Jump to content
Sign in to follow this  
cagart

darovni ugovor brat-sestra

Preporučene objave

Imam jedno pitanje, da li u slučaju kad brat daruje sestri naslijeđeni dio kuće, a ona njemu naslijeđeni dio zemljišta i te ugovore o darovanju ovjere kod javnog bilježnika, treba platit porez i u kojoj to poreznoj ispostavi se radi, prema mjestu prebivališta ili mjestu gdje se nekretnina nalazi, unaprijed hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

oslobođenje zakonom nije predviđeno, osim u slijedećim slučajevima:

Porez na promet nekretnina pri nasljeđivanju, darovanju ili drugom stjecanju bez naknade ne plaćaju:

1. bračni drug, potomci i preci te posvojenici umrlog ili darovatelja

2. braća i sestre, njihovi potomci te zetovi i snahe ostavitelja ili darovatelja kada nasljeđuju ili primaju na dar poljoprivredno zemljište, ako im je poljoprivreda osnovni izvor prihoda

3. braća i sestre, njihovi potomci te zetovi i snahe ostavitelja ili darovatelja kada nasljeđuju ili primaju na dar nekretnine, ako su s ostaviteljem ili darovateljem živjeli u gospodarskoj zajednici u vrijeme izgradnje građevine, stjecanja druge nekretnine, ostaviteljeve smrti ili primitka dara

Podijeli ovu objavu

Evo, da se nadovežem...da budem potpuno sigurna. Moja majka prodala je vikendicu koja je davno bila izgrađena (porez je platio kupac). Meni i sestri poklonila po 1/3 novaca, bez darovnog ugovora. Koliko razumijem, ako pošaljem povrat poreza, na ovaj dar ne trebam platiti porez? Hvala!

Podijeli ovu objavu

Sophie2509 je napisao:

Evo, da se nadovežem...da budem potpuno sigurna. Moja majka prodala je vikendicu koja je davno bila izgrađena (porez je platio kupac). Meni i sestri poklonila po 1/3 novaca, bez darovnog ugovora. Koliko razumijem, ako pošaljem povrat poreza, na ovaj dar ne trebam platiti porez? Hvala!

To je dar roditelja i ne plaća se porez.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this