Jump to content

SLUCAJ 1- MOLIM VAS POMOZITE


anonimno

Preporučene objave

pozdrav,

UKRATKO

naime prica je realativno duga ali radi se o sljedecem.Uglavnom ima jedna osoba zvat cemo je NN koji je luda i bolesna za jednom konobaricom iz jednog lokalnog kafica. ta djevojka meni je sinoc rekla inace mi je prijateljica da odemo napraviti krug po gradu poslje njenog posla i ovaj tip je prati vec 2 mjeseca( ja to nisam znao do te veceri) i parkirao se iza nas i pratio nas po gradu i provociro voznjom osmicama, onemogucavao moju normalnu voznju.lupio mi po staklu, pokusao sam mu pobjec ali nisam uspio, i onda sam stao na semafore na onda je on nastavio lupati i ja sam otvorio prozor i htio izac a on je drzao vrata i agresivno se obracao meni i njoj. Ja sam ga smirivao govoreci da nemam nista sa doticnom i da je vozim doma, na sto je on nastavio sa svojim agresivnim ponasanjem govoreci mi "zasto tako vozis", njegov skuter je bio parkiran pokraj moga vozila on se naslonio laktom na moj prozor i povremeno ubacivao glavu unutar automobila kroz agresivne prijetnje i unosenje u lice govoreci da ce "me satrat i mene i nju". U to je doslo zeleno svjetlo ali nisam mogao krenuti jer je NN mi je bio naslonjen laktop na prozor i povremeno uvlacio glavu unutar automobila prijeteci verbalno i rukama. Tijekom pokusaj bijega ja sam prekrsio prometne propise i prosao sam sa 4 upaljena zmigavca kroz crveno i on me pratio. Imao je alkohola u krvi ja nisam.I u jednom trenutku kada sam osjetio nemoc da ga smirim i da zavrsim to vece tako sto cu doticnu odvesti kuci, sto sam mu i rekao u namjeri da smirim takvu rastrojenu i emocijonalno nestabilnu osobu i jos alkoholiziranu.U tom trenutku sam se osjetio ugrozen jer nisam mogao izaci iz auta a nisam mogao ni krenuti dalje, udario sam ga 2-3 puta sjedeci i u TRENUTKU DOK SAM SE IZVLACIO KROZ OTVORENI PROZOR moga automobila jer je drzao vrata da ih nemogu otvoriti. Kada sam se uspio iskotrljati iz auta na podu smo se nasli obojica i ja sam tu prestao svoj fizicki obracun jer sam uvidio da sam fizicki jaci od NN i povukao sam se od njega na sto me je on verbalno nagovarao na fizicki sukob sto sam ja odbio, tj isao je zamnom oko parkovne povrsine na prometnici a ja sam ga izbjegavao i trazio od okupljenih da zovu policiju. Policija je dosla ali se NN prije toga udaljio svojim skuterom a ja i doticna smo dali izjave u policiji. E sada me policajac tereti za drsko ponasanje jer sam ga udario sakom iako sam to ucinio u samoobrani jer sam se osjecao ugrozen i iako nisam nastavio fizicki obracun nakon sto sam izasao iz auta. Noc sam proveo u pritvoru u stavlja mi se na teret izrazito drsko ponasanje. Poanta je ta da je taj covjek psihicki bolesnik (nije dokazano) i da je bolesno ljubomoran na doticnu te da je prati i pratio 2 mjeseca sto ja nisam znao, cak se jednom i pokusao ubiti radi toga.Sudija to nezna i tu cinjenicu je teze dokazati jer doticna nezeli da uvlaci jos ljudi u slucaj.Njegov izgovor zasto sam ja njega pratio je taj sto sam "ja njemu uzeo prvenstvo prolaza kada se sam prikljucivao u promet sa parkiralista" sto je obicna glupost. Sve ovo sto sam ja nabrojao ce posvjedociti i doticna za 15 dana na sudu. Dali se mogu braniti da je u pitanju samoobrana? radi o nekoliko sekundi koliko je meni trebalo da neutraliziram NN udarcima rukom dok nisam izasao kroz prozor vozila(NN se toga cak i nesjeca) - molio bih hitan odgovor jer sam jos pod stresom, nikad nisam bio kaznjavan niti mislim da sam problematican u bilo kojem smislu

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz svog osobnog iskustva ti mogu reći da imaš male šanse da prođeš bez kazne, zapravo nikakve jer ti je naš zakon takav da i oni koji se samo brane dobiju nekakvu kaznu.

To ti znači da moraš pustiti nekog da te namlati da samo on dobije kaznu, a ti pri tome ne smiješ uzvratiti, a što je najgore nije ni bitno.

To ti govorim jer sam bila svjedok u jednom takvom slučaju gdje su obje osobe dobile istu novčanu kaznu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija