Jump to content

odgovor moderatoru


Floki

Preporučene objave

Floki, molim, ovo je stvarno bilo suvišno. (Ljubomoran možda?) U_nedoumici je dao jako lijepi kompliment Kroničnom. Ja sam se, iskreno, rascvala dok sam čitala, k'o da mi je sam Kronični vlastito dijete. Ma, na ponos i diku! I kao pravnica, se nisam nimalo osjetila ugroženo ili uvrijeđeno. Nikakve mržnje prema pravnicima ja ovdje ne vidim. Al znaš kak se veli, tko je bez grijeha neka baci kamen prvi. Ja na tvom mjestu ne bi bacala kamenje, jer nemoj da idemo kopati tvoje postove gdje omalovažavaš suce, javne bilježnike i druge pravnike. Zbog toga si upravo ti bio upozoravan na početku tvoje karijere na legalisu. A upozorenja ostavi uredništvu. Nisi pozvan da ti upozoravaš ostale. Ako se ubuduće osjetiš ugroženo, javi uredništvu i zatraži reakciju. Ispričavam se postavljaču pitanja, ali ovo ću zaključati, jer je netko ustao na lijevu i debelo skrenuo s teme.

 

Draga Notarice, budući si zaključala temu (inače ti je fetiš da tvoja bude zadnja?), moram ti odgovoriti ovdje.

 

krenimo ispočetka.

 

1. Gospođa U_nedoumici je dala kompliment Kroničnoj Stranci ali je usput uvrijedila sve pravnike koji na ovom portalu pokušavaju nešto korisno napraviti. Kronična Stranka je i meni drag kao forumaš, dapače smatram da je vrlo koristan Legalisu ali ne smatram da je opravdano da se gospođa U_nedoumici izražava na način na koji se izrazila. Usporedba da netko vrijedi više od svih pravnika koji na ovom portalu daju svoj doprinos uvredljiva je za one pravnike koji su tu danima i noćima, mjesecima i godinama davali pravne savjete, pomagali običnim ljudima a čiji doprinos gospođa U_nedoumici očito nije primijetila. Ponavljam, spsolutno sam protiv zaključka da nijedan pravnik na ovom portalu ne vrijedi ništa.

 

2. Slobodno pronađi moje postove gdje ja omalovažavam bilježnike, suce i tako dalje. I ja bih volio vidjeti te postove. A sukladno tome i upozorenja koja se odnose na navedeno.

 

3. Što se tiče upozorenja, reagiranje na govor mržnje i tome slično nije rezervirano samo za privilegirane. I svaki ću drugi put, kada budem smatrao da je netko napisao nešto uvredljivo reagirati i iznijeti svoje mišljenje. Sviđalo se to tebi ili ne. Ako ti nije jasno zašto, pročitaj Ustav :-D

 

Lijep pozdrav :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema me jedan dan na Legalisu, i šta vidim - da sam postao predmet prijepora.

 

Prvo, budući da sam ja povod, ako ne i uzrok, lijepo bih molio da prekinete tu nepotrebnu raspravu.

 

Zahvaljujem Nedoumici i Notarici na pohvalama i podršci, puno mi znače. (Za Notaricu - tko bi kome mogao biti dijete, to bismo tek trebali provjeriti. Možda bi bilo kao da si ponosna na tatu :-D

 

Kad ste me već povukli za jezik:

 

Potpuno sam svjestan da je ovo pravni portal. Zato sam, između ostaloga, izabrao malo neobičan nick da bih nedvojbeno i jasno naglasio da nisam pravnik, i da moja mišljenja nisu mišljenja profesionalca.

 

Jako cijenim doprinos pravnika na Legalisu, ali primjećujem da ih ima malo, manje nego što bi ih trebalo biti, a čini mi se i manje nego što ih je prije bilo, nažalost.

 

No, bez obzira na prihvaćanje činjenice da se ovdje raspravlja o ozbiljnim pitanjima, često za mnoge životno važnima, što zahtijeva dobro pravno znanje, nisam spreman - tome unatoč i baš zato - držati jezik za zubima.

 

Stanje u našem pravosudnom i administrativnom sustavu je takvo da da više ne može biti prepušteno samo pravnicima. Nezavisnost sudstva kao jednog od stupova vlasti dovedena je do karikature. Umjesto da neovisnost stupova vlasti bude ono zbog čega je i izmišljena - a to je uzajamna kontrola i nadzor, taj je princip pretvoren u pakt o međusobnom nenapadanju koji potiče umjesto da sprečava deformacije.

 

Jedini lijek koji nam je preostao je o tome javno govoriti. Žao mi je ako neki to smatraju napadom na profesiju i sve one koji joj pripadaju. Trebali bi biti svjesni da ugled trebaju steći kvalitetnim i poštenim radom s posebnom odgovornošću prema društvu koja je sastavni dio njihove profesije, a ne šutnjom o nezgodnim stvarima koje čine pojedinici (ali previše brojni) među njima.

 

Šutjeti bi bilo isto kao kad bi liječnici digli ruke od bolesnika koji se ne može brinut sam o sebi, dok sam ne ojača, pa da mu tek onda pomognu.

 

U tom smislu izreka "Neka se prvi baci kamenom..." i nije baš dobar smjerokaz. Uvijek je treba imati na umu, ali treba imati na umu i tko ju je izgovorio. Ako bi je mi obični smrtnici doslovno primjenjivali, društvo bi potonulo u kaos jer nitko ništa ne bi mogao poduzeti. Ta je izreka previše dobar materijal za licemjere.

 

Jesam grešnik, nisam pravnik - ali kamenje ću i dalje bacati kad god to budem smatrao potrebnim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dozvolite (sic!) da se i ja ukljucim:

 

Zakljucavanje teme Zadarski sud je primjer pretjerane revnosti. Sto znaci da je bilo sasvim nepotrebno. Ne vidim da je posrijedi bilo komuniciranja u kome je netko posebice ugrozen, pa da ga se na taj nacin stiti, niti je dignitet legalisa doveden u pitanje. Sto je jos najneprilicnije - inicijalna tema nije iscrpljena, a postavljac pitanja se morao osjetiti neugodno iznenadjen kad se kljucarica bacila na posao.

 

Prije mjesec - dva netko je kao pravni lijek davao savjet premlacivanjem poput onog koje je ucinjeno nad nekim javnim osobama. Tema nije zakljucana. Da ne govorimo o nekim drugim nesuvislim komentarima. Dodje i prodje - kao oblaci.

 

Ali sad postaje znakovito da se zakljucavanje primjenjuje na odredjeni nacin, ili pri spomenu odredjenih pojmova ili forumasa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo zbog svega ovoga što je KronicnaStranka i ovdje napisao, tj. opisao - i aktualno stanje i svoje djelovanje - napisala sam sam onaj post u kojem sam izrazila divljenje i poštovanje znajući da niti jedan pravnik Vatroslavu to neće reći tako otvoreno i točno. Uzaludno je bilo Flokiju objašnjavati da se "uvrede" ne odnose na njega osobno. Ne znam otkud taj svađalački kapacitet. Možda je u redu kad se na sudu obruši na protivničku stranku, pogotovo ako je stranka neki sadistički poslodavac, ali tu na forumu se meni barem ne sviđa.

Složila bih se s Perseverom. Konkretan slučaj koji je mene začudio prije izvjesnog vremena, čudio me je dulje vrijeme, da budem precizna, pa sam već na drugom mjestu izrazila svoju nevjericu da uz Mariju_1495 nije bilo kažnjeno još barem 5 osoba, a mislila sam tu i na Flokija, koji je bio jedan od aktivnijih vinovnika događaja. U tim "Marijinim raspravama" bilo je takvih navoda i izjava koje su bile za zaključati temu 100 puta. Doduše, možda je Notarica bila na godišnjem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uz sve ovo što je Persevera iznjela u svom postu,s čim se u cijelosti slažem,smatrm da je zaključavnje teme Zadarski sud, u statusu u kojem se tema u tom trenutku nalazila,a posebno na način kako je isto učinjeno, iskaz neprincipjelnosti, a ne samo pretjerane revnosti.

 

To je posebno uočljivo kada se s navedenom temom usporede ostale teme koje su imale sličnu sudbinu ili su tu sudbinu trebale doživjeti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u_nedoumici je napisao:

Upravo zbog svega ovoga što je KronicnaStranka i ovdje napisao, tj. opisao - i aktualno stanje i svoje djelovanje - napisala sam sam onaj post u kojem sam izrazila divljenje i poštovanje znajući da niti jedan pravnik Vatroslavu to neće reći tako otvoreno i točno. Uzaludno je bilo Flokiju objašnjavati da se "uvrede" ne odnose na njega osobno. Ne znam otkud taj svađalački kapacitet. Možda je u redu kad se na sudu obruši na protivničku stranku, pogotovo ako je stranka neki sadistički poslodavac, ali tu na forumu se meni barem ne sviđa.

Složila bih se s Perseverom. Konkretan slučaj koji je mene začudio prije izvjesnog vremena, čudio me je dulje vrijeme, da budem precizna, pa sam već na drugom mjestu izrazila svoju nevjericu da uz Mariju_1495 nije bilo kažnjeno još barem 5 osoba, a mislila sam tu i na Flokija, koji je bio jedan od aktivnijih vinovnika događaja. U tim "Marijinim raspravama" bilo je takvih navoda i izjava koje su bile za zaključati temu 100 puta. Doduše, možda je Notarica bila na godišnjem...

 

Ti mora da si i dalje u nedoumici :smijeh:

 

A koje su osobe još trebale po tebi, osim mene, biti "kažnjene"? :smijeh:

Baš me ludo zanima :smijeh:

 

ej, samo da ti kažem - nick ti fantastično pristaje :smijeh: Ide fenomenalno uz svaki tvoj post :smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro je Persevera primijetila kad je za Notaricu rekla:

 

Ali sad postaje znakovito da se zakljucavanje primjenjuje na odredjeni nacin, ili pri spomenu odredjenih pojmova ili forumasa...

 

A dobro je i Canis primijetio kad je rekao da je Notarica postala neprincipijelna ...

 

I doista, u pravu su oboje...

 

I ja sam njihova mišljenja, u potpunosti potpisujem njihove postove..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u_nedoumici je napisao:

Konkretan slučaj koji je mene začudio prije izvjesnog vremena, čudio me je dulje vrijeme, da budem precizna, pa sam već na drugom mjestu izrazila svoju nevjericu da uz Mariju_1495 nije bilo kažnjeno još barem 5 osoba, a mislila sam tu i na Flokija, koji je bio jedan od aktivnijih vinovnika događaja. U tim "Marijinim raspravama" bilo je takvih navoda i izjava koje su bile za zaključati temu 100 puta. Doduše, možda je Notarica bila na godišnjem...

 

Dragovoljno i slobodno izraženom voljom ,izjavljujem da sam vinovnik nemilih događaja koji su nepravedno i protuzakonito doveli do osude i kažnjavanja navedene korisnice poratala Legalis... :place:

 

Smatram da nevjerica koju iskazujete nije adekvatan izraz za vaše stanje izazvano nemilim događajem, u kojem ste ni krivi ni dužni stradali, kao nevina i kolateralna žrtva.

 

Stoga, duševana bol i patnja koja kod vas permanentno traje i izgleda da ne jenjava, unatoč proteku vremena, bila bi prikadniji i sveobuhvatniji opis stanja.

 

Naknadu štete za trpljnje duševnih boli, možete tražiti u posebnom parničnom postupku,a koju bi solidarno trebali snositi svih 5 vinovnika.

Uz već prozvanog Flokija, kao jednog od aktivnijih vinovnika :-D, te moju malenkost koja se dragovoljno prijavila, bilo bi potrebito da se pronađu i ostali vinovnici ,a po mogućnosti da se isti sami prijave.

 

Ako bi se kojim slučajem vinovnici htjeli skriti, kako bi izbjegli neminovnu i zasluženu kaznu,u što osobno ne vjerujem,upozoravam ih da bi se uvjek trebali držati poznate latinske izreke: Fiat iustitia, pereat mundus ! (Nek' se vrši pravda makar propao svijet)...

 

Ukolliko osnovano smatrate da bi se nemilo djelo moglo ponoviti,bilo bi dobro da se izjasnite i zahtjevate da se vinovnicima odredi mjera pritvora, zbog mogućnosti ponavljanja istog ,a onima koji se dragovoljno ne prijave, da se pritvor odredi i zbog mogućeg bijega s Legalisa.

 

Svjestan vlastitog udjela u odgovornosti za izvršenje navedenog djela,a posebno za posljedice koje su nastale na vašem duševnom zdravlju,bez odgode sam sebe smještam u pritvor..

 

align=lefthttp://www.freewebtown.com/sabor/images/zatvor%20-l.jpeg [/img]

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

canis je napisao:

Dragovoljno i slobodno izraženom voljom ,izjavljujem da sam vinovnik nemilih događaja koji su nepravedno i protuzakonito doveli do osude i kažnjavanja navedene korisnice poratala Legalis... :place:

(...)

Naknadu štete za trpljnje duševnih boli, možete tražiti u posebnom parničnom postupku,a koju bi solidarno trebali snositi svih 5 vinovnika.

Uz već prozvanog Flokija, kao jednog od aktivnijih vinovnika :-D, te moju malenkost koja se dragovoljno prijavila, bilo bi potrebito da se pronađu i ostali vinovnici ,a po mogućnosti da se isti sami prijave.

 

Molimo da se primi prijavak na gorespomenutu listu.:cuga:

 

Za vjerovati je da je reakcije bilo prije- barem 20tak tema skrenutih u čudnovate vode, ne bi nastao ni prvi ni drugi slavni topic u Caffeu. A kako tamo poruka nije shvaćena, s temama se nastavljalo zbivati što se zbivalo. Jedino što se moglo je bilo u naredne dvije teme skrenuti pozornost na postojeći problem širih razmjera, sviđalo se to kome ili ne.

 

Još ljepše od svega bi bilo da se sada, a nakon dovršetka te priče, po sljedećih 3-4-5 tema Legalisa ne provlači ta tematika ničim izazvana. Dobro je i temu imati ovdje u caffeu ako se baš ima jaku potrebu prožvakavati listiće spomenara. Lijepo je od u_nedoumici da je ovaj put onih 5 nepravedno nekažnjenih spomenula tu a ne u nekoj od tema koje s tim blage veze nemaju. :brije:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u_nedoumici je napisao:

Evo opet grupice na hrpici. I sreća da je sad u Caffe-u, jer se ne libite ovakvih postova ni u Sudskoj praksi, nit drugdje, kako je nažalost viđeno. Možda Notarica nije neprincipjelna nego je naprosto bila na godišnjem odmoru. Sve ovo samo je potvrda prvog posta na kojeg se jedva dočekao uhvatiti Floki.

 

Jel tebi istekla dvadesetodnevnica? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija