Jump to content

0,5 grama kokaina


marko2

Preporučene objave

policija me ulovila u raciji u wc-u i kod sebe nisam imao ništa, a frend je imao manje od 1 grama za svoje potrebe

 

uzeli su mi osobnu i nakon pola sata su pregledali wc i našli su nekih 0,5 ili 0,3 grama kokaina kojih nije mojih

 

odveden sam u policiju i kod mene su našli šmrkalicu što sam kupio na putu za ukras, na njoj nema tragova nikakvih, iako je on napisao da ima ja sam rekao da pošalje na vještačenje i neka hermetički zatvori što je i učinio jer uopće nije korištena. u tu kuvertu je stavio i tih 0,5 grama kojih stvarno nije mojih, a on je rekao da ću objašnjavati sucu

 

sada me zanima koju ću kaznu dobiti, nikad prije u životu nisam evidentiran niti sam bio u takvom društvu gdje je frend kod sebe nešto imao, uzoran sam i redoviti student koji radi, nikad problema sa policijom zbog ničega, imam 21 godinu i tražio sam čak i da me testiraju na droge što nisu htjeli jer bi ostao kao do jutra u policiji...ne kužim kako to sve mogu raditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neću dobiti nikakvu kaznu zatvora ili dosije, ili kaznenu prijavu

 

bed mi je što će mi policajci slati ovo pa će mi stići doma i starci će vidjeti

 

jer se ikako može kod odvjetnika slati to da mu dam punomoć ili nešto tako

 

 

a što sa ovim što su me optužili a nije moje, što kažu da sam odbacio, šta da kažem na sudu, može neki savjet prijatelju

 

hvala ti puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju!

Nebih da te bacam u bed,ali to što se ti nadaš da ćeš proći bez sankcija ja na to nebi računao.

Prvo to je teška droga,jest da ima po tvome malo grama ali ona i neide na veliko,ako si potpisao potvrdu o oduzimanju predmeta gdje je to što su našli na tvom imenu ,onda ti je najbolje da nađeš dobrog odvjetnika jer kazna je nažalost od 3-15 godina zatvora,drugo ne koristiš drogu po njihovom si diler,zato puno sreće i nemoj uzimati olako da ćeš proći.

I bitno je po kojem članku će ti suditi tj.stavku jer članak je 173.

sretno :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polako s olakim savjetima.

Čovjek nije rekao da ga terete za prodaju. Iz svega proizlazi da će ga kazneno prijaviti samo za posjedovanje (čl.173.st.1. Kaznenog zakona). Kazna novčana ili do jedne godine zatvora.

Sudska praksa tu daje uvjetne ili novčane kazne za takvu količinu.

Pošto ima 21 godinu možda dobije samo opomenu.

 

U policiji e te voditi kao kazneno prijavljivanog. Također ćeš dobiti i prekršajnu prijavu. Kazna kojih 1000 do par tisuća kuna.

 

Za dostavu pismena možeš uzeti odvjetnika, ali svakako ti moraš osobno preuzeti poštu kada ti se dostava bude vršila doma

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Polako s olakim savjetima.

Čovjek nije rekao da ga terete za prodaju. Iz svega proizlazi da će ga kazneno prijaviti samo za posjedovanje (čl.173.st.1. Kaznenog zakona). Kazna novčana ili do jedne godine zatvora.

Sudska praksa tu daje uvjetne ili novčane kazne za takvu količinu.

Pošto ima 21 godinu možda dobije samo opomenu.

 

U policiji e te voditi kao kazneno prijavljivanog. Također ćeš dobiti i prekršajnu prijavu. Kazna kojih 1000 do par tisuća kuna.

 

Za dostavu pismena možeš uzeti odvjetnika, ali svakako ti moraš osobno preuzeti poštu kada ti se dostava bude vršila doma

 

 

nisam potpisao neku potvrdu gdje piše da ima sumnjive stvari u toj šmrkalici

 

uostalom zar je to zakonom zabranjeno?

 

želim napomenuti da ja kod sebe nisam imao ništa, tek je nakon 20 minuta on došao da je pregledao wc i da sam ja odbacio???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost nije pitanje što se stvarno gdogodilo već što će dokazi pokazati da se dogodilo.

Budimo realni. Vi ste kokain ima kod sebe i bacili ste ga. Policajac ga nije našao kod vas, ali je kasnije pronađeni kokain "prikačio" vama jer je kod vas našao šmrkalicu.

 

Zbrojio je dva i dva.

 

Nakon toga je složio prijavu vama.

 

Pitanje je jedino što će reći na sudu, a uvjeravam Vas da će 99% sud vjerovati policajacu a ne vama.

Dakle ako policajac kaže da je to našao baš kod vas, ne tebam vam ni govoriti da vam osuđujuća ne gine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Da ne otvaram novu temu jer je slična , pitanje za UTJERIVAČAZAKONA :

 

prvo kratak opis: dakle situacija vrlo slična što se tiče količine , događaj je bio početkom 2007. Plaćena novčana kazna + dobivena uvjetna kazna od sudca ( ako se dobro sjećam 1.5 godine ) .

 

Zanima me slijedeće:

 

ostaje li to vječno zapisano u dosjeu ili se nakon određenog vremena briše ukoliko se ništa slično nije ponovilo ?

 

Može li se dobiti potvrda o nekažnjavanju nakod određenog vremena i ako da kada ?

 

Pročitao sam negdje da nakon nekog vremena stupa rehabilitacija i ako se dobro sjećam da je to nakon što prođe dupli vremenski period od kazne ( tj. ako jekazna npr. 1 godinu da nastupa nakon 2 godine u slučaju neponavljanja ) jeli ovo točno ?

 

Puno hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo pročitao sam sada više tema ovdje na forumu o rehabilitaciji, pa sam više manje i našao neke odgovore.

 

Dakle samo da budem siguran da sam dobro shvatio :

 

rehabilitacija bi u ovom slučaju ( uvjetne kazne od 1.5 godine) nastupila 3 godine nakon isteka uvjetne kazne dakle otprilike polovinom 2011. ?

 

I druga stvar nisam siguran jesam li dobro shvatio : sud će nakon što nastupi zakonski rok za rehabilitaciju atomatski pokrenuti postupak brisanja i o tome poslati obavijest ?

 

hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija