Jump to content

Zadarski Sud


Vatroslav

Preporučene objave

Doselio sam se u Hrvatsku prije sedam godina pa se odmah ispriæavam zbog svoga krivoslovlja. Pak molim čitatelje da pokuåaju shvaiti misao kako bi uoćili bit. Naime, danas sam se uvjerio da Zadarski Sud nije usmjeren k pravdi.

 

Dvije godine nakon kupnje građevinskog zemljišta s urednim papirima unutar prostornog plana moj susjed se odlućio svojatat moj suhozid te cc 150 m2 moje zemlje. Obzirom da je tu prjektiran put predložio sam zajednićko prava na taj put. No moj susjed je već savjetovao s odvjetnikom te svojata zid u cjelovitiost.

 

Jutros u prsustva Sudca odvjetnik mog susjeda govori kako ću platiti a i požaliti što sam se doselio u Hrvatsku.

 

Usprkos što su sudski vještaci utvrdili vlasništvo suhozida i zemlje sudac je jutros na moje veliko iznenađenje odlućio poništiti moj vlasništvo, odnosno prostorni planna tom podrućju, tvrdeći da je poćinjena greška u zemljišnjim knjigama prije moje kupnje, a objašnjenje ću dobiti poštom.

 

Tad sam Sudcu rekao da me ćudi njegova odluka jer je imao priliku pokazati građanima da je pravda u pravim rukama, ali on je odmah predložio da se žalim kada dođe odluka.

 

Meni je prilićno jasno da gospoda raćunaju s time da ću se protiviti odluci Sudca te uložiti žalbu kako bi svalili trošak na mene.

 

Ali budući da su susjedski odnosi ionako pokvareni nemam ondje više ikakvih namjera.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz Vaših navoda nije sasvim jasno o čemu se radi i o kakvoj je to grešci u zemljišnjim knjigama riječ. U svakom slučaju, takvo obrazloženje izgleda vrlo sumnjivo. Bez obzira na to:

 

Troškove spora ćete platiti ako izgubite spor.

 

Općinski sud nije zadnja instanca. Možete se žaliti na Županijski sud. Dok on ne odluči, prvostupanjska presuda nije pravomoćna i nećete trebati platiti ništa protustranci.

 

Ako ste u pravu, nadajte se da će Županijski sud pravedno odlučiti. Zato postupak i jest dvostupanjski. U nekim slučajevima imate na raspolaganju i druge mjere pravne zaštite. U svakom slučaju angažirajte odvjetnika i s njim raspravite koje su Vam mogućnosti na raspolaganju. No, i s odvjetnikom budite oprezni.

 

Neovisno o tome, ako ste pratili novine i čitali Legalis, vidjeli ste da postoji puno slučajeva u Hrvatskoj da sud ne služi pravdi niti poštuje hrvatske zakone. Zadnji je takav slučaj bio u Vukovaru gdje je bez ikakve osnove u korist jedne osobe uknjižena zgrada s mnogo stanova. Takvu nepravdu trpe, dakle, i oni građani Hrvatske koji su se tu rodili, ne samo doseljenici.

 

Neki vjeruju da će se situacija popraviti ulaskom Hrvatske u EU. Osobno u to ne vjerujem. Predviđa se da će Hrvatska biti spremna za ulazak u EU za godinu dana, a potpuno je nemoguće da bi se veliki i tromi sustav kao što je pravosudni u kojem radi previše nekompetentnih i nemoralnih pojedinaca mogao ozbiljnije reformirati u tako kratkom roku. A nakon ulaska više nikakvi pritisci EU neće imati učinka. Sve što se sada radi je samo mazanje očiju i prikrivanje stvarnosti.

 

Žao mi je što Vam to moram reći, ali prihvatite da život u Hrvatskoj naprosto uključuje probleme kakav je Vaš.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovore ali nisam financiski u stanju engažirati odvjetnika. Inaće iskudtva govore da sam se skućio na krivom mjestu. Nikada nism pristao snositi troškove i kanim poštivati odluku suda jer pravdu neću ionako soćekati.

 

Pitanje je troškova. Nije valjda tako u Hrvatskoj da čovjek može sudski dobiti to što sam kupio uredno, a da ja plaćam troškove njegovog "ispravljanja"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pratim KronicnuStranku dulje vrijeme i sad moram izraziti svoje poštovanje i divljenje, jer iskreno rečeno vrijedi više nego ikoji pravnik, a doprinos kako Legalisu tako i borbi za poboljšanje opće jadne situacije ovdje mu je izniman.

Nažalost, točno je tako kako je napisao. Tragično, no sušta realnost.

Procijenite koliko Vam vrijedi tih 150 m2, vjerojatno puno s obzirom na cijene zemljišta na moru, pa ipak iznađite za advokata sredstva i naravno, budite i s njim oprezni. Pokušajte naći advokata po preporuci - nekog s kojim je netko Vaš poznat imao dobro iskustvo. To je iznimno teško, ali nažalost jedini put u ovakvoj situaciji.

Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u_nedoumici je napisao:

Pratim KronicnuStranku dulje vrijeme i sad moram izraziti svoje poštovanje i divljenje, jer iskreno rečeno vrijedi više nego ikoji pravnik.

 

Poštovanje i divljenje slobodno izrazi bilo kome,to je tvoje pravo, ali ne vrijeđaj nas pravnike na ovom portalu. Također te molim da ne širiš mržnju.

Nadam se da nisi u nedoumici oko svojih riječi i oko moje zamolbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

u_nedoumici je napisao:

Pratim KronicnuStranku dulje vrijeme i sad moram izraziti svoje poštovanje i divljenje, jer iskreno rečeno vrijedi više nego ikoji pravnik.

 

Poštovanje i divljenje slobodno izrazi bilo kome,to je tvoje pravo, ali ne vrijeđaj nas pravnike na ovom portalu. Također te molim da ne širiš mržnju.

Nadam se da nisi u nedoumici oko svojih riječi i oko moje zamolbe.

 

U nedoumici sam, da - što znači ovaj post? Ne razumijem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki je napisao:

dosta mi je da kad god se netko sjeti, omalovažava pravnike. i upravo ti omalovažavatelji zaboravljaju da su na pravnom portalu.

a ako ne razumiješ, onda i dalje budi u nedoumici.

 

Ne osjećaj se osobno pogođenim, jer to nije bila namjera. Moj se post odnosi na opće stanje, ne na tebe osobno. Vatroslav je došao iz inozemstva ovdje živjeti, iznenađen je, naravno, onime što je ovdje normala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Floki, molim, ovo je stvarno bilo suvišno. (Ljubomoran možda?)

 

U_nedoumici je dao jako lijepi kompliment Kroničnom.

Ja sam se, iskreno, rascvala dok sam čitala, k'o da mi je sam Kronični vlastito dijete. Ma, na ponos i diku! :-)

 

I kao pravnica, se nisam nimalo osjetila ugroženo ili uvrijeđeno. Nikakve mržnje prema pravnicima ja ovdje ne vidim.

Al znaš kak se veli, tko je bez grijeha neka baci kamen prvi.

Ja na tvom mjestu ne bi bacala kamenje, jer nemoj da idemo kopati tvoje postove gdje omalovažavaš suce, javne bilježnike i druge pravnike. Zbog toga si upravo ti bio upozoravan na početku tvoje karijere na legalisu.

 

A upozorenja ostavi uredništvu. Nisi pozvan da ti upozoravaš ostale. Ako se ubuduće osjetiš ugroženo, javi uredništvu i zatraži reakciju.

 

:propovjeda::propovjeda:

 

Ispričavam se postavljaču pitanja, ali ovo ću zaključati, jer je netko ustao na lijevu i debelo skrenuo s teme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija