Jump to content

Molim pomoć - zastara bankarske naknade


veldona

Preporučene objave

Molim Vas, može li mi netko dati informaciju. Ne znam kome da se obratim. Digla sam kredit na tvrtku u 2000. godini i dala hipoteku na nakretninu. Kredit sam isplatila u 2005., a zatezne kamate u ovoj godini.Banka ne želi dati brisovnicu dok ne platim njima 11.000, kn naknade. Banka je bila samo posrednik, a davatelj kredita Grad. Nekretnina nije moja, a kredit sam i preplatila. Potpuno su me financijski iscrpili. Kada zastarijeva naknada banci i može li banka tražiti ovrhu na nakretnini. Molim Vas može li mi netko dati pravu informaciju. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali je naknada ugovorena.ako je napisano je i u ugovoru

ako ste isplatili sve po ugovoru o kreditu i glavnicu i kamate i ugovorenu naknadu(ako je ugovorena) a banka ne želi dati brisovno očitovanje, tužbom prema nadležnom sudu tražiti da se utvrdi da je dug plaćen u cijelosti i tražiti brisovno očitovanje u roku(obično 15 dana) ili da isto zamjeni presuda,istekom navedenog roka.

koliko je meni poznato banke svoje naknade naplate pri realizaciji kredita(krediti građana).

sve ponovo izračunajte ili da to napravi stručna osoba.

za postupak pred sudom angažirati odvjetnika ili proučiti zakon o obveznim odnosima (ugovori).

brisovno očitovanje traži vlasnik nekretnine ili

podnosi tužbu za utvrđivanje da je dug plaćen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija