Jump to content

sklapanje ug. u ime drugog bez ovl.


anonimno

Preporučene objave

Lijepo molim, ako mi moze odgovoriti netko tko se razumije u osiguranje osoba. Cim krace cu ispricati o cemu se radi pa onda postaviti pitanje. Dakle, 1997. jedan tadasnji prijatelj koji je "prodavao" osiguranja, meni je ugovorio zivotno osiguranje na 25g BEZ MOG ZNANJA I ODOBRENJA. On je potpisan kao ugovaratelj osiguranja i kao posrednik i korisnik je u slucaju smrti., dok je mene potpisao kao osiguranu osobu. Kad mi je rekao ja trazim da raskine ugovor jer ne zelim biti osigurana, a jos manje da mi to on placa (valjda je razlog bio osoban- vezati mene za sebe). U meduvr. prijateljstvo puca, ja mislim kako polica vise ne postoji. No, za god. dana primam tel. poziv iz odjela osiguranja osoba- da li se ja slazem sa smanjenjem trajanja i iznosa police. Molim?!?! Pa zar ugovor nije raskinut? Prema uputama koje su mi poslali na dom iz odjela saljem potpisanu izjavu kako ja ponudu nisam potpisala i da ne zelim biti osigurana. Nakon opet god. dana, a na moj zahtjev, konacno dobivam ovakav dopis: "obavjestavamo vas da je ugovor br. taj i taj raskinut sa datumom placanja zadnje premije, da taj doticni gospodin nema pravo na nikakva potrazivanja a polica je postala trajno nevazeca." E, sad......pretrazivajuci nedavno nesto po zakonima na net-u nailazim slucajno na nesto sto me sad brine. pise ovako: "ugovaratelj osiguranja duguje premiju za razdoblje osiguranja u kojem je osiguratelj obavijesten o odbijanju odobrenja od strane onoga u cije je ime ugovor sklopljen." Po tome, ako je tko sto i dugovao to je doticni gospodin koji je i ugovaratelj,no, buduci da mene sad izjeda nekakav crv, molim ako mi netko ozbiljan moze odgovoriti na slijedece:

1. Dali ima taj koji je godinu dana placao premiju pravo ikad u buducnosti od mene traziti povrat tog novca?

2. Dali ima pravo osiguravajuce poduzece traziti od mene kakvo placanje te police?

Naime, konstantno se bojim da cu jednog dana dobit neki papir u kojem me traze da platim 100000kn Iili nesto slicno. Napominjem da je od toga proslo 6god., da ja nikad nisam zbog te police trazila niti primila niti uplatila bilo kakve novce, i da me od onda niti "prijatelj" niti osiuravajuce drustvo nisu kontaktirali. Neznam dali je samo paranoja, ali zato trebam vasu pomoc.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Možete biti mirni;

 

"ugovaratelj osiguranja duguje premiju za razdoblje osiguranja u kojem je osiguratelj obavijesten o odbijanju odobrenja od strane onoga u cije je ime ugovor sklopljen

 

ugovaratelj je osoba koja ugovara i potpisuje policu, te plaća premiju

 

osiguranik je osoba čiji je život osiguran

 

korisnik je osoba koja u konačnici naplaćuje - za doživljenje, u slučaju smrti, invalidnost i sl, te se na posebnom dijelu police označava tko je ta osoba, a ona može biti naznačena ovako: ugovaratelj, osiguranik, imenom i prezimenom, nasljednik i sl.

 

Dakle, Vaš ugovaratelj je istodobno i korisnik, sva obveza je prešla na njega, te se samo od njega može eventualno potraživati dospjela, a ne naplaćena premija. Što se Vas osobno tiče, polica je raskinuta (po obavjesti iz osiguravajućeg društva), znači, više ne vrijedi, a vi obzirom da ju niste niti zaključili nemate nikakvih razloga za strah.

Nitko od Vas ne može ništa potraživati.

 

U nadi da sam bila jasna i zadovoljila vašem upitu, srdačno Vas pozdravljam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija