Jump to content

Primjer tužbe ili zahtjeva za rastavu


whiteman

Preporučene objave

Mislim da nas ova tema više-manje sve zanima, obzirom da si većina ljudi ne može priuštiti odvjetnika u procesu rastave.

Molio bih da nam ljudi koji to mogu i znaju, daju primjere tužbe za rastavu, kao i zahtjeva za sporazumnu rastavu.

Našao sam jedan primjer zahtjeva, ali se on odnosi za brak bez djece što nije moj (a niti čest) slučaj.

Ja sam u situaciji gdje moja supruga potpuno zanemaruje činjenicu da je u braku, i to već 4 mjeseca. Imamo jednu kćer od 10 godina. Pokušao sam na sve načine privoljeti suprugu na razgovor i pokušaj stabilizacije veze, ali ona jednostavno ne želi razgovarati.

Nisam siguran da li bi pristala na sporazumnu rastavu...

Beskrajno zahvalan na pomoći i savjetima. :klanja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo primjera za Sporazumni razvod, nadam se da će pomoći:

 

PREDLAGATELJI:

 

TI

 

i

 

ONA

 

REPUBLIKA HRVATSKA

OPĆINSKI SUD U ___________

 

 

adresa

 

 

PREDMET: Prijedlog za sporazumni razvod braka.

 

 

Predlagatelji suglasno podnose Naslovu slijedeći

 

 

PRIJEDLOG ZA SPORAZUMNI RAZVOD BRAKA

 

 

Predlagatelji su brak zaključili _____________. godine u _________, koji je evidentiran sukladno priloženom vjenčanom listu.

U braku je rođeno _____ dijete, maloljetna______________, rođena_____________. godine u Zagrebu.

Prilog: rodni list.

 

Predlagatelji su živjeli zajedno u ________________, što im je i posljednje zajedničko prebivalište.

 

Bračni odnosi između predlagatelja već su duže vrijeme poremećeni pa je zbog različitih naravi predlagatelja došlo do poremećaja u braku te je faktična bračna zajednica prekinuta prije šest mjeseci. Nema nade da se ponovno uspostavi jedna normalna bračna zajednica te se predlagatelji ne žele pomiriti.

 

Predlagatelji su se složili da maloljetna ________ živi sa majkom, postigli su dogovor da se susreti i druženja oca i djeteta odvijaju sukladno očevim mogućnostima i željama maloljetne ____________ uz prethodni dogovor predlagatelja.

Predlagatelji su postigli dogovor da suprug doprinosi za uzdržavanje djeteta mjesečno 10% svoje plaće što iznosi oko 600,00 kuna.

 

Slijedom navedenog predlagatelji su došli do spoznaje da su bračni odnosi između njih toliko ozbiljno i trajno poremećeni da se ne mogu ponovno uspostaviti i normalizirati te sporazumno predlažu Sudu da donese presudu o razvodu braka predlagateljice _____________, rođena _________. godine u _________, od oca __________ i majke _________i predlagatelja ____________ iz _________, rođenog ___________ godine u _________, od oca ________ i majke _______, zaključen _______________. godine u ________ i upisan u matičnu knjigu vjenčanih kao u prilogu.

 

 

U ____________, _______________. godine.

 

 

 

PREDLAGATELJI:

 

 

Potpis

 

 

PRILOZI:

- vjenčani list

- rodni list djeteta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija