Jump to content

Posebni dio - kultura


ivana023

Preporučene objave

  • 4 tjedna kasnije...

Evo ja sam položila u četvrtak državni i mogu vam reći da je posebni dio iz kulture bio najmanji problem.

Tema radnje mi je bila kulturne djelatnosti s posebnim osvrtom na moju gradsku upravu, tu je u biti samo trebalo citirati članke 9 i 9a Zakona o finaciranju javnih potreba u kulturi, a osvrt sam izvela iz našeg poziva za predlaganje javnih potreba.

Usmeni se najviše odnosio na mjesto gdje radim, pa me pitala da nabrojim kulturne ustanove u mom gradu, objasnim što je spomenička renta, tko može biti vlasnik kulturnog dobra i ko se za nejga skrbi, arhiv, i to je to. Uglavnom, ponesite sa sobom sve zakone koji se tiču posebnog dijela na ispit jer će vam pomoći kod pisanja zadaće, a za usmeni je dovoljno pročitati zakone jer će vas uglavnom pitati ono na čemu radite.

Sretno!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Aj nid help!

Naime, kao kulturologinji posebni dio državnog mi je kultura. No međutim, u gradu u kojem sam volontirala nema odjela za kulturu, pa tako niti jedna osoba koja je adekvatna za takva pitanja. Meni je sad problem sa onim što moram učiti (skoro sam pala u nesvijest kad sam vidjela popis onoga što se u kulturi traži na državnom). Da li je netko možda već polagao taj posebni dio pa mi možda može pomoći nekim savjetom, usmjerenjem, skriptom, anything??

 

Hvala :)

 

same here! skriptu ili bilo kakav savjet molim!!!! dune2107@hotmail.com. hvala!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Draga uninvited,

vidjela sam da si prije dvije godine polagala DSI i za posebni dio imala kulturu. Ja sam sada na istim mukama. U mom gradu Šibeniku ima odjel za kulturu, međutim svi su djelatnici stari i pred penziju polagali su taj ispit prije 100 godina, a ja sam prva vježbenica koja je primljena na staž u taj odjel pa mi nitko ne može pomoći. Ako si za polaganje dobila skriptiu možeš li mi je molim te poslati na mail: suncanabrajkovic@hotmail.com. Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija