Jump to content

ima li policajac pravo vrpati po mojoj torbi


keka

Preporučene objave

pomagajte!!

 

neku me vecer zaustavila policija,i nakon sto sam pokazala vozacku i prometnu,policajac je zatrazio da izidjem van iz auta i ponesem torbicu,rekao mi je da stavim torbu na haubu i pokazem sto imam u njoj,malo je i sam procunju i kad je vidio da unutra nema nis za njega,kaze mi kao vratite se slobodno u auto,i onda je jedno 10 minuta provjeravao moje podatke ili sta ja znam,dok su dvojica njegovih kolega baterijama osvjetljavali svaki kutak auta i za svaku gluposti pitali a sto je to,a ovo,a ono tamo,ugl...

malo sam bila zbunjena,pa vas molim da mi kazete jeli on imao to pravo? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što su vam naveli kao razlog pregleda?

Primjećujem da su vas pozvali da omogućite uvid u sadržaj torbice, međutim, niste spomenuli jesu li vas upoznali s razlozima pregleda.

Inače, policijski službenik ovlašten je obaviti pregled osobe, predmeta koje osoba nosi sa sobom, kao i prometnog sredstva. I to primjenom više različitih metoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što je već pisano u prijašnjim postovima, treba razlikovati pregled i pretragu. Ovo je bio pregled jer ste dobrovoljno omogućili uvid u sadržaj torbice. No, da ste odbili otvoriti torbicu policijski službenik u datom trenutku ne bi imao ovlaštenje sam otvarati torbicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sam zakon je u pogledu razgraničenja pregleda i pretrage nejasan i kontradiktoran, međutim, sudskom praksom i stajalištima kaznenopravne literature iskristalizirala su se neka određena pravila.

Pregled se smatra radnjom „vanjskog“ karaktera, dakle, radnje koje su dostupne osjetilima vida, opipa, sluha i mirisa (u pravilu vida).

Element dobrovoljnosti u postupanju osobe je vrlo bitan čimbenik jer osoba, zapravo, sama pristaje na ograničenje svojih osobnih prava, a što isključuje potrebu pribavljanja sudskog naloga. Naravno, to ovisi o stupnju zadiranja u privatnost osobe.

 

Neću Vam sad pisati cijeli referat... :namiguje:

..ali ono što je bitno jest činjenica da ste pristali na to da policijski službenik obavi uvid u sadržaj Vaše torbice.

 

I još nešto..

Jednako kao što je ovlašten obaviti pregled, policijski službenik je dužan priopćiti razloge primjene policijskih ovlasti, jer i za pregled i pretragu vozila, putnika i prtljage mora postojati materijalnopravna osnova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima pravo pregledati i nemora navesti iz kojeg razloga je to zatražio.... možda je provjerom osobe kroz sistem dobio recimo podatak da je osoba sklona konzumiranju opojnih droga ili nešto slično.... sasvim je ok da mi policajac pregleda vozilo ili stvari koje nosim ako sam zaustavljen u nekoj kontroli..... kamo sreće da su svi tako uzoriti i predani svom policijskom poslu sigurno bi bilo daleko manje kriminala...... :kavica::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A možda su u šumi! :beljo: Nije problem u samom pregledu, već u tome što policija u mnogim slučajevima pod pregledom zapravo izvrši pretragu, tj. zastraši ljude pa ljudi sami izuvaju obuću, vade stvari iz džepova, otvaraju torbice, rastavljaju mobitele. Nimalo fer! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Sada malo smijeha za kraj..

 

Mene jednom "pergledao" inspektor (još u studentskim danima), pa izvukao balavu maramicu iz mog džepa :-D

 

Ja sam bio već "nafiksan" prehladom, a i on je zasigurno dobio malo ....

 

Problem je što naša policija pokušava nasumičnim pregledima doći do počinitelja, pa tako u 100 puta 99 puta ne nađu ništa, a jednom im se posreći..

 

Ako se malo prisjetimo, negdje 2001 je bilo uvedeno interno pravilo da prometna policija ne zaustavlja vozila ako ista nisu zatečena u prekršaju, odnosno da je "rutinska kontrola prometa" praktički bila suspendirana. Taj potez je više nego logičan, jer metodom nasumičnog nabadanja moramo postići, da bi bili efikasni, odnos broja spermija i jajnih stanica.

 

Dakle, policija bi trebala zaustavljai samo prekršitelje (iznimka su blokade radi potjere i sl.), a ne "nabadati".

 

Jedan kolega je bio na stipendiji u Americi, u Albany-u, 8 mjeseci. Nakn nekog vremena, policajac koji je tamo patrolirao ga uljudno pozdravi, kolega je odzdravio, a policajac je krenuo dalje. Kolega je bio iznenađen uljudnošću nepoznatog policajca, pa se pohvailo kolegama - amerikancima. Na to je dobio ovakav odgovor: Policajcu si bio sumnjiv, te je zato pozdravio, da vidi kakva će biti tvoja reakcija. Naime, policajac ga nije smio bez razloga zaustavljati i legitimirati, već je pozdravljanjem htio utvrditi da li će reakcija biti sumnjiva, pa da onda može primjeniti policijske ovlasti.

 

Ajme, stvarno čudni ti amerikanci :misli: ...

 

 

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slični slučaj kod mene. Jednom nas je zaustavio policajac, a taman je bilo promjena vremena pa sam prvi put izvadio topliju jaknu iz ormara. Tržaio me da sve izvadim, ja naivno pristao. Rekao sam mu da mi je samo maramica ostala (od prošle sezone, hehe), a on rekao da vadim i to. Sva je bila zgužvana sa prošlogodišnjim tjelesnim izlučevinama, ali on ju je uredno raskomadao i "pretražio". Presmiješno, ali događa se. Istom prilikom je prijatelj dijabetičar bio primoran da otvara pribor za unos inzulina. Zbilja beozobrazno. Zbog takvih situacija, a ne zbog zaštite dilera, su propisani stroži uvjeti i pretpostavke za provođenje pretrage i zbog toga nitko nije dužan pri pregledu na zahtjev službene osobe isprazniti džepove, otvoriti torbu i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

helen je napisao:

..ali ono što je bitno jest činjenica da ste pristali na to da policijski službenik obavi uvid u sadržaj Vaše torbice.

 

I još nešto..

Jednako kao što je ovlašten obaviti pregled, policijski službenik je dužan priopćiti razloge primjene policijskih ovlasti, jer i za pregled i pretragu vozila, putnika i prtljage mora postojati materijalnopravna osnova.

 

sve si tocno rekao - jedino sto jos nisam dozivio da se policajac quotanog pridrzava :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pa pazi ovo prije nekih godinu dana vozim se autom od Zagreba prema Sisku, i u Velikoj Gorici di su dvije trake policijski automobil me sustigne i vozi s desne strane i ono njegov suvozač je doslovce buljio u mene a meni bilop neugodno i gledat, tako su vozili nekih 300-tinjak m i onda upalili rotacijsko svjetlo, a ja sto cu jadan jeb..a zaustavim auto.

Izadju oni van i baterijom meni u lice zatrazi dokumente, na fin način. Ja im dam i pitam povodom čega me zaustavljaju, oni kažu kontrola prometa i fino mi vrate papire pozdrave i odoše. E sad zasto su to sve stvarno napravili ja nikad necu znat a ja se nikao nisma osjecao ugodno. Inace imam dugu kosu, a bit ce da to ne vole :-, mada je i sam Isus Krist imao a većina ga voli hehe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZAKON O NADZORU DRŽAVNE GRANICE

Članak 28.

Policijski službenik pri obavljanju kontrole osoba ovlašten je:

– tražiti na uvid isprave propisane za prelazak državne granice,

– provjeriti jesu li ispunjeni uvjeti za boravak u Republici Hrvatskoj, osobito ima li putnik dovoljno financijskih sredstava i je li točna navedena svrha putovanja,

– unijeti u isprave propisane za prelazak državne granice podatke o ulasku i izlasku iz zemlje, podatke o zapriječavanju ulaska u zemlju i druge relevantne podatke,

– kada postoji sumnja u vjerodostojnost isprave za prelazak državne granice, uzeti otiske prstiju i dlanova, te druge biometrijske podatke,

– zadržati osobu u vremenu prijeko potrebnom za obavljanje granične kontrole,

– dati upozorenja i zapovijedi u cilju pravilnoga, nesmetanog i brzog odvijanja granične kontrole,

– obaviti provjeru u potražnim evidencijama,

– ako na drugi način nije moguće obaviti kontrolu, obaviti kontrolu osobe pregledom ili pretraživanjem. U smislu ovoga članka pretraživanje ne podrazumijeva pretraživanje tjelesnih šupljina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veoma zanimljiva rasprava pa da se i ja uključim s jednom odredbo Zakona o policiji!!

 

http://www.mup.hr/28.aspx

 

Članak 49 kaže:

 

Policijski službenik ovlašten je obaviti pregled osobe, predmeta kojeg osoba nosi sa sobom i prometnog sredstva kada je to nužno radi pronalaska predmeta podobnih za napad ili samo­oz­ljeđivanje.

 

Pregledom osobe u smislu stavka 1. ovoga članka, smatra se uvid u sadržaj odjeće i obuće.

 

Pregledom prometnog sredstva u smislu stavka 1. ovoga članka, smatra se pregled svih otvorenih i zatvorenih prostora prometnog sredstva i predmeta koji se prevoze.

 

Pregled predmeta koji osoba nosi sa sobom obuhvaća pregled predmeta koje su kod osobe ili u njezinoj izravnoj blizini ili predmeta osobe po čijem se nalogu u njezinoj pratnji oni prevoze.

 

Pregled osobe mora obaviti osoba istoga spola, osim slučajeva kada je neophodan žuran pregled osobe radi oduzimanja oružja ili predmeta podobnih za napad ili samoozljeđivanje.

 

Prilikom pregleda policijski službenici ovlašteni su koristiti tehnička sredstva i službenog psa.

 

Pri poduzimanju mjera iz stavka 1. ovoga članka policijski službenik ovlašten je nasilno otvoriti zatvoreno prometno sredstvo ili predmet kojeg osoba nosi sa sobom.

 

Ako postoje osnove sumnje da pregledavana osoba kod sebe, u prometnom sredstvu ili u predmetu kojeg nosi sa sobom posjeduje predmete koji mogu poslužiti kao dokaz u kaznenom postupku ili postupku pred prekršajnim sudom, policijski službenik ovlašten je zadržati osobu do pribavljanja naloga za pretragu, a najduže šest sati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zip je napisao:

Veoma zanimljiva rasprava pa da se i ja uključim s jednom odredbo Zakona o policiji!!

 

http://www.mup.hr/28.aspx

 

Članak 49 kaže:

 

Policijski službenik ovlašten je obaviti pregled osobe, predmeta kojeg osoba nosi sa sobom i prometnog sredstva kada je to nužno radi pronalaska predmeta podobnih za napad ili samo­oz­ljeđivanje.

 

Pregledom osobe u smislu stavka 1. ovoga članka, smatra se uvid u sadržaj odjeće i obuće.

 

Pregledom prometnog sredstva u smislu stavka 1. ovoga članka, smatra se pregled svih otvorenih i zatvorenih prostora prometnog sredstva i predmeta koji se prevoze.

 

Pregled predmeta koji osoba nosi sa sobom obuhvaća pregled predmeta koje su kod osobe ili u njezinoj izravnoj blizini ili predmeta osobe po čijem se nalogu u njezinoj pratnji oni prevoze.

 

Pregled osobe mora obaviti osoba istoga spola, osim slučajeva kada je neophodan žuran pregled osobe radi oduzimanja oružja ili predmeta podobnih za napad ili samoozljeđivanje.

 

Prilikom pregleda policijski službenici ovlašteni su koristiti tehnička sredstva i službenog psa.

 

Pri poduzimanju mjera iz stavka 1. ovoga članka policijski službenik ovlašten je nasilno otvoriti zatvoreno prometno sredstvo ili predmet kojeg osoba nosi sa sobom.

 

Ako postoje osnove sumnje da pregledavana osoba kod sebe, u prometnom sredstvu ili u predmetu kojeg nosi sa sobom posjeduje predmete koji mogu poslužiti kao dokaz u kaznenom postupku ili postupku pred prekršajnim sudom, policijski službenik ovlašten je zadržati osobu do pribavljanja naloga za pretragu, a najduže šest sati.

 

 

ako je ovo sve točno,onda moram priznat da ostavljamo dojam policijske države :misli:

 

 

gdje je granica i što ih još prijeći da nasumičnim odabirom pretresaju naše domove???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne vidim nijedno obilježje policijske države u navedenoj odredbi.policajac je ovlašten poduzeti nasumičan "pregled" osobe kad god to poželi a pregled se sastoji od neposrednog opažanja vanjskih djelova odjeće, obuće, otkrivenih dijelova tijela osobe kao i predmeta koji se nalaze u neposrednoj blizini ili su u neposrednoj vezi s osobom.U slučaju pregleda unutrašnjih i skrivenih dojelova istih, ne radi se o pregledu nego o pretrazi te se ona može poduzeti jedino uz pristanak osobe koju se pretražuje ili uz obrazloženi sudski nalog kada postoje uvjeti iz cit. odredbe.Zakon u tom pogledu u dovoljnoj mjeri ograničava ovlasti pol. službenika pa mislim da gospoda anarhisti nemaju razloga za žuganje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ograničavanjem ovlasti se policijskom službeniku olakšava posao - jednostavno neće uraditi ono što se ne smije. gubitnik je društvo jer osoba koja je nadležna da štiti društvo svoj posao neće odraditi kako treba radi ograničenja.

 

bilo bi zanimljivo kad bi netko razinu ovlasti stavio na tablicu sa krivuljom. ispalo bi da je u povjesti ta krivulja rasla i padala. i to dosta pala od početka, ali mislim da trenutno krivulja ima tendeciju blagog rasta. kratkoročno radi dodvoravanju europskoj uniji, a dugoročno radi rastućeg terorizma.

 

u prilog tome navodim strog prekršajni nalog i novi zakon koji stupa na snagu ulaskom u eu u kojem je odredba da država ima obvezu plaćanja štete oštećenim zbog počinjenog kaznenog djela.

 

to je prestroga garancija koja zahtjeva snažan sigurnosni aparat, na samo od strane države već i od regionalnih vlasti i privatnog sektora.

 

ZAKON O NOVČANOJ NAKNADI ŽRTVAMA KAZNENIH DJELA

Članak 1.

Ovim se Zakonom uređuje pravo na novčanu naknadu žrtvama kaznenih djela nasilja počinjenih s namjerom (u daljnjem tekstu: naknada), pretpostavke i postupak za ostvarivanje prava na naknadu, tijela koja donose odluke i sudjeluju u postupku odlučivanja o pravu na naknadu te se određuju tijela i postupak koji se primjenjuje u prekograničnim slučajevima.

Članak 2.

Naknadu daje Republika Hrvatska na načelima društvene solidarnosti i pravednosti.

Članak 50.

Ovaj Zakon objavit će se u »Narodnim novinama«, a stupa na snagu na dan prijama Republike Hrvatske u Europsku uniju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i otvorili ste na koncu temu - ljudska prava

 

mislim da je dobro dati policajcima velike ovlasti!!!

 

SAMO ONDA I SAMO ONDA ako postoji sluzba s jos vecim ovlastima da njih kotrolira i koja je pristupacna gradjaninu za podnosenje zalbi na policijsko postupanje.

SAMO ONDA I SAMO ONDA ukoliko se policajac koji se ogrijesio o zakon ili pravilnik o policijskom postupanju sankcionira, a sankcioniranje se mora vrsiti istom odlucnoscu kao sto se sankcionira napad na policajca, jer napad policajca na zakon je najtezi napad pravnu drzavu.

 

trenutno takva sluzba ne postoji (ili barem ne djeluje, zapravo uhvati tu i tamo kojeg policajca kad pocnu pricati da je thompson fasista...)

 

hrvastki policajac nije uspio u ostvarenju zelje da hrvastski gradjanin misli o njemu drugacije nego o bivsem milicajcu.

 

hrvatski policajac se svim silama trudi da zakonski okviri budu takvi da za policajca zakon ne vrijedi - primjer nevezanja sigurnosnog pojasa policajca u automobilu je tipican primjer glupog ministra koji je podupro najidiotskiji clanak zakona na svijetu.

 

nije mi jasno je li policijsko celo neosjetljivo na udarac u sofer sajbu ili su sva hrvatska cela zapravo porijeklom iz like (i ja vucem korijene iz like :smijeh: )

 

nije mi jasno kako moze nacelnik policijske uprave nakon sto mu prijavim policajca da me zaustavio bez istaknute znacke kazati da policajac nije pogrijesio jer mu je znacka bila na vjetrovci koju je skinuo jer mu je bilo vruce!!!

 

nije mi jasno kako policajac moze izostati sa suda ukoliko ga sud pozove da svjedoci na raspravi, i tako 3 puta za redom!!

 

nije mi jasno kako to da policajci i dalje vrebaju u zasjeadma prebrze vozace ukoliko su njihovi predstavnici bezbroj puta rekli da to ne smiju raditi.

 

nije mi jasno zasto se svakodnevno objavljuje lokacija radar kontrole iako oni ne djeluju na oglasenim dionicama.

 

nije mi jasno zasto po zaustavljanju vozila policajac svaki puta upita "znate li zasto sam vas zaustavio", umjesto da sam odmah gukne razlog poduzete policijske ovlasti na sto je naravno obavezan zakonom.

 

nije mi jasno previse stvari :-D:-D:-D

 

dokle god je tako kako jeste, preksajni zakon koji imamo danas je prestrog i neomugacava dovoljno manevra (zastare) gradjaninu da izbjegne policijsko maltretiranje :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljutko, svaka čast na prethodnom postu - pokazuje poštovanje prema policiji kao instituciji i policajcu kao osobi, ali ukazuje i na silne nedostatke i propuste (slučajne i namjerne) koje policija čini.

 

Tvojima "nije mi jasno" dodat ću još nekoliko svojih. Nije mi jasno zašto se policijski službenik nađe uvrijeđen kad ga tražim da se predstavi pokazivanjem značke i službene iskaznice, iako je prema zakonu obvezan to učiniti i bez moga zahtijevanja. Nije mi jasno niti zašto me gleda kao najvećeg kriminalca kad odbijem isprazniti džepove. Mislim da ima mnogo "nije mi jasno" u postupanju naše policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije uopće problem u policiji već u nama samima.

 

Manjka nam svijesti o potrebi čuvanja svoga i tuđega života. Manjka nam spoznaja o opasnostima prometa. Manjka nam obrazovanje o potrebi poštivanja prometnih pravila, ne radi njih samih, već radi sebe i drugih. Manjka nam prometna kultura primjerena karakteristikama prometa. Manjkaju nam deset zapovijedi za vozače, ali zapovijedi usađenih u savjest svakoga vozača.

 

Vlastita savjest svakako je najbolji policajac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo slušam vijesti (kad smo već skrenuli s teme) - ubijen Pukanić.Prije njega Hodakica, pa Luka Ritz, pa još gomila manje poznatih osoba...a mi raspravljamo o prevelikim ovlastima policije.s obzirom na trendove sve se više zalažem za uvođenje policijskog sata i streljačkih vodova. nisam pobornik kritiziranja policije jer sam do sada s njima imao ugodna iskustva i svako postupanje je bilo visoko profesionalno.osobno, založio bih se i za povećenje ovlasti jer ću u suprotnom danas - sutra biti jako sretan čovjek ako moje dijete preživi mladost na ulici ili prvih par godina za volanom vozila.Eto, da se osvrnem na Pukanića - kamo sreće da je koji policajac onako odoka pretresao n/n lika prije nego je postavio bombu pod auto pa makar sto puta bilo nelegalno, kamo sreće da je u nebrojeno drugih tragičnih slučajeva policija izvela bahati protuzakoniti pretres.

 

još da se osvrnem na legitimiranje policajca: ako se itko zapita zašto ga policajac u uniformi gleda kao idiota kad ga tražite da se legitimira značkom to je zato što je značka sastavni dio uniforme pa vam je policajac ne može očitije predočiti, a broj značke vam je uvijek naznačen u prekršajnom nalogu kod potpisa službene osobe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policijski služnenik koji se ogrješi o zakon po kratkom postupku završi na službeničkom sudu koji je svima poznat kao prijeki sud. godišnje oko 150 policijskih službenika dobije presudu prestanka radnog odnosa. izračunajte koliko je to novaca. koliko se godišnje izreče pravomoćnih presuda za napade na policijske službenike i sprječavanja službene osobe u obavljanju dužnosti? i to ne pred prijekim sudom.

 

koja služba da kontrolira policiju? nikakva. predlažem skupinu građana obavezane čuvanjem službene tajne. platiti ih i procesuirati ako procure informacije koje ne smiju u javnost.

 

pretpostavljam da hrvatski policajac je ljubomoran na milicionera. milicioner je na društvenoj ljestvici bio na visokom mjestu i dobio je stan od države. današnji policajac ima primanja 20% manja od prosjeka, podstanar je, a poslovne banke od policajaca traže više jamaca za odobravanje kredita. razlog: strog službenički sud i visoko rizičan posao.

 

hrvatski policajac kad upravlja službenim vozilom je u istom statusu sa vozačem vatrogasnog vozila i vozačem vozila hitne pomoći. dok su im rotacijska svjetla uključena ne vežu pojas. da, nemaju pravo na vlastitu zaštitu već moraju hitno doći na potrebno mjesto. hvala bogu da je tako, ali na žalost ne razumju to svi.

 

sud šalje pozive bez dogovora sa svjedokom. postoji važnih stvari od dolaska na sud. neopravdan dolazak na ročište je povrjeda službene dužnosti po zakonu o državnim službenicima. slijedi službenički sud.

 

svaki dan vozim desetine pa i stotine kilometara svim kategorijama vozila i nigdje nisam vidio policajce u zasjedama. vidim ih u neoznačenim službenim vozilima u čemu ne vidim ništa loše.

 

nacionalni program sigurnosti prometa na cestama kaže: "Pritom je potrebno sustavno stvarati naviku kod vozača da će ako ne poštuju dopuštenu brzinu kretanja biti nadzirani i sankcionirani na svakom mjestu i u svako vrijeme." autor vlada rh.

 

nikad nisam čuo da policijski službenici "guču". pretpostavljam da su zdravstveno pregledani prilikom primitka u službu i sasvim normalno razgovaraju.

 

prekršajni zakon je prošao saborsku proceduru, izglasali su ih oni koje smo zaokruživali na glasačkim listićima. rh ulazi u eu, reda mora biti, kome drago kome krivo makar to nazivao maltretiranjem.

 

policijski službenik nije dužan se svakome predstaviti. samo onima prema kome se primjenjuju ovlasti.

 

ukoliko gospoda imaju opravdanih primjedbi na pojedina postupanja, pozivam ih da ne generaliziraju stvar već da prijave nadležnim institucijama s ciljem da imamo još bolju policiju.

 

policija je samo jedna jedina nikako ne mogu biti dvije sa istim nadležnostima. dobronamjernim kritikama na pravom mjestu se pojačava kvaliteta rada, ali zlonamjernim generaliziranjem tipa "svi", "svaki" i "uvjek" samo se pridobija naklonost delikvenata koji u vihoru kritika traže opravdanje za svoje asocijalno ponašanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

pretpostavljam da hrvatski policajac je ljubomoran na milicionera. milicioner je na društvenoj ljestvici bio na visokom mjestu i dobio je stan od države. današnji policajac ima primanja 20% manja od prosjeka, podstanar je, a poslovne banke od policajaca traže više jamaca za odobravanje kredita. razlog: strog službenički sud i visoko rizičan posao.

 

imas pravo - niska placa i bez posebnih poticaja, ali nisu u nista boljoj poziciji niti ucitelji, niti lijecnici, niti suci, a niti privatni poduzetnici koji moraju platiti pdv po racunu iako je drzava duznik ....

 

 

 

hrvatski policajac kad upravlja službenim vozilom je u istom statusu sa vozačem vatrogasnog vozila i vozačem vozila hitne pomoći. dok su im rotacijska svjetla uključena ne vežu pojas. da, nemaju pravo na vlastitu zaštitu već moraju hitno doći na potrebno mjesto. hvala bogu da je tako, ali na žalost ne razumju to svi.

 

policajcu nitko ne brani da se veze, vec mu se dozvoljava da se ne veze.

sto se pak rotirki tice, mozda sam ja neki cudak pa se to samo meni dogadja, ali ja doista cesto vidim samog policajca u autu koji upali rotirku kad mu se ne ceka u koloni

 

 

sud šalje pozive bez dogovora sa svjedokom. postoji važnih stvari od dolaska na sud. neopravdan dolazak na ročište je povrjeda službene dužnosti po zakonu o državnim službenicima. slijedi službenički sud.

 

naravno da postoje vaznije stvari. postoje i vaznije stvari i gradjana koji nisu policajci pa ih nitko ne pita kad im odgovara...

 

 

 

svaki dan vozim desetine pa i stotine kilometara svim kategorijama vozila i nigdje nisam vidio policajce u zasjedama. vidim ih u neoznačenim službenim vozilima u čemu ne vidim ništa loše.

 

presretac je po definiciji zasjeda!

ako ti je pak stalo do policajaca trebao bi razmisliti o kolicini stresa sto stvara konstantna brzina presretaca i lov jos brzih vozila, i da li je presretac samo oblik preseravanja ili bi se prebrzi vozaci mogli loviti i na, za policiju i ostale sudionike u prometu, na sigurnije nacine.

 

 

 

nacionalni program sigurnosti prometa na cestama kaže: "Pritom je potrebno sustavno stvarati naviku kod vozača da će ako ne poštuju dopuštenu brzinu kretanja biti nadzirani i sankcionirani na svakom mjestu i u svako vrijeme." autor vlada rh.

 

srecom ovo sto citiras nije zakon, a gospon sanader je svasta rekao, npr cak me danas probao uvjeriti da zivim u bejrutu....

 

 

 

 

nikad nisam čuo da policijski službenici "guču". pretpostavljam da su zdravstveno pregledani prilikom primitka u službu i sasvim normalno razgovaraju.

 

gugutavi glas: jel znate zasto sam vas zaustavio - gugu

ja: ne bas

gugutavi glas: hehe gosp ____, malo ste nervozno krenuli na semaforu, (pa nakon toga slijedi logican nastavak kontrole jer ocito posto nervozno krecem na semaforu vrlo vjerojatno nemam svu opremu), pokazite mi opremu ...

 

 

prekršajni zakon je prošao saborsku proceduru, izglasali su ih oni koje smo zaokruživali na glasačkim listićima. rh ulazi u eu, reda mora biti, kome drago kome krivo makar to nazivao maltretiranjem.

 

tu se djelomicno slazem s tobom. reda mora biti ali ne i maltretiranja. prije svih, policajac se mora drzati pravila.

 

 

 

policijski službenik nije dužan se svakome predstaviti. samo onima prema kome se primjenjuju ovlasti.

 

pa o tome i pricamo! pa zar mislis da netko pita policajca u prolazu za broj znacke???

ako on meni pise kaznu, ja od njega ocekujem da ima znacku na prsima. pa zar grijesim??

 

 

 

ukoliko gospoda imaju opravdanih primjedbi na pojedina postupanja, pozivam ih da ne generaliziraju stvar već da prijave nadležnim institucijama s ciljem da imamo još bolju policiju.

 

redovito to cinim

 

 

 

policija je samo jedna jedina nikako ne mogu biti dvije sa istim nadležnostima. dobronamjernim kritikama na pravom mjestu se pojačava kvaliteta rada, ali zlonamjernim generaliziranjem tipa "svi", "svaki" i "uvjek" samo se pridobija naklonost delikvenata koji u vihoru kritika traže opravdanje za svoje asocijalno ponašanje.

 

 

"svaki" sam doslovce upotrijebio samo jednom i to u recenici:

"nije mi jasno zasto po zaustavljanju vozila policajac svaki puta upita "znate li zasto sam vas zaustavio""

ja u zivotu, nikada, ali nikada nisam bio zaustavljen bez toga pitanja (ukoliko sam naravno nesto i skrivio a da nije bila neka "redovita kontrola")

pa jel moguce da se samo meni to pitanje postavlja :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

@ petpetica

Ja napravim na dan minimalno 200 km sa svojim auticem i vidio sam svakakvog ponasanja nasih plavaca.

 

Od onih da ti se kosa digne na glavi pa do onih da se zapitas e fakat istina da postoje takvi plavci. Tako da nemoze nitko reci da su svi policajci isti.

 

Ali stojim iza toga da ima previse seljaka umjesto policajca. Jer sve vise i vise si gospoda dopustaju. Meni nije u interesu da me moreju sacekati tamo u grabi ugasenih svijetla jedan sa lizalicom u ruki i ceka da mu kolega veli e se vozim 1 km preko ogranicenja. Da ona pita onu svoju famoznu recenicu: E znate zake sam vas zaustavil. ( @ ljutko: cuo sam tu recenicu valjda 10 000 puta do sada )

Niti mi je do slusanja da on more ogledavati se po mojem autu jer ga iskreno netreba biti briga e vozim mrtvaca u gepeku ili samo dizalicu,...

To je moje pravo i mislim da ni u kojem trenutku niti jedan pandur nema pravo me uopce traziti to a da ne napomene da nisam obavezan to napraviti osim ako sam ne zelim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram samo nadodati silne pljacke.,nestanci ogromnih količina novaca,ne razrješena ubojstva,socijalne ceste u centru grada....Dok svake godine naša uprava mjenja zakone, pa vidi mogli bi nam povisiti cestarine,kupiti 100 vrsta ležečih policajaca-(baš turistički za grad) i stupića...postavljanja semafora di ne treba.Jer ipak treba jos koju kunu uzeti građanima...itd...Normalno da se velike stvari ne stignu rješiti,tj u ovoj situaciji mislim da se malo tko od nas građana može osjećati sigurno,i ikad više vjerovati ,unatoč silnim uhapšenjima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

komentar na ono " nije mi jasno " !!!!!!!

-meni uistinu nije jasno što vama pojedincima tu nije jasno,ako vam nešto nije jasno pripazite da vam nebude kasno..... što bi po vama policajci trebali ???? puziti po pločniku,klečiti pred vama,ljubi vam ruke i nogice samo da bi pridobili vašu naklonosti i milost kako bi po vašem gledištu policajac mogao ispravno odraditi neku svoju radnju...... gospodo vi ste jako nabrijani na rad policijskih službenika i problem je u tome,,,,, znam da neki od kolega naprave neku grešku ali naravno to neopravdavam no istina je da onaj tko radi taj i griješi.... najbolje da se oni svi negdje sakriju i ništa nerade tada bi vama bilo naj idealnije i tko zna što bi onda opet prigovarali..... policajac ima pravo vrpati ,pa ako treba dajmo mu pravo nek smije i " drpati " mislim na neku zgodnu butru naravno ako mu dopusti... hehehe :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

komentar na ono " nije mi jasno " !!!!!!!

-meni uistinu nije jasno što vama pojedincima tu nije jasno,ako vam nešto nije jasno pripazite da vam nebude kasno..... što bi po vama policajci trebali ???? puziti po pločniku,klečiti pred vama,ljubi vam ruke i nogice samo da bi pridobili vašu naklonosti i milost kako bi po vašem gledištu policajac mogao ispravno odraditi neku svoju radnju...... gospodo vi ste jako nabrijani na rad policijskih službenika i problem je u tome,,,,, znam da neki od kolega naprave neku grešku ali naravno to neopravdavam no istina je da onaj tko radi taj i griješi.... najbolje da se oni svi negdje sakriju i ništa nerade tada bi vama bilo naj idealnije i tko zna što bi onda opet prigovarali..... policajac ima pravo vrpati ,pa ako treba dajmo mu pravo nek smije i " drpati " mislim na neku zgodnu butru naravno ako mu dopusti... hehehe :kavica:

 

Ovakve primitivne izjave ne treba ni komentirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ Sizif

o tvojoj inteligenciji uistinu nemam namjeru trošiti vrijeme. moj odgovor se odnosi sasvim korektno i podržavam svaki pošteni odrađeni službeni zadatak ili radnju svojih kolega policajaca .obzirom da sam godinama radio takve teške policijske poslove znam cijeniti rad policajaca za razliku od pojedinaca koji su kao tatini sinovi samo face u društvu i svoje hirove iskazuju putem napada po policijskim odrađenim radnjama koje isti odrade.o primitivizmu s tobom nema smisla diskutirati jer ti si od rođenja primitivan pa tako i ostani.. tko zna što bi sve kod tebe dečki pronašli kad bi zavirili u tvoj auto ili torbu -mogu samo zamisliti u kojoj si ti kategoriji zlatne mladeži.... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@deltacro

 

upravo si sam sebi pljunuo u lice :-D:-D

 

posteni, revni i iskreni policajac, kojeg zanima dobrobit drustva, a ne napredovanje na policijskoj ljestvici, "zlatnu mladez" MORA tretirati kao "svaku drugu" mladez.

 

iz tvoje reakcije je potpuno jasno da si sve samo ne posteni policajac koji ne razlikuje bogate i siromasne i da koristis svaku priliku da se bogatunima uvu.... u .... :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ ljutko

prije nego napišeš neku glupost kao što si sad uradio bilo bi dobro da pročitaš što sam napisao pa tek onda ako si imalo normale možeš pametno napisati komentar,ovako lupaš gluposti i očito si sebe pronašao u toj populaciji - onih- koji mrze sve što rade policajci u svojim redovnim poslovima.. tvoje lupetanje da se ja uvlačim bogatunima u d... je sasvim glupo onoliko koliko si ti napisao..mogu samo naglasiti da se upravo takvi tatini sinovi "zlatna mladež" najviše i žali na rad policije jer oni i prednjaće u svim tim lošim stvarima dok oni mladići koji su iz radničkih obitelji ponajmanje je problem s njima i to je istina... pošten policajac sam bio i ostao bez obzira što više nisam aktivno u službi,no isto kao i dok sam radio bio sam pošten i radio pošteno svoj posao tako da me tvoj komentar isprovocirao jer tebi očito smeta što dajem podršku kolegama policajcima na obnašanje njihovih radnji... no to je tvoj problem ali ja i dalje smatram da je to častan i opasan posao i zato dečki samo nek nastave raditi marljivo i temeljito poslove u okviru ovlasti i sve bude super,a ostalima među koje očito i ti pripadaš mogu samo poručiti _dok policija bude radila svoje poslove svima koji radite protivno zakonima _ policija će biti predmet žalbi i ostalih izražavanja negativnosti kako bi ocrnili takav rad_ ! to vam neće uspijeti ! o pljuvanju nebih želio biti drzak,no samo odgovor : nisam ja pljunio sebi u lice,ali bi svakako nakon ovakog komentara to mogao tebi napraviti sa zadovoljstvom ! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro

 

ti si valjda sedamnaesti kojem je ovaj imbicil digao živac, javlja se povremeno, ko proljev, provocira bez povoda i razloga, pa ti predlažem i to ne samo tebi već i ostalim korisnicima foruma da ga ili ignoriramo ili predložimo modratoru nek proanazira brdo smeća koje je dotični lik ovdje istresao, pa da se postupi kako se to i već u jednom slučaju i učinilo.

 

 

Zaista mi je enigma u čijem je to interesu ovdje držati ovakve provokatore. Čovjek nikome nije dao ni jedan kvalitetan smjer za rješavanje bilo čega, no imaš ga svugdje, s bespotrebnim upadicama i komentarima........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

deltacro

 

ti si valjda sedamnaesti kojem je ovaj imbicil digao živac, javlja se povremeno, ko proljev, provocira bez povoda i razloga, pa ti predlažem i to ne samo tebi već i ostalim korisnicima foruma da ga ili ignoriramo ili predložimo modratoru nek proanazira brdo smeća koje je dotični lik ovdje istresao, pa da se postupi kako se to i već u jednom slučaju i učinilo.

 

 

Zaista mi je enigma u čijem je to interesu ovdje držati ovakve provokatore. Čovjek nikome nije dao ni jedan kvalitetan smjer za rješavanje bilo čega, no imaš ga svugdje, s bespotrebnim upadicama i komentarima........

 

 

pokazi djelom "...da ga .. ignoriramo..." pa ce te mozda i drugi slijediti.

stalno jasis po svakom mojem postu, lajes kao bijesan plas preko ograde, a ˙sad si i vulgaran

 

 

 

to sto vas ima sedamnaest koji planete jer pisete gluposti - ja tome nisam kriv. majka priroda nas nije sve ucinila jednakim i uvijek se sazalim kada vidim kakvi sve ljudi postoje. npr. deltacro:

deltacro je napisao:

..... policajac ima pravo vrpati ,pa ako treba dajmo mu pravo nek smije i " drpati " mislim na neku zgodnu butru naravno ako mu dopusti... hehehe

 

ti, deltacro, a vjerojatno i onaj treci (bovu mu je nick ako se ne varam) koji ce sada uletiti u diskusiju, smatrate da je to normalan i pozeljan nacin razmisljanja policajca.

 

ja se gnusam TAKVIH policajaca, kojih ocito ima previse, a iz ovog topica je vidljivo da nisam bas usamljen...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija