ugovoru koji je obvezujuć.

I uredno može ostvariti nešto preko za prekovremene, dvokratne, smjenski rad itd.

Jako brzo i vrlo jednostavno.

 

Predhodni postovi su bili samo usporedba koliko se :frajer:stvarnog obima posla:frajer: radi i s druge strane da se ima otprilike istu plaću. Naravno, u okviru iste skuine radnih mjesta sa istom potrebnom stručnom spremom, jer su usporedbe između različitih skupina uvijek unfair.

 

Znamo koliko "prekovremenih" treba za pošteni znan.-istr. rad koji bi mogao biti ocijenjen kao unaprijeđenje nečega a ne kompilacija, što zasigurno nitko neće platiti isplatiti kao prekovremene.

Jednako tako ni za pisanje stručne knjige, metodičkih priručnika ili steći kompetencije takve da bude pozvan u neki team koji se bavi programom koji prođe odobravanje.

Nekako slutim da ni autostvo softwarea ne ide baš: "evo, ja doš'o, ajmo malo.." ;-)

Ni pokaz na županijskoj ili državnoj razini ne ide metodom slučajnog odabira već pozivom.

Zatim sve to spomenuto treba i odraditi pored posla koji se inače radi.

 

Tek onda jednog dana plaćica možda skokne na koju mrvu više, pa usporedbom:

- računovođa vs. tajnik vs. učitelj-mentor (sa najmanje 6g staža jer inače potonji nema to zvanje):

SCORE: mentor najmanje, +0.03 za tajnika, +0.05 za računovođu

- računovođa vs. tajnik vs. učitelj-savjetnik (sa najmanje 11g staža jer inače potonji nema to zvanje):

SCORE:tajnik najmanje, +0.02 za savjetnika i računovođu

 

Nakon paralenog prikaza odredbi KU i prikaza stvarnog obima poslova strane

:kavica:koja-stalno-ima-praznike:kavica: bismo mogli zaključiti da se mentor ili savjetnik ne buni na količinu posla, svjesan da ga mora raditi mimo obaveza iz radnog odnosa kao svoju privatnu stvar a potom istim obimom i održavati da ga ne izgubi.

 

Najvjerojatnije zato jer je u plafonu svog stručnog napredovanja tim načinom, u istoj klasifikacijskoj skupini radnih mjesta, konačno za koju kunu preskočio tajnika a dohvatio računovođu ? :smijeh:

 

A sad zaozbiljno: Lutjena, natjeraj da ti plate i prekovremene i dvokratne ako to ne rade- postoje sindikati. Nastoj ako si ikako u prilici uskočiti u I vrstu, jer je razlika plaće tajnika radnog mjesta I i II vrste značajna. Jer uvijek će te plaćati po nekom KU

(ovo je bila kratica za Kolektivni ugovor :smijeh: )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija