Jump to content

Prekid spora


bananarepublic

Preporučene objave

u tom slučaju je sud trebao odbaciti tužbu, ako je tužena mrtva osoba. do prekida dolazi samo ako stranka TIJEKOM POSTUPKA umre, pa se pozivaju nasljednici te stranke izjasniti se hoće li nastaviti postupak. Postupak će se nastaviti kad nasljednici preuzmu parnični postupak.

 

 

Oko čega se vodi postupak? Što je predmet spora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, molim pojašnjenje

Naime tuženi smo skupa sa gomilom ljudi koji ne primaju poštu. Jedna od stranaka je mrtva tužena iako smo sud na to upozorili u podnesku. Sada je doneseno ovakvo rješenje. Tužitelji ne pokreću spor dalje a nama je načinjena šteta u gruntovnici! Kome se sada obratiti...?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo mi reci je li sud odredio prekid ili mirovanjepostupka? Ima dosta nejasnoća u tvom postu pa da razjasnimo primjenu procesnih instituta.

 

Nadalje, ako si dobio rješenje, u njemu ti treba pisati zašto je sud odredio prekid postupka.

Nadalje, koliko je tužitelja, koliko tuženih? Dakle, po tvojim saznanjima, neki tuženici nisu primili tužbu? Ako je tako, onda se ne može raditi o mirovanju.

 

Bit će da ste suparničari (tuženi), a ako je više tužitelja, bit će da i s njihove strane postoji suparničarstvo.

 

dao si vrlo šture podatke, moraš biti precizniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime tužen sam ja vlasnik 1/1 svojih čestica, te susjedi valsnici svojih čestica 1/1 neki od njih nisu primili tužbu, (krive adrese, umrli ljudi itd). Sud donosi rješenje o prekidu spora. Mi tuženi upozoravamo sud da su neke strane u postupku mrtve tj. nisu umrle tijekom postupka anego su tužene mrtve. Nama se bilježi plomba. Tužitelj ne traži pokretanje spora. Ustvari me zanima zašto tužba nije odbačena? i što nam je sada najpametnije činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a radi kojih oklnosti (radi čega) je sud donio odluku o prekidu? To je ključna stvar koju još nisi spomenuo? Ne može se odluka o prekidu donijeti samo zato jer se sucu prohtjelo. Piše ti to u rješenju o prekidu. Inače, kada ti razlozi prestanu, postupak se može nastaviti. Postupak se nasatavlja po prijedlogu jedne od stranaka (tužitelja ili tuženika) ili ga pokreće sud po službenoj dužnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bananarepublic je napisao:

Prekinuto je radi toga što su stranke mrtve...a mi u podnesku upozorili sud po primitku tužbe da su stranke mrtve...pa se valjda traže nasljednici...tužitelj ne pokreće ništa...koji je službeni rok za pokretanje...

Hvala ti puno što se trudiš pomoći

 

sud je tada trebao odbaciti tužbu u odnosu na umrle tuženike, jer mrtva osoba ne može biti stranka u postupku. no - moguće je da je tužitelj umjesto umrlih tuženika,naknadno označio kao stranke u sporu nasljednike (jer, spor se vodi povodom zemljišta, to zemljište je netko morao nasljediti, i sada će se spor voditi protiv nasljednika), pa se sada nasljednici moraju očitovati hoće li nastaviti postupak. Možda još nije ni završen ostavinksi postupak pa se ni ne zna tko su nasljednici. U svakom slučaju, u rješenju o prekidu mora pisati razlog (ovo što si nave u rješenju o prekidu mora pisati razlog (ovo što si naveo: smrt tuženika nije dovoljna informacija) i ja sada ovdje moram nagađati zašto, što i kada.

 

1. Pa zar ti nisi dobio rješenje o prekidu?

2. Jesu li poznati nasljednici iza umrlih osoba, odnosno je li J.B. proveo ostavinski postupak?

3. Službenog roka nema, prekid traje "dok postoje razlozi koji su doveli do prekida. Kad ti razlozi nestnu, postupak se može nastaviti". Koliki je rok sud ostavio nasljednicima na očitovanje o nastavku postupka?

4. Je li sud prekinuo postupak zbog rješavanja nekog prethodnog pitanja?

 

Viidš, puno je pitanja, a doista (bez ljutnje) ne daješ konkretne odgovore. A pravo nije tako jednostavno kako misliš, puno je zami i "caka".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija