Jump to content

Alimentacija


anonimno

Preporučene objave

Izjavljeno je da ce ubuduce hrvatski sudovi kod određivanja visine iznosa za uzdržavanje djeteta voditi računa da je za prosječne potrebe djeteta predškolskog uzrasta mjesečno potrebno 1.440 kuna, a školskog uzrasta 1.600 kuna. Cula sam da iznos nece moci biti vise od 10% minimalnog iznos...da li je to istina?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

mene zanima kakva je procedura ako želim pokrenuti da sud odredi iznos alimentacije, naime nisam znala i pristala sam na iznos koji mi je bivši predložio, a to je 25% od njegove vojne mirovine za oboje djece, kasnije sam saznala da sam mogla dobiti i više. Plaća li se pokretanje takvog postupka ili se može u ime djece pokrenuti i izbjeći plaćanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Dijete iz prvog braka nema veze s djecom iz drugog braka. Kad ste napuštali sina za kojeg plaćate alimentaciju, pretpostavljam, da niste imali drgu dvojicu.To znači da ste se odlučili stvoriti novu obitelj u novim materijalnim uvjetima.VAŠ SIN VAMA NIŠTA NE OTIMA, TO JE VAŠA OBAVEZA JER STE GA DONIJELI NA SVIJET, pa nije on tražio da bude rođen. Alimentacija se ne može smanjiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JEdna moja poznanica se udala za rastavljenog muškarca koji iz prvog braka ima dvoje djece. Ona s nim ima još dvoje djece, pa nisu uspjeli smanjiti alimentaciju koja iznosi 30% njegove plaće. No ja sam za to da druga žena, koja se veže za takvog muškarca, mora biti svjesna u što se upušta jer nedostatk novca vrlo je čest uzrok novih bračnih razmirica. Osim toga, kako to izgleda u očima djetea i u njegovoj duši kada otac traži smanjenje alimentacije? Svi pričaju o dobrobiti djeteta, o velikim ljubavima, a na kraju se sve svede na ono materijalno.Osobno nisam za smanjenje alimentacije za djecu, ali ako se majka u međuvremenu zaposli tada treba ukinuti uzdržavanje.A svakako mislim da se nezaposlena žena trbe pokušati snaći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija