Jump to content

Atmosfera na Legalisu


notarica

Preporučene objave

Sviđa mi se pristup i ideja da korisnici istaknu ponašanja i (ne)kvalitete, koja im se sviđaju i koja im smetaju.

Bez navođenja pojedinaca, bez vrijeđanja, samo jedna pozitivna kritika...

Možda želite i vi svi zajedno stvoriti neka svoja interna Pravila ponašanja na legalisu.

 

Ovo niže navedeno je preneseno iz drugog posta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

*

ZastoJa

 

 

Meni su samo dvojica takvih "osuđivača" upala u oči, ali jako upadaju jer su svakodnevni komentatori tuđih odgovora- savršen par.

Uz opasku da su arogantni čak i kad nisu u pravu. Kad ih neki drugi pravnik pobije u njihovoj tezi, idu stari post ispravljati da se ne vidi kakvu glupost su napisali. Ako sam ja koja nisam pravnik to primijetila, mogu misliti kakvi su inače u svom poslu i bilo bi lijepo da prestanu na druge gledati kao manje vrijedne i odnositi se pokroviteljski, a ne da im Legalis služi za ispuhavanje frustracija zbog neostvarivanja ambicija u karijeri.

Zbog njih i većina drugih pravnika i inih stručnjaka koja se trudi pomagati izgleda loše, nitko ih ne opominje na ton, odn. povremeno toj dvojici netko 'da packu', ali oni dalje po svom i to im se dozvoljava. Dosta mi je već takvih ljudi.

 

P.S. I nisam jedina koja je ovo primijetila.

Objavljeno: 28.7.2008 12:43 Uredi Obriši Odgovori Citat Vrh teme

 

*

rubens

 

Što je to kad je nešto "osuđivački ton"??????

Objavljeno: 28.7.2008 12:52 Uredi Obriši Odgovori Citat Vrh teme

 

*

marija_1495

 

Pa to ti je nekakvo držanje s visoka i davanje i moralnih ocjena.

Objavljeno: 28.7.2008 12:54 Uredi Obriši Odgovori Citat Vrh teme

 

*

rubens

 

 

I kakve veze ima to s ovim pitanjem i odgovorima?

Jesam li ja dao takav odgovor?

Čemu upravo ovdje povraćanje, ovo gore?

Objavljeno: 28.7.2008 12:58 Uredi Obriši Odgovori Citat Vrh teme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvarno mi nije jasno kaj su to ove dvije proizvele?

 

Mislim na "moderatoricu" + ovu kaj se tamo gore u primarnom postu olakšala (Zbogzakajja).

 

Lagano mi sve ovo ide da ne velim na kaj. Žena postavi pitanje, dobije odgovor i na kraju sam sad (opet) počaran zato kaj sam se uzel vrijeme za odgovaranje nekome?

 

Nisam bio nježan, već sam koliko sam uspio shvatiti imao "osuđujući ton" (LOL)......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rubens, nestao je i moj offtopic iz toga topica o bolovanju, a u kojem objašnjavam bit i eventualne posljedice offtopic-a :-) Naime, u onoj smo temi krenuli u offtopic, koji se odnosio na pojave arogancije i postavljanja s visoka na Legalisu. Tada je Notarica, držeći da je i ta offtopic rasprava zanimljiva, otvorila novu temu na ovome mjestu. Inače je mogla i zaključati temu zbog znatnog skretanja u offtopic - tj. udaljavanja od prvobitne teme.

Dio offtopica još je u onoj temi - nije premješten :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj odgovor je sljedeći:

 

cura je pitala "smije li" simulirati s bolovanjem. To smije li podrazumijeva davanje pravne kvalifikacije. Rubens joj je dao odgovor i mislim da nije zaslužio nikakav napad. Pogotovo stoga što nije bio nimalo neuljudan.

 

A sada - mir, mir, nitko nije kriv. :zivili:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

OK, čitam ponovo što sam napisala gore i nigdje ne vidim da sam prozvala koga. Napisala sam općenito da sam primijetila da su dvojica takvih na Legalisu.

 

Jap, baš sam tako napisala....i, da vidimo, tko je imao komentar nakon toga, tko se osjetio prozvanim....du aj nid tu sej more? :belji:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marija - isprika, omaškom kako sam prenosila teme, izgubila sam par topića, tvojih očito. Malo ljudski faktor, malo tehnički. Oprosti!

 

Rubens - nije prekršio nikakvo pravilo, dao je kvalitetan, pristojan i korektan odgovor. Ja osobno nisam osjetila da on nekog osuđuje, a niti da netko njega proziva.

 

Ova teme je otvorena zato da se onaj prvi post ne bi zachatao i zato da se dade prilika korisnicima da na pristojan način napišu kakvo ponašanje i komuniciranje na legalisu žele.

Ako to ne želite ili ako vidim da ovaj topić neće polučiti konstruktivne rezultate, zaključati ću ga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad ću se ja ispričati.

 

Naime, nisam dobro shvatila pravila ovog foruma. Ako moderator smatra da je pristojno za nekoga reći 'ova' i 'da se olakšala' i autora još pohvali, moja greška. Mislim da zbilja zaslužujem da se na mene gleda 'svisoka', zbilja sam :tikvan: i neprilagođena, a još i nepismena.

 

Ispričavam se duboko na svojem olakšavanju.

 

Šteta u što se ovaj Legalis pretvorio zbog pojedinaca.

 

Ali, na greškama se uči, a pametni uče na tuđima, i zato :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Daj mi probaj objasniti zbog čega si se javila kod onog posta tamo. Niti si pokušala odgovoriti na pitanje, niti na bilo koji drugi način savjetovati postavljača posta.

 

Nije mi jasna tvoja namjera. Općenite kritike, ili smeta ti nešto, ili nešto treće. I to se radi na taj način????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija