Jump to content

skripta za državni stručni ispit


aris69

Preporučene objave

  • Odgovora 1,2k
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

najviše su sudjelovali

Objavljene slike

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Položila prije par dana pa evo i mojih dojmova:

Referent za katastarske poslove posebni dio:

Pismeno: Imali smo 2 zadatka o promjenama na zemljištu, iz kojih je trebalo popuniti prijavni list, napisat nacrt rješenja i popis promjena (koji nitko nije napisao a neki nisu ni rješenje) dok su geometri trebali napraviti izračun nekih točaka.

Imate vremena koliko hoćete, i može se prepisivati iz svega šta imate sa sobom (ja sam slučajno imala 1 rješenje i u potpunosti sam ga prepisala)

Nakon pismenog išli smo na usmeni kod tri ljubazna ispitivača koji nisu previše ni gledali šta sam napisala i ispitivali me šta sam radila u katastru. Kako se zove zakon o katastru, nazivi elaborata, kako je na moru itd... :D

Nakon toga je išao opći dio:

Svaki ispitivač 2 predmeta osim EU

Ispitivač ima ispred sebe popis pitanja i pita 3 od njih, znači može biti bilo koji, ali nema ništa dodatno osim pitanja sa stranice ministarstva uprave. Zato se nemojte zamarat i učit cijele zakone!

Svi ispitivači su super, dosta pomažu i stvarno se treba potrudit da padneš :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Bok, i meni bi trebali svi materijali za polaganje drzavnog, HITNO!! :)) Inace sam strucno odradila u Inspektoratu rada pri Ministarstvu rada i mirovinskog sustava, strucni referent, SSS. Pa ako ima koja dobra dusa da mi posalje sve na mail dadasglambazaar@gmail.com ... i ako je tko raspolozen da mi odgovori na par pitanja, nek se javi... hvala puuuno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Ja imam svoje materijale, jer one skripte koje kruže nisu ažurirane, a pitaju vas i promjene zakona odn.nove zakone, a ima ih otkako je nova vlada. Ne mogu slati mailom jer nemam u elektronskom obliku, ja sam isprintala sve propise i pocrtavala važno. A za EU sam napravila scan stvari koje sam skinula sa neta i puno je jednostavnije nego iz skripti, sažeto a pokrilo mi je sva pitanja koja sam imala.

 

To mogu poslati mailom. Javite se u inbox. Ne poklanjam, uložila sam puno truda u to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
Ja imam svoje materijale, jer one skripte koje kruže nisu ažurirane, a pitaju vas i promjene zakona odn.nove zakone, a ima ih otkako je nova vlada. Ne mogu slati mailom jer nemam u elektronskom obliku, ja sam isprintala sve propise i pocrtavala važno. A za EU sam napravila scan stvari koje sam skinula sa neta i puno je jednostavnije nego iz skripti, sažeto a pokrilo mi je sva pitanja koja sam imala.

 

To mogu poslati mailom. Javite se u inbox. Ne poklanjam, uložila sam puno truda u to.

 

 

Molio bih Vas da mi pošaljete skriptu za VSS opći dio i posebni dio porezi. Hitno mi je

 

Ažurirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam materijale skinute sa stranica Ministarstva uprave jer imaju sve navedene predmete, Zakone iz NN koji se mogu skinuti, sve sam si isprintala tako da sam spremna, samo ne shvacam to da možemo najkasnije 3 mjeseca unaprijed poslati prijavnicu da se prijavljujemo na ispit ali kad izvadimo radnije potvrdu o stažu ne piše nam da imamo 12 mjeseci tako da mene već panika lovi. Neko možda zna više o tome? SSS

uređeno: od sever21
SSS dopisati
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima, evo, i ja molim bilo koju dobru dušu da mi pošalje zadnju verziju skripte za opći dio VSS na mail: mirko.lukic.zg@gmail.com. Molio bih i skriptu za posebni dio (za etiku te politiku i gospodarstvo), ali prvo se moram raspitati u koju 'posebno' područje to spada, naglo i neočekivano mi je ta shema uletjela. Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Sva pitanja i odgovore za opći dio skidajte sa stranice Ministarstva državne uprave: https://uprava.gov.hr/o-ministarstvu/ustrojstvo/uprava-za-sluzbenicki-sustav/drzavni-strucni-ispit-789/primjeri-pitanja-i-odgovora-za-provjeru-znanja/11865

Ionako pitaju samo po tome. Ne trebaju vam nikakve narodne novine ni zakoni.

Svi ispitivači imaju taj popis pitanja ispred sebe i pitaju 3 pitanja sa tog popisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
prije 2 sati , nasakc je napisao:

Hvala puno! Znači ta pitanja su dovoljna za prolaz? Ne treba ništa detaljnije?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 5 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
, milanovic.jelena27@gmail. je napisao:

Da li neko ima skriptu za dentalnog asistenta. Ako je polozio da li mi moze reci sta od prilike pitaju sto se tice strucnog djela.

Pozdrav,

Jeste nabavili skriptu za dentalnog asistenta? Bi mi mogli proslijediti na mail: considerately.killing.mee@gmail.com ?

Nadam se da ste položili... :)

Unaprijed zahvaljujem!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 1 godina kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija