Jump to content

opet parkiranje


anonimno

Preporučene objave

Dobio sam od policijske uprave nakon više od dva mjeseca prekršajni nalog s uplatnicama za kaznu zbog pogrešnog parkiranja. Ne sjećam se uopće da sam tada bio na tom mjestu, a nisam našao na vjetrorabranu nikakvu obavijest o prekršaju.

 

1. Postoji li kakav rok do kada se mora uručiti prekršajni nalog?

2. Je li policijski službenik dužan ostaviti obavijest o prekršaju ako vozač nije prisutan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. godina dana od dana pocinjenja prekrsaja do dana izdavanja prekrsajnog naloga, nakon toga nastupa relativna zastara.

2. nije, ali ga se onda moze pozvati da svjedoci na sudu, pa ce on reci da je to stvarno bilo tako, bla, bla na sto ti mozes reci da nisi ti parkirao, vec netko drugi (ukoliko imas dobrovoljca koji zeli platiti kaznu). Ukoliko nemas i ne kazes tko je vozio - 2000 kn + 1 bod, u svakom slucaju skuplja varijanta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da se osvrnem na ovaj dio "ukoliko nemaš i ne kažeš tko je vozio..."

Prije par godina mi je jedna pravnica u PU u povjerenju rekla da je dovoljno kazati kako više osoba ima pristupa vozilu, navesti sva imena, i reći da nakon toliko vremena ne znaš tko je taj dan vozio. Po njoj nema tog suda koji može izreći presudu ako jasno nije utvrđen počinitelj prekršaja. Ima li koji pravnik koji bi mi mogao ovo pojasniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pada im u vodu samo prometni prekrsaj, imaju u rezervi onu koja govori da je vlasnik duzan dostaviti vjerodostojnu informaciju o identitetu onoga kome je povjerio vozilo, a ta "kosta" 2000kn.

ne znam moze li se navodjenje dvije-tri osobe koje su mozda upravljale vozilom tada i tada smatrati vjerodostojnom informacijom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija