Jump to content

Radno pravo


zelenooq

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Molim pravni stav za slijedeću radnju:

Ravnatelj jedne OŠ izjavu o zajmu novca od svoje sestre koristi kao administrativnu zabranu donoseći istu u računovodstvo da se po istoj postupi i da se vrši obustava na plaći , a ujedno takvu izjavu stavlja u prednosni red pristigle mu ovrhe na plaći.

Molim pravnu pomoć

da li je kao prvo radnja o zajmu novaca od privatne osobe zakonaska radnja

da li se izjava može koristiti kao admin. zabrana

a na kraju ta je radnja napravljena samo iz tog razloga da ne postupi po Ovrhi kako on kaže "Ja sam se osigurao"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

trava je napisao:

Molim pravni stav za slijedeću radnju:

Ravnatelj jedne OŠ izjavu o zajmu novca od svoje sestre koristi kao administrativnu zabranu donoseći istu u računovodstvo da se po istoj postupi i da se vrši obustava na plaći , a ujedno takvu izjavu stavlja u prednosni red pristigle mu ovrhe na plaći.

Molim pravnu pomoć

da li je kao prvo radnja o zajmu novaca od privatne osobe zakonaska radnja

da li se izjava može koristiti kao admin. zabrana

a na kraju ta je radnja napravljena samo iz tog razloga da ne postupi po Ovrhi kako on kaže "Ja sam se osigurao"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

trava je napisao:

Molim pravni stav za slijedeću radnju:

Ravnatelj jedne OŠ izjavu o zajmu novca od svoje sestre koristi kao administrativnu zabranu donoseći istu u računovodstvo da se po istoj postupi i da se vrši obustava na plaći , a ujedno takvu izjavu stavlja u prednosni red pristigle mu ovrhe na plaći.

Molim pravnu pomoć

da li je kao prvo radnja o zajmu novaca od privatne osobe zakonaska radnja

da li se izjava može koristiti kao admin. zabrana

a na kraju ta je radnja napravljena samo iz tog razloga da ne postupi po Ovrhi kako on kaže "Ja sam se osigurao"

 

nikakve izjave nisu relevantne.

one mogu biti relevantne u sudskom postupku.

sve dok ne postoji sudska odluka, ne može se vršiti obustava na plaći temeljem takve neke izjave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

modesti22 je napisao:

Može li mi netko pomoći u tumačenju jednog članka Kolektivnog ugovora, konkretno smatram da ga je poslodovac prekršio, podnjela bih sudsku prijavu ali nisam sigurna kako taj članak protumačiti jer je nedorečen!

 

kako glasi članak? i koji je kolektivni ugovor u pitanju i koji je broj članka i iz koje godine je Kolektivni ugovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

modesti22 je napisao:

Može li mi netko pomoći u tumačenju jednog članka Kolektivnog ugovora, konkretno smatram da ga je poslodovac prekršio, podnjela bih sudsku prijavu ali nisam sigurna kako taj članak protumačiti jer je nedorečen!

 

kako glasi članak? i koji je kolektivni ugovor u pitanju i koji je broj članka i iz koje godine je Kolektivni ugovor?

Kolektivni ugovor za radnike Hrvatske pošte d.d. iz 2006. godine, članak 6. a glasi:Prije postupka zasnivanja radnog odnosa za nova ili slobodna radna mjesta na neodređeno vrijeme, u okviru organizacijske jedinice mora prethoditi postupak utvrđivanja ima li unutar organizacijske jedinice radnika koji udovoljavaju traženim uvjetima i kriterijima, osim za rukovodeća radna mjesta. O potrebi iz prethodnog stavka Poslodavac je dužan istodobno na primjeren način obavijestiti radnike.

Evo o čemu se radi, unutar mog pošt. ureda,odlaskom radnice u mirovinu ostalo je upražnjeno radno mjesto za koje se traži VŠS, ja ju imam ali radim na poslovima SSS, nitko iz mog ureda nema osim mene VŠS, predala sam zamolbu za to radno mjesto iako nije bilo nikakove obavijesti, niti internog natječaja, primljena je radnica iz 20-ak kilometara udaljenog pošt. ureda s dvostruko manje radnog staža od mene. Dakle zanima me što se sukladno tom članku podrazumjeva pod organizacijskom jedinicom, tko i na koji način utvrđuje koji su to kriteriji i uvjeti, gdje su bili propisani ti uvjeti i na kraju koji je to primjeren način obavještavanja radnika. Napominjem da me nitko o tome nije izvjestio, nitko mi nije odgovorio na zamolbu, nitko mi nije odgovorio na žalbu, sindikalna pravnica tumači članak u stilu može i ne mora, u pravilu ovo i ono, itd. Trebaju mi jasni i točni podaci i imam li osnove za sudsku tužbu! Hvala na svakoj pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija