Jump to content

Alimentacija?


anonimno

Preporučene objave

Pisem vam iz inozemstva gdje sam dosla kao izbjeglica iz B i H i ostala. Prije godinu dana sam se udala za Hrvatskog drzavljanina koji ima sina iz prvog braka. Sin zivi sa majkom u Hr i ima 14 godina. Moj muz je za njega redovno placao alimentaciju dok je zivio u HR i bio u radnom odnosu. Prije ca 10 mj. je dao otkaz na poslu i dosao da zivi ovdje sa mnom. Osnova njegovog boravka ovdje je brak sa mnom, a uvjet za dobijanje boravisne i radne dozvole je bio taj da ja imam stan i posao i da zaradjujem toliko da nas dvoje mozemo zivjeti od toga kako nam drzava ne bi nista morala davati.

Moj muz NE RADI. On ide u skolu za ucenje jezika i trebace mu jos vremena da polozi jezik i nostrificira svoju diplomu.

Sa sinom je uvijek u kontaktu. Od kada je dosao redovno ga zove (najmanje 1 put tjedno)i ako ga sin vrijedja på instrukcijama majke i govori mu uzasne rijeci. Za ovo vrijeme koliko je suprug ovdje isli smo tamo dva puta da bi se vidio sa sinom. Za to isto vrijeme smo mu poslali oko 2 000 kn, sto znamo da nije dovoljno , ali nismo u mogucnosti slati vise.

Sin je trazio od mog supruga da napise izjavu da ne radi i da zbog toga nije u mogucnosti placati alimentaciju sada, te da ce sa placanjem poceti cim se zaposli, a da ce propusteno nadoknaditi. Muz je napisao tu izjavu i ovjerio je kod javnog biljeznika, te poslao majci djeteta.

Kada smo ljetos bili tamo ona ga je zvala i vrijedjala ga, a i sin je to isto radio svakodnevno. Sada je trazila da napise datum kada ce poceti raditi. Da li iko moze odgovoriti na takvo pitanje, pitam vas?

Ja se pokusavam drzati po strani, ali to je gotovo nemoguce jer znam da je moj muz odgovoran roditelj i da nikada nije dovodio u pitanje davanje novca sinu.

Napominjem i to da njegov sin ima velike prohtjeve i da nije htio uzeti ni jedan poklon koji smo mu kupili.

 

Ja bih vas pitala na koji nacin se mozemo zastititi od sikaniranja i maltretiranja i molim vas za savjet?

Napominjem i to da djetetova egzistencija nije ugrozena i da ima sve sto mu treba.

 

Najljepsi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja isto zivim u inozemstvu i moj muz isto ima velikih problema sa svojom bivsom suprugom. Ona ga je cak tuzila za alimetanciju od 7.000 kuna a nema blage veze koliko on zaraduje nego zbog ljubomora sto on zivi u inozemstvu ona ne. Oni zajedno imaju kcerku od 14 godine. Jos nije rjeseno na sudu i jako dugo traje! Nismo ni sigurni da li ima pravde u Hrvatskoj! U glavnom ima sada jako los odnos sa kcerkom zbog njene mame sto joj laze svasta i zabranjuje da se cuje sa njim. Grozno je! Zao mi je sto i vi morate patiti kao sto i mi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citam i nemogu vjerovati koliko radite zrtve od vasih supruga a nitko ne misli na to da je i otac kao i majka JEDNAKO odgovoran za djete ... to znaci da si majka nemoze prioustiti taj luksuz i ostati bez posla a dok si u ovom slucaju otac moze to priustiti ... kada je vas muz odlucio doci k vama morao je misliti na to da u nekom periodu nece imati novaca i isto tako se je morao pobrinuti ... znaci dodatno zaraditi, posuditi dignuti kredit, u jednoj rjecju se snaci ... to dokazuje koliko su muskarci sebicni i misle samo na sebe a busaju se u prsa da vole svoju djecu ... jako bi me zanimalo kako bi vi reagirali da je obrnuta situacija ... slazem se da ni u nijednom trenutku majka nesmije govoriti protiv oca kao i obrnuto jer dijete voli oba dva roditelja ali to je sada pak kucni odgoj ... mislim da i dalje nije u redu bez obzira sto ne radi a zivi u inozemstvu ... takodjer znam da zivjeci u inozemstvu mozes uvijek zaraditi extra novac djeljuci novine, raditi u restoranu, prati prozore i neke male poslove s kojima je mogao i dalje slati alimentaciju i za koje ti nije potrebno znanje jezika ... necu dalje jer me ljuti jako ljuti citajuci kako je netko super otac a nedaje alimentaciju .... MAJKA takve stvari nemoze dopustiti da se dogode a otac moze ... di je tu PRAVDA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija