Jump to content

vrednovanje ženskog i majčinskog rada


investitor

Preporučene objave

Molim za mišljenje onih koji znaju i imaju iskustva sa sličnim situacijama:

 

Sinovi tuže oca nakon majčine smrti u cilju utvrđivanja majčinog suvlasništva u obiteljskoj kući koja je izgrađena za vrijeme njihovog braka (njezinog života). Otac (tuženik) priznaje majčino suvlasništvo ¼ kuće iz slijedećih razloga:

Kuća je izgrađena na zemljištu koji je njegov otac darovao njemu u svrhu gradnje obiteljske kuće (p.s. roditelji su već bili u braku i imali jednog sina). Pored toga djed daruje ocu iznos novca koji je služio kao polog za dobivanje kredita kojim je započeta gradnje kuće. On smatra da su to darovi njegovog oca NJEMU. Dok za pomoć majčinih roditelja (zidarski radovi, i sl.) smatra da su to darovi NJIMA. Uz to napominjem da su oboje za vrijeme života bili stalno zaposleni, te da je majka pored službenog posla nosila ve ostale obveze koje život i odgoj djece podrazumijevaju. Naravno otac to osporava i tvrdi da je i on podjednako sudjelovao u tome.

Molim one upućene da iznesu svoje mišljenje ili iskustva kako sud vrednuje rad i doprinos žene u ovakvim ili sličnim situacijama.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za pojašnjenje:

Kako se u takvim situacijama tretira zemljište koje je njegov otac (moj djed) darovao nominalno (u papirima) njemu i novac koji je opet nominalno daraovao njemu...za razliku što mi djeca smatramo da je djed to daravao njima za izgradnju obiteljske kuće?

Kakav je, uzmimo najnepogodniju verziju za nas, tretman darova koje je otac primio od djeda (svog oca) za vrijeme trajanja bračne zajednice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

investitor je napisao:

Molim za pojašnjenje:

Kako se u takvim situacijama tretira zemljište koje je njegov otac (moj djed) darovao nominalno (u papirima) njemu i novac koji je opet nominalno daraovao njemu...za razliku što mi djeca smatramo da je djed to daravao njima za izgradnju obiteljske kuće?

Kakav je, uzmimo najnepogodniju verziju za nas, tretman darova koje je otac primio od djeda (svog oca) za vrijeme trajanja bračne zajednice?

 

Darovi su njegovi. Ono što je stečeno darovanjem isključivo je vlasništvo obdarenika i ne ulazi u bračnu stečevinu. Poslije smrti oca, djeca će biti pozvana na nasljeđivanje, kao i njegova supruga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija