Jump to content

Pauk kazna, dal se isplati žaliti?


bebach87

Preporučene objave

Ovako, ja sam student i nisam iz zg al tamo zivim dok studiram.. i prije 10 dana dodem ja s autom po stvari i parkiram se ispred zgrade na mjesto na kojem uvijek svi parkiraju!! (ulica je kranjčevićeva i stvarno je kaos)

vratim se za 15min sa stvarima kad mi priđe neki covjek i kaze mi da su mi auto uslikali i da cu dobit kaznu vjerojatno..

i kazna je jucer stigla, 400kn...

 

pitanje: dal se isplati žalit na tu kaznu pošto je kazna stigla na mog starog, a on ni blizu zagreba? meni je glupo da on plati za nesto sto nije kriv ni malo... e sad, ja sam student i nemam prihode nikakve...

Sto da radim? :misli:

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa sad... ako je auto uistinu bio krivo parkiran tj. na mjestu koje nije predviđeno za parkiranje, onda je kazna opravdana tako da sumnjam da će sud žalbu uvažiti (pogotovo ako postoji dokaz, a to je slika) tako da bi žalba imala samo smisao odugovlačenja s plaćanjem ako bi vam to što značilo... ali u principu, mislim da od žalbe nećete dobiti što očekujete, tj. da vam ne naplate tu kaznu u iznosu od 400 kn...

 

nažalost tu ćete kaznu morati platiti, a to što i drugi tu parkiraju... onda je to peh što su baš vas uslikali i kaznili.... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa sad... nije tvoj otac ali si ti... dakle, "netko" je, oni imaju dokaz i naplatit će kaznu, a sad... ako je auto registriran na oca, ocu će doći kazna na njegovo ime tako da će morati platiti kaznu (ili se žaliti, ali budimo realni, nema pravog razloga za žalbu :namiguje: ) tako da ćeš se s ocem morati dogovoriti o odrađivanju kazne za to što je morao platiti... :namiguje::-D:-D:-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plawusha je napisao:

Pa sad... nije tvoj otac ali si ti... dakle, "netko" je, oni imaju dokaz i naplatit će kaznu, a sad... ako je auto registriran na oca, ocu će doći kazna na njegovo ime tako da će morati platiti kaznu (ili se žaliti, ali budimo realni, nema pravog razloga za žalbu :namiguje: ) tako da ćeš se s ocem morati dogovoriti o odrađivanju kazne za to što je morao platiti... :namiguje::-D:-D:-D

 

Nemojte pisati neistine,ako postoji mogućnost da se isto ne plati,a postoji :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lav je napisao:

plawusha je napisao:

Pa nije bitno u smislu da i dalje ostaje izbor, ali s obzirom da je kazna na očevo ime, neće li on morati platiti ili odraditi zatvorsku kaznu odnosno rad za opće dobro? :-o

Neće

 

Lave, ovakvi odgovori fakat iritiraju! Nabacit netkom da piše neistine, a ne objasnit to. I odgovarat sa "Neće", a ne objasnit kako i zašto neće...koja je svrha toga? Tko šta nauči iz takvih odgovora, osim što se odgovarač osjeća pametnijim od drugih? Meni i dalje nije jasno zašto je Plawusha, ako jest, u krivu. Čini se da će otac, kao vlasnik vozila, ipak podlijegati nekom od 3 izbora i sad kako - neće?!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bebach87 je napisao:

hvala svima na odgovorima... jos uvijek sam malo zbunjen al cu se ipak žaliti.. tražit ću da kaznu odradim radom za opće dobro...

 

e sad, ako vam nije problem da mi netko posalje na mejl (bacanek@gmail.com) primjer neke zalbe jer se do sad jos nisam morao žaliti pa neznam kako to izgleda... hvala!!

pozdraf

 

 

Nije to neki kunst, ako si pismen, a jesi, evo iz Zakona o parničnom postupku:

 

Član 350.

Žalba treba da sadrži:

1) oznaku presude protiv koje se podnosi žalba;

2) izjavu da se presuda pobija u cijelosti ili u određenom dijelu;

3) razlog žalbe;

4) potpis podnosioca žalbe.

 

Doduše, ovo tvoje nije parnični postupak, ali vrijedi to i za žalbu u prekršajnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm... pošto sam jucer istegnuo ligamente poprilicno, sad mirujem i imam vremena za razmisljanje...

moj kum je diplomirao na prometu i zna neke stvari o tome... kad je on dobio kaznu za prebrzu vožnju jer su ga negdje uslikali, on se žalio na presudu zbog toga jer "to nije bio on" a nezna tko je mogao biti vozač pošto je mogla biti njegova mama, tata, žena itd... oni nisu imali prepoznatljivu sliku lica i na kraju nije platio nista.. :)

e sad, u mom slucaju tkđ nemaju nikakvu sliku, osim auta, a njega je mogla parkirati moja mama, brat, tata ili ja... mišljenja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Lave, ovakvi odgovori fakat iritiraju! Nabacit netkom da piše neistine, a ne objasnit to. I odgovarat sa "Neće", a ne objasnit kako i zašto neće...koja je svrha toga? Tko šta nauči iz takvih odgovora, osim što se odgovarač osjeća pametnijim od drugih? Meni i dalje nije jasno zašto je Plawusha, ako jest, u krivu. Čini se da će otac, kao vlasnik vozila, ipak podlijegati nekom od 3 izbora i sad kako - neće?!?

 

Da, dobro pitanje, Marija, ni meni nije jasno kako će netko drugi odraditi kaznu kada to mora biti osoba na koju glasi tužba tj. koja je dobila kaznu... a neće otac sina tužiti tako da će oni to međusobno riješiti...

 

Hvala, Marija! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji opet baljezgate!!!!!!!!!!!!!!

Jeste li svjesni šta pišete ?!?!?!?

 

 

Davanje lažnog iskaza

Članak 303.

 

(1) Svjedok, vještak, prevoditelj ili tumač koji u postupku pred sudom, upravnom postupku, postupku pred javnim bilježnikom ili stegovnom postupku dade lažni iskaz, nalaz ili mišljenje ili nešto lažno prevede,

 

kaznit će se kaznom zatvora od 6 mjeseci do pet godina.

 

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se stranka u postupku, osim okrivljenika koja dade lažni iskaz ako se na tom iskazu temelji konačna odluka u tom postupku.

 

(3) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka prouzročena osuda nedužnog okrivljenika ili druge osobito teške posljedice za okrivljenika u kaznenom postupku,

 

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do deset godina.

 

(4) Ako počinitelj kaznenog djela iz stavka 1. ovoga članka dragovoljno opozove svoj iskaz prije donošenja konačne odluke,

 

može se osloboditi kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pan je napisao:

Ljudi moji opet baljezgate!!!!!!!!!!!!!!

Jeste li svjesni šta pišete ?!?!?!?

 

 

Davanje lažnog iskaza

Članak 303.

 

(1) Svjedok, vještak, prevoditelj ili tumač koji u postupku pred sudom, upravnom postupku, postupku pred javnim bilježnikom ili stegovnom postupku dade lažni iskaz, nalaz ili mišljenje ili nešto lažno prevede,

 

kaznit će se kaznom zatvora od 6 mjeseci do pet godina.

 

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se stranka u postupku, osim okrivljenika koja dade lažni iskaz ako se na tom iskazu temelji konačna odluka u tom postupku.

 

(3) Ako je kaznenim djelom iz stavka 1. ovoga članka prouzročena osuda nedužnog okrivljenika ili druge osobito teške posljedice za okrivljenika u kaznenom postupku,

 

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od jedne do deset godina.

 

(4) Ako počinitelj kaznenog djela iz stavka 1. ovoga članka dragovoljno opozove svoj iskaz prije donošenja konačne odluke,

 

može se osloboditi kazne.

 

hej, hej, hej!! polako! pa jel ja lažem ako se ne mogu sjetiti tko je taj dan vozio auto?!? njega svi podjednako voze u mojoj obitelji...

glavna stvar u svemu je da na tom mjestu svakodnevno ljudi parkiraju i iz principa ne zelim platiti! a druga stvar je ta da je kazna dosla na mog oca koji ni blizu zagreba nije bio te dane!

recimo da sam ja ili neko iz moje obitelji zgazio nekog pjesaka na zebri, dal bi opet otac odgovarao? malo bezveze, zar ne....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marija_1495 je napisao:

Ma ovo davanje lažnog iskaza je na staklenim nogama, tko to može dokazati? No, Bebach, jel to kumu na kraju uspjelo ili nije?

 

Pitam se gdje li je Utjerivač zakona da dijeli packe zbog baljezganja, spominjanje kojeg je Panova specijalnost

:smijeh::smijeh:

 

U potpunosti se slažem.... treba dokazat, a svatko je nevin dok se ne dokaže suprotno... a sad ti dokaži....

 

Bravo, Marija!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

plawusha je napisao:

Pa logično, doduše.... i da... rupa u zakonu... samo treba znat iskoristit... a ako ju već nađeš, zašto ne? nije nikome na štetu... uspjelo je kumu, možda uspije i tebi... :misli: a ako ne uspije, uvijek stigneš odradit... :namiguje:

 

slazem se... hvala na odgovorima!! sad jos samo moram osmislit kako srocit zalbu i bit ce sve oke...

pozdraf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žaliti se uvijek treba pa iako niste u pravu.

To je obično parkiranje na pogrešnom mjestu.

Mene je multanova snimila dva puta u roku tri mjeseca.

To se baš ne može izbrisati iz policijskog radara.Meni je preostalo da se žalim.Sada tece već više od godinu i pol od prekršaja i ući će u zastaru jer se dogodio prekršaj kad još nije stupio na snagu novi zakon o sigurnosti na cestama.

(da se ne shvati pogrešno, prekršaj se odnosi na manju brzinu).

Znaci,treba uložiti žalbu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

heh,heh....heh!svojevremeno sam studirao taj prekrsija i pronasao sljedece:

 

Kada pauk smije odnijeti vozilo!?

 

-kada je prometni znak zabranjeno parkiranje-zadrzavanje i ispod toga postoji tabelica da pauk odvozi vozila ako se ucini jedan od ta dva prekrsaja-

 

-kada nema navedene tabelice a vase vozilo smeta za neometani protok prometa-

 

-kada nema tabelice i sirina kolnicke trake od vaseg vozila pa do rubnjaka iznosi trazenu zakonom propisanu sirinu,pauk vas znaci nesmije dignuti ali zato postoji policijska kazna-

 

malo vidi,oni imaju fotku,sirina se moze izmjerit...u njemackoj sam vidio kako policajci vade metar i mjere kada sumnjaju da je neko vozilo nepropisno parkirano i nakon sto utvrede da pauk nema sto traziti ili je sirina tolika primjerice u jednosmjernoj,nema ni kazne jer nema ni znaka na takvom mjestu,puno je tu prostora za rasprave pa i zalbu...sretno,ja se borim sa HEP-om,malo veci problem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija