Jump to content

Molim pomoć oko prekida vanbračne zajednice i podjele imovine!


anonimno

Preporučene objave

Imam malo veci problem:

Nakon 9 godišnjeg zajedničkog života i djeljenja svih financijskih sredstava kupili smo prošle godine zajedno stan svaki na ugovoru o kupoprodaji 50%

Podigli smo 2 kredita za kupovinu stana kod iste banke jedan na moje ime a jedan na njeno ime. Budući da je kredit na njeno ime veći hipoteka se upisala na taj kredit ali je ona dala dozvolu u banci da se stavimo svaki 50%. Budući da se trenutno ne možemo složiti oko podjele i da se ona meni prijeti sa oduzimanjem stana a ja otplaćujem još jedan kredit u drugoj banci koji je dignut za adaptaciju tog stana kakva je moja pozicija u svemu tome i da li mi ostaje pravo 50% na taj stan bez obzira sto je ona digla vise kredita?

 

Kako se to rijesava ako se ona pocne inatiti oko neplacanja tj. da ode u banku i kaze da vise ne moze placati kredit sto ja tu mogu poduzeti?

 

Unaprijed hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru ali imam jos jedno pitanje zapravo vise njih pa cu probati skratiti:

 

1. Kako se rijesavaju kupljene stvari za taj stan i ulozen novac? Da li postoji mogucnost s obzirom da ja trenutno ne zivim u tom stanu da se stavi nekakva sudska zabrana raspolaganja tim stvarima tj. da ne bi doslo do prodaje tih stvari?

 

2. Buduci da smo zajedno i vlasnici poduzeca svaki u 50% kako se to rijesava na sudu?

 

Zapravo dosta stvari je cisto tj. 50% ali buduci da smo u fazi pas-mater covjek nikad ne zna sto se moze izroditi iz svega toga.

I ujedno bih molio broj dobrog odvjetnika za ovakve situacije.

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija