Jump to content

Porodiljni dopust i ugovor na određeno vrijeme


anonimno

Preporučene objave

Moj slučaj je ovakav: Na porodiljnom sam od veljače 2005. U rujnu mi je istekao ugovor na određeno vrijeme. Vjeroučitelj sam, zaposlena u školi na temelju kanonskog mandata (dokumenta kojim crkva odobrava vjeroučiteljima rad u školi) koji se izdaje na određeno vrijeme (godinu dana). Biskup je odobrio kanonski mandat za iduću školsku godinu, ali tajnica tvrdi kako ne može potpisati ugovor o radu s osobom koja je na porodiljnom. Ja bih se trebala vratiti na posao u ožujku 2006., a do tada je na zamjeni osoba s kanonskim mandatom i ugovorom na određeno vrijeme (također godinu dana). Tajnica kaže da ta druga osoba ima pravo raditi do kraja škoske godine, što znači da je moj povratak na radno mjesto neizvjestan. Kakva su moja prava nakon isteka ugovora na određeno(rujan 2005) i da li je moguće potpisati ugovor na kojem će se naznačiti da će osoba na zamjeni biti u radnom odnosu do mog povratka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija