Jump to content

lazna prijava prijetnje! Pomoć!


Maccos

Preporučene objave

dakle prica ide ovako.

osoba A je klevetala mnogim ljudim osobu B duze vrijeme.

osoba B je to trpila te nista nije poduzimala.

nakon nekog vremena,tankih zivaca poslje svih lazi,osoba B u jednoj SMS poruci prijeti batinama osobi A ukoliko je ne ostavi na miru i prestane sa sirenjem lazi.

osoba A sve to prijavi policiji,pokaze tu sms poruku.

 

dakle,sto je dalje ciniti? kakve sanse ima da ta prijava bude prihvacena i da osoba B bude kazeno gonjena?

pomozite molim vas!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikakve prijetnje smrcu ili bilo cim takvim.

a osim toga cijela ta "prijetnja" se vrti oko rijeci "pusti nas nas miru,makni se od nas".

dakle nije prijeceno iz neke agresivnosti nego iz razloga sto je ta osoba maltretirala mjesecima.

i da,nije bilo nikakvog fizickog kontakta niti bilocega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

e molim vas ko boga,dajte mi savjet

ovako stvari stoje. da ne zamaram detaljima,postoje 2 brata koji su blago rečeno zatucani i nasilni.

s jednim od njih je moja prijateljica ostala trudna i tu su počeli problemi

oni su svašta sebi uvrtili u glavu o meni,zabranili mi da viđam prijateljicu i sve sam ja to mogla trpit dok nije jedan od njih (njen momak) meni preko mobitela reka da je se ostavim ili "će on morat bit žestok",što je prijetnja.

ali nisam se bojala jer on nije trenutno u hrvatskoj

međutim-sad u priču upada njegov brat koji me dan poslije nazva na mobitel (živi u mom gradu i zna di stanujem) i preko mobitela mi prijetia da će me nać,tražit me, ako treba i prebit me "ako ću tako doć pameti"

ljudi moji,ja sam trudna i meni stvarno takvi ni šokovi ni prijetnje nisu potrebni. znam da je naša policija aljkava ali zar trudnicu ne mogu zaštititi?? šta da radim?

znam da je on spreman meni doć na vrata,a šta onda? hoće li policija reagirat kad me prebije i kad pobacim?

znam da nemam dokaze o prijetnji ali želim otići na policiju ga prijaviti,želim da me zaštite od njega,jer da on moje dijete ubije,ja bih ubila njega. hoće li policija reagirati u mom slučaju prije nego se dogodi neko zlo?

napomena: obojica su strani državljani

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam da ga samo mogu pozvati na obavijesni razgovor,ali baš zbog moje trudnoće trebali bi me više zaštititi jer on je spreman mene pretuć a bit će još gore nakon što mu na vrat natovarim policiju. znate kako to ide sa nasilnicima.

i zar ne bi policija trebala poduzeti još neke dodatne mjere zbog toga što ni jedan ni drugi nemaju hrvatsko državljanstvo? ili se te "mjere" poduzimaju tek kad on nekoga ubije?

u ovoj državi izgleda trebaš prvo umrit da se pravda istira na vidjelo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marija_1495 je napisao:

Azazel, policija će reagirati tek ako vas namlati i nanese teške tjelesne ozljede. Inače kažu da nema kaznenog djela, pa nemaju po čemu postupati. Mogli biste ipak ići s policijom popričati - možda se smiluju trudnici pa ovoga pozovu na obavjesni razgovor, pa se ovaj malo zamisli.

 

Marija, marija više ne pišeš gluposti, već bljuvotine pune mržnje i predrasuda !!!!!!!!! Kako te nije sram pisati da će policija reagirati tek kada nekoga (trudnicu) namlate i nanesu teške tjelesne ozljede. I onaj dio:"možda se smiluju trudnici.....", ma gdje ti živiš ????? I ono pozovu na razgovor pa se pvaj malo zamisli. Šta ti pokušavaš oboriti rekord u pisanju gluposti u što manje rečenica. Ponovo ti se javno obraćam da ne pišeš budalaštine jer od takvih ima koristi samo tvoj "čudan ego"!!!

 

A sada za Azazel:

1. prijavite osobu najbližoj policijskoj postaji za kazneno djelo prijetnja!!

2. potpisati ćete Zapisnik o zaprimanju kaznene prijave,

3. policija će obaviti izvide, i to obavjesni razgovor sa osumnjičenim,

4. akoe nema uvjeta za određivanje pritvora policija će izvijestiti državnog odvjetnika te mu dostaviti kaznenu prijavu sa obrađenim predmetom,

5. općinski državni odvjetnik je nadležan za "podizanje" optužnice ili za provedbu drugih radnji, a o svemu ćete biti pismeno izviješćeni,

6. PRAVNA DRŽAVA U RH POSTOJI !!!!!!!!!!!! :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja mislim Pane da si ti otkačen :smijeh:

 

To tako pišem jer sam jako fina i tolerantna. Plus, kako ovo nije psihijatrijski forum, neću ti imenovati točnu dijagnozu, i to na latinskom, sic! :smijeh:

 

Živa je istina da će ti reći točno to: nema kaznenog djela, pa nemaju po čemu postupati, ukoliko ne budeš imao teških tjelesnih ozljeda.

 

Da nisam znala za sličan slučaj iz prve ruke, ne bih ovo pisala...

 

Inače, ima tu jedan topic koji se odnosi na kako se zaštititi u ovom slučaju, pa pogledajte svi: Obiteljsko pravo - Zabrana pristupa osobi.

 

Tužno, ali istinito :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Marija 1945 i Pan

 

Zamolit ću Vas da govor mržnje i netolerancije zamjenite stručnim raspravama.

 

Moram Vas opomenuti zbog Vašeg ponašanja. Kontrolirajte emocije i držite se stručnih argumenata.

 

Moderator

 

 

Poštovani Utjerivaču zakona,

 

Mislim da Pan i ja ipak ne bismo spadali u istu kategoriju. Molim pročitati njegov i moj post pa usporediti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpuno je netočno i krivo da policija u svezi prijetnje neće ništa odraditi ukoliko ne postoje teške ozljede. tako nešto se ne smije niti pisati na ovom forumu jer može osobu koja zatraži pravni savjet uputiti na krivi put. :palacdolje:

policija će bez obzira na nečije mišljenje zaprimiti od osobe prijavu i dalje postupanje ovisi o dokazima i konačni sud ne daje policija nego državno odvjetništvo, koje odlučuje da li ima ili ne elemenata navedenog kaznenog djela. :palac:

za Azazel, ukoliko se osječate ugroženo i uplašeno prijetnjama, kao što je napisao Pan, pravac najbliža policijska postaja i on je napisao šta će policija povodom vašeg traženja napraviti.

nema nikakve veze da li ste trudni, bolesni jer nitko ne pita policiju da le će od vas uzeti izjavu, oni to MORAJU napraviti, a dalje postupanje određuje državni odvjetnik sa kojima se policija konzultuje. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Vrijeđanje nije dopušteno nikom pa ni odgovaranje uvredama na uvrede.

2. Davanje paušalnih i neprofesionalnih savjeta je nepooželjno i vrlo opasno, a vi ste par puta osobama "uskočili" s takvim savjetima koji mogu imati dalekosežne negativne posljedice pa Vas molim da oprezno postupate u iznošenju svojih stavova.

3. Darkoh je davao svoje prvotne stavove za prvi slučaj, a u ovoj temi se ponovno pojavio nakon što je diskusija završena, pa se javio novi član (Azazel) koji je tražio pojašnjenja u situaciji koja nije ista.

 

Dakle pozivam sve da staloženo i profesionalno iznose svoje stavove poštujući pravila foruma

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

1. Vrijeđanje nije dopušteno nikom pa ni odgovaranje uvredama na uvrede.

2. Davanje paušalnih i neprofesionalnih savjeta je nepooželjno i vrlo opasno, a vi ste par puta osobama "uskočili" s takvim savjetima koji mogu imati dalekosežne negativne posljedice pa Vas molim da oprezno postupate u iznošenju svojih stavova.

3. Darkoh je davao svoje prvotne stavove za prvi slučaj, a u ovoj temi se ponovno pojavio nakon što je diskusija završena, pa se javio novi član (Azazel) koji je tražio pojašnjenja u situaciji koja nije ista.

 

Dakle pozivam sve da staloženo i profesionalno iznose svoje stavove poštujući pravila foruma

 

Ako ovo ide mene, iako se teško u tome prepoznajem:

1. ja nikoga i nikad ne vrijeđam, to sam izvježbala kroz godine

2. dužnost moderatora, mislim, nosi i neke odgovornosti sa sobom - npr. objektivnost i sposobnost temeljite prosudbe

 

Mogu samo opet predložiti da pročitate cijeli topic, pa koliko se prvi i drugi slučaj razlikuju jedan od drugoga, pa tko je kakve riječi upotrebljavao...

 

Profesionalnosti glede, napominjem da nisam pravnik, no ako iz prve ruke imam saznanja o nekom konkretnom slučaju, a koji je relevantan za određenu temu, to i napišem.

 

Što nisam pravnik, neću se ispričavati, jer po pravilima foruma to i nije nužan uvjet za sudjelovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A darkoh je izgleda zaboravio što je pisao u istom ovom topicu, u postovima gore...

 

poštovana marijo 1495, nisam zaboravio. prvi i drugi slučaj se razlikuju jer se u prvom radi samo o sms poruci, te prijetnja nije ni na koji način pokušana biti ostvarena.

u drugom slučaju se radi o verbalnoj zabrani, prijetnji od jedne osobe pa onda prijetnji od druge osobe, što je već puno ozbiljnije.

ono što je identično za ta dva slučaja je da osoba ukoliko smatra da je prijetnja na neki način za nju ozbiljna može otići na policiju i policija će morati od iste zaprimiti prijavu i konzultiratiu se sa državnim odvjetništvom, te će po uputi drž.odvjetnika dalje postupiti.

kao što kaže utjerivač zakona ukoliko drž.odvjetništvo misli da nema dovoljno elemenata da pokrene postupak po službenoj dužnosti policija će tada osobu uputiti na mogučnost podizanja privatne tužbe.

poanta je da se može zatražiti pomoć policije u ovakvim slućajevima, bez obzira da li ima ozljeda ili sl., i policija će postupiti, ali da li će biti podnešena kaz.prijava odlućuje drž.odvjetništvo.

Vi ste gore bili pomalo u pravu, jer bila ona podignuta ili ne policija će obaviti razgovor te sam dolazak policije ili pozivanje osobe u pp može djelovati više korisno od pokretanja sudskog postupka, koji je dug i neizvjestan.

kakva je takva je, ali će policija svoj dio posla odraditi.

nisam ni ja pravnik, pravnici na forumu ovo mogu sa pravne strane pno bo :kavica: lje objasniti, ali ja ne govorim ovo jer sam čuo, nego radio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marija_1495 je napisao:

 

Poštovani Utjerivaču zakona,

 

Mislim da Pan i ja ipak ne bismo spadali u istu kategoriju. Molim pročitati njegov i moj post pa usporediti.

 

Poštovani Utjerivaču Zakona, Marija je definitivno u pravu. Za sve postoji prvi put, pa tako i za iznošenje neupitno točne konstatacije :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eeeeevooooo meeneee na piiiviiiiii!!!!!!!!!! :-D

Izgleda da bi se svi zajedno trebali "ubiti" od pive pa da izbacimo negativnu energiju, pa bi svi bili prijatelji i imali isto mišljenje :smijeh: .

pozdrav svima, a poseban pozdrav mariji 1495 koja je uspjela iz mene izvući ono najgore (a to nije teško :-D )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija