Jump to content

darovana nekretnina ucrtana bez dozvole - porez


fortitudo

Preporučene objave

Dobila sam od tetka nekretninu koja je suvlasnički dio iste u kojoj zivim vec dulje. Etaznim elaboratom to sto sam dobila, dvorisni dio, ucrtan je u katastar i ima vlasnicki list za stan - ali s napomenom da je "ucrtano bez svih dozvola". Kuca, koje je to dio, izgrađena je prije 1968, a krov tog mog dvorisnog stana iz zraka izgleda kao i da ga nema jer je ravnog krova na međama parcele. Nakon darovanja ugovorom od tetka, predata je na poreznu prijava za porez, pri cemu sam pred svjedokom od procjenitelja dobila izjavu da sam oslobođena plaćanja poreza jer mi je to prva nekretnina, uz njegov kometar "dobar neki tetak". Uglavnom, iz tog razloga oslobođenja nisam radila problem oko visine procjene, jer se radi o 60-ak m2 pa mi je cak i stricek procjenitelj rekao da ce me to kostati manje od 1.000,00 eura cca. Potom se vrsi procjena koju potpisujem, a dva tjedna od toga me zove teta iz porezne da me telefonom izvijesti kako NISAM OSLOBOĐENA poreza jer je nekrentina darovana te da nema smisla predavati zahtjev za oslobođenjem. I danas stiže Rješenje o ogromnih 5% poreza na promet za tu nekretninu pri čijoj se procjeni nije vodilo brige o tome da je potpuno derutna, poplavljena, bez priključaka, bez vrata i krova, bez prozora i vrata (samo otvori zabijeni daskama). U međuvremenu, razmišljajuć šta ću kad dođe porez, htjedoh se bar u gruntovnici uvjerit kako se upisat vlasnički na nekrentinu... A tamo mi rekoše da je ona samo ucrtana, ali nigdje nema dozvola da je to STAN te ih treba pribaviti kao nekakvu "rekonstrukciju" ukoliko to uopće izgradivost čestice dozvoljava za nadodati na istu.

Uglavnom, sad trebam platit porez za STAN koji ne mogu proglasit STANOM i dobit dozvolu???

 

Hvala na svakom razmatranju ove problematike :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija