Jump to content

Molim pomoć-darovni ugovor


nena2208

Preporučene objave

Molim vas da mi obijasnite ovaj članak:

Zakon o porezu na promet nekretninama

Članak 13.

Porez na promet nekretnina pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade ne plaćaju:

2. braća i sestre, njihovi potomci te zetovi i snahe ostavitelja ili darovatelja kada nasljeđuju ili primaju na dar poljoprivredno zemljište, ako im je poljoprivreda osnovni izvor prihoda,

Naime situacija je ovakva: moja majka je darovala mojoj sestri poljoprivredno zemljište, sada sestra želi darovati bratu to zemljište, a da izbjegne plaćanje poreza. Ona naime ne radi,a muž joj je zaposlen u HEP-u, a brat trenutno ne radi.Da li brat mora biti prijavjen u obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu, ili mora biti prijavljen u sustavu pdv-a,ili je dovoljno to što nema drugih prihoda pa bi se bavio poljoprivredom, da izbjegne plaćanje poreza pri darovnom ugovoru prema navedenom članku. I je li iz navedene situacije moguće ostvariti pravo iz ovog članka. Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija