Jump to content

trazim odvjetnika za radno pravo


KIPP

Preporučene objave

obrtnik sam i inspekcija rada je nasla neke nepravilnosti u ugovoru o radu te je slucaj poslala na prekrsajni sud osijek

- s obzirom da sam vec jednom bio na sudu za slican prekrsaj znam iz iskustva da na sudu moja rijec nevrijedi nista pa mi treba obrana strucne osobe

molim zainteresirane da se jave na mob 091/xxxxxxx

uređeno: od Zex
broj sakriven na zahtjev korisnika
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razmislite - odgovoran odvjetnik neće htjeti preuzeti slučaj ako ste počinili prekršaj iz radnog odnosa prema zaposleniku, jer zna da Vas ne može obraniti na sudu.

A onaj koji će htjeti preuzeti slučaj, iako zna da Vas ne može obraniti, samo Vam hoće uzeti novce. Dakle, ne isplati se. Najbolja je praksa držati se Zakona o radu kao pijan plota :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Marija, i najgori počinitelj kaznenog djela ima pravo na obranu. Stoga smatram da tvoj post nije umjesan. Čovjek traži pravnu pomoć a ne moraliziranje. Bez uvrede. S druge strane, odvjetnici moraju postupati sukladno Kodeksu odvjetničke etike i ne mogu birati klijente s obzirom na sviđanje ili nesviđanje.

 

Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uistinu nisam moralizirala, već dobronamjerno kažem čovjeku da mu se to ne isplati!

 

Evo zašto. Slučaj u kojem je tetka moje prijateljice na njenu štetu opovrgavala bakinu oporuku, nije uspjela i poslije je optužila moju prijateljicu zbog troška za odvjetnika (?!?)

A trebala je odvjetnika, ne? Jer znao je da to neće proći, no briga njega - uzeo je novac i na kraju slegao ramenima.

 

I uistinu mislim da se Zakona o radu bolje držati kao pijan plota, bez moraliziranja - tako je ljepše svima :-)

 

Istina, prekršaj je već učinjen, potreban je odvjetnik, no hoće li to više koštati nego da se plati neka kazna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marija_1495 je napisao:

Istina, prekršaj je već učinjen, potreban je odvjetnik, no hoće li to više koštati nego da se plati neka kazna?

 

To nije na tebi da prosuđuješ. Čovjek je jasno rekao: Trebam specijalista za radno pravo. Ako mu imaš koga preporučiti - preporuči mu, a nemoj ulaziti u njegove financijske mogućnosti plaćanja istog.

 

Da je to htio, oglas mu ne bi bio tako precizan i jasan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija