Jump to content

PREZIME DJETETA U IZVANBRAČNOJ ZAJEDNICI


anonimno

Preporučene objave

Očekujem dijete a živim u izvanbračnoj zajednici. Rekla mi je sestrična,ona doduše živi u Sloveniji i prije nekoliko godina je bila u istoj situaciji, da odmah prilikom upisa imena djeteta u bolnici dam prezime nevjenčanog supruga. Malo mi je čudna ta teorija i način na koji je ta egzibicija njoj prošla, onda bi svi mogli reći prezime koje im padne na pamet.

Ja inače nosim prezime od bivšeg supruga i ne bi mi bilo drago da mi u bolnici zavedu dijete pod tim prezimenom.

Unaprijed hvala na savjetima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono u bolnici nije tako bitno, nego kad prijavljujete dijete u općinskom uredu u matičnu knjigu rođenih. Inače da biste djetetu dali očevo prezime potrebno je da se otac s time suglasi (kad niste s njim u braku). S obzirom da niste u braku dijete po zakonu dobiva Vaše prezime, a kad ga otac prizna ono može dobiti njegovo prezime ako se Vi s time suglasite.

Dijete dobiva Vaše zakonsko prezime, a ako hoćete da dobije djevojačko prvo si morate vratiti to prezime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija