Jump to content

kaznena prijava


anonimno

Preporučene objave

možete li mi reći kako mogu provjeriti vodi li policija protiv mene kazneni postupak.naime, u izrazito alkoholiziranom stanju sam prijetio interventnim policajcima koji su me zaustavili u prometu i pozvali prometnu policiju.bio sam izrazito neugodan i prijetio da će svi oni ostati bez posla, da imam jake veze itd.tom prigodom sam napravio i prometne prekršaje.međutim nisu me priveli u postaju, da li to znači da nisu podnijeli i kaznenu prijavu?kod suca za prekršaje sam bio i on mi je rekao da su napisali u tim papirima da se vodi još nekakvi postupak protiv mene, a nije znao reći koji.to bi mogao biti i neki prijašnji prometni prekršaj , a možda i nešto drugo.pa ako mi možete pomoći, unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija kaznenu prijavu podnosi nadleznom Drzavnom odvjetnistvu. Ako je to ucinila protiv Vas, o tome mozete saznati na Drzavnom odvjetnistvu. Dakle, obratite se Opcinskom drzavnom odvjetnistvu prema mjestu stanovanja, a ako ste kazneno djelo pocinili zvan mjesta stanovanja, onda nadleznom Drzavnom odvjetnistvu za tu opcinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....bio sam izrazito neugodan i prijetio da će svi oni ostati bez posla, da imam jake veze itd.....

....međutim nisu me priveli u postaju, da li to znači da nisu podnijeli i kaznenu prijavu?

 

ako je ostalo samo na ovakvom verbalnom sukobu i ovoga intenziteta, te da niste privedeni, nad vama nije provedena krim. obrada i ne bi išla kaznena prijava..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja sam bio mrtav pijan i stvarno se jako loše svega sjećam.međutim, intenzitet sukoba je bio vrlo visok.čak sam im rekao da znam njihovog načelnika prometne postaje te su oni doveli nekog čovjeka,iz ne znam kojeg razloga,a za kojeg mislim da je bio njima nadređeni.pritom su mi još i oduzeli vozačku zbog odbijanja alkotesta, da bih ja nakon svega toga sjeo u automobil i odvezao se dalje.u cijeloj toj situaciji mi se čini kao da su ti svi prometni prekršaji pali u drugi plan.govorio sam im da su svi gotovi, da meni ne mogu ništa.navodio sam imena ljudi iz lokalne politike za koja sam čuo iz tiska te govorio tim policajcima da ja znam sve te ljude i da ću se uz njihovu pomoć pobrinuti da oni ostanu bez posla.Ako nisam priveden jel to sto posto znači da nije provedena krim obrada i pokrenut kazneni postupak?jel ima neki način za to sa 100 postotnom sigurnošću utvrditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od kaznenih djela:

- sprječavanje službene osobe u obavljanju službene radnje iz čl.317.st.1.KZ

- napad na službenu osobu iz čl.318.st.1.KZ

(ova dva k.d. pod uvjetom da niste ozlijedili nekoga od policajaca, makar to bila i modrica, ogrebotina i sl. što bi se moglo okarakterizirati kao laka tjelesna ozljeda i kvalifikacija bi bila druga, a time i veća zapriječena kazna)

- prijetnja iz čl.129.st.3.u vezi st.1.KZ

 

(a sada malo KZ u ruke pa si pročitajte te članke, iako vam neće biti puno jasnije...)

 

Što bi od ovoga moglo biti ovisi o nizu okolnosti pod kojima se događaj odigrao, od samoga početka pa do kraja..(i uzima se u obzir ne samo vaša priča, nego prikaz pol. službenika koji su bili nazočni).

I opet kažem, da su mislili da se radi o ponašanju koje se može podvesti pod neko od ovih k.d. bili biste prepraćeni u PP, nakon toga uhićeni, ispitani u svojstvu osumnjičenika, dalje bi se provodila krim.obrada.. (to je uobičajeni put, i ne vidim razlog da tako ne postupe ukoliko je bilo k.d., osim da ga nisu našli..)..

(a možda ste ipak ostavili dojam govoreći kako imate "važne" prijatelje i poznanike.. :-) )

niste napisali prije koliko vremena se to sve skupa dogodilo, jer kaznena prijava ne ide drž. odvjetniku odmah, prođe vremena dok se to sve ne kompletira..tako da ako baš silno želite znati da li ona postoji ili ne, raspitajte se u nadležnom DO, ali uzmite u obzir da oni ne moraju/nisu dužni/ davati takve podatke, pogotovo ne osumnjičenicima, pa si uzmite odvjetnika, dajte mu punomoć i on bi vam taj podatak mogao pribaviti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to Vam je bilo ima dva mjeseca.je li to uobičajeno da se ljudi dolaze raspitivat o takvim podacima?imaju li oni službenika za izdavanje takvih podataka?a mislim ja imam 20 godina te nemam puno prihoda u pozadini, uzimajući da sam student.jedna glupa večer koja me stajal puno živaca do sad.ne znam koga bih to pitao u ODO?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam koga bih to pitao u ODO?

 

nemoj ici tamo, oni grizu ;-)

vidi ovako (posto s novcem za odvjetnika nisi bas na per tu, a bit ces jos manje kad platis 3kkn za odbijanje alkotesta) mozda nije bas skroz po propisima, ali ne uspijes li do informacije na nacin koji ti je predlozila xsara i ako znas nekoga iz policije, taj ti moze pogledati u njihov IS je li i kakva prijava podnesena DO-u pa bar otprilike znas na cemu si...

(s tim da DO nije vezan za razmisljanja policije pa dolazi u obzir sve sto ti je gore nabrojala xsara...)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš 20 godina i potpadaš pod Zakon o sudovima za mladež..što znači da se primjenjuju drugačije procesne odredbe..počevši od toga koje odvjetništvo/sud je nadležno za postupanje..a to opet ovisi o mjestu/gradu gdje se sve dogodilo..

tako da ti sada ne mogu niti reći kuda da se odeš raspitati..ako ti nije problem, napiši ovdje u kojem gradu se događaj odigrao, ako je problem pošalji mi PM, ili javi na mail..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija