Jump to content

Policajčeva riječ - DOKAZ???


neuroza

Preporučene objave

Pozdrav, trebao bi jedan savjet, odnosno šta mogu očekivati.

Otišao sam u trgovinu s autom i normalno parkirao ispred te trgovine. Ušao u nju kupio sve šta treba, itd...

Kada sam izašao primjetio sam da je iza mog auto parkiran automobil policije (i jedan policajac u njemu). Došao sam do svog auta i ušao, u tom trenutku je policajac došao do mene, zatražio vozačku, te mi rekao da sam napravio prekršaj jer sam prije 15 minuta vozio u zabranjenom smjeru. Ja sam ga na to pitao zašto me onda nije zaustavio odmah kada je vidio da sam napravio taj prekršaj, on je rekao da je bio na semaforu te da nije htio preticat aute, itd...

Uglavnom cijelo je vrijeme od mene pokušavao "izmuzat" priznanje, koje naravno nije dobio. Te mi za kraj poručio da se vidimo na sudu.

Moram napomenuti da nisam dobio nikakav papir, potvrdu, ili sl. te nisam ništa potpisao.

 

E sada mene zanima dali ja mogu stvarno očekivati poziv suda, odnosno dali njegova izjava (bio je sam) može biti smatrana kao dokaz moje krivnje.

 

Unaprijed hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policajac je u svojoj postaji protiv tebe podnio radnu verziju optužnog prijedloga radi upravljanja zabranjenim smjerom. novčana kazna od 2.000 do 5.000 kuna. u postaji skraćeni postupak će ti napisati prekršajni nalog i dostaviti ga na kućnu adresu. žalbom se pokreće prekršajni postupak u kojem će presuda biti konačna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš mi to prevesti u shvatljiviju formu (nisam stručnjak), šta znači da ću dobiti doma rješenje suda sa uračunatim sudskim troškovima??? Zar se u slučaju takvog prekršaja ne oduzima odmah dozvola??? Pa zašto mi je on onda vratio dozvolu??? Ustvari ako me osobno on zaustavio, zar mi nije onda mogao odmah napisati kaznu (tako da ne moram plaćati sudske troškove) - dali je to zato jer ne priznajem prekršaj.

U stvari najvažnije, zanima me to ako se mi nađemo ispred suca, a ja tvrdim da nisam vozio u zabranjenom smjeru, a on tvrdi da jesam. Zar sudac može njegovu riječ uzeti "zdravo za gotovo"???

Sve je nekako to ispalo zbrkano (za njega), jer on je kao mene vidio odmah blizu, a opet nije došao do mene odmah, već sam ja lagano parkirao, izašao iz auta, otišao u trgovinu, itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neuroza je napisao:

Možeš mi to prevesti u shvatljiviju formu (nisam stručnjak), šta znači da ću dobiti doma rješenje suda sa uračunatim sudskim troškovima??? Zar se u slučaju takvog prekršaja ne oduzima odmah dozvola??? Pa zašto mi je on onda vratio dozvolu??? Ustvari ako me osobno on zaustavio, zar mi nije onda mogao odmah napisati kaznu (tako da ne moram plaćati sudske troškove) - dali je to zato jer ne priznajem prekršaj.

U stvari najvažnije, zanima me to ako se mi nađemo ispred suca, a ja tvrdim da nisam vozio u zabranjenom smjeru, a on tvrdi da jesam. Zar sudac može njegovu riječ uzeti "zdravo za gotovo"???

Sve je nekako to ispalo zbrkano (za njega), jer on je kao mene vidio odmah blizu, a opet nije došao do mene odmah, već sam ja lagano parkirao, izašao iz auta, otišao u trgovinu, itd...

 

 

- da, doći će doma prekršajni nalog sa troškovima postupka

 

- za taj prekršaj nije predviđena mjera opreza, tj. ne oduzima se vozačka dozvola na mjestu prekršaja

 

- za taj prekršaj nije određena novčana kazna u fiksnom iznosu, stoga nije posao policajca da određuje kolika će biti kazna. to rade u postaji. visina kazne ovisi i o ranijij kažnjavanosti vozača, a policajac na terenu nema te podatke

 

- sud samostalno odlučuje kome će prikloniti povjerenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima.

Mislim da od toga neće biti ništa, ali i ako bude mislim da imam dobar argument za dokazati da nisam napravio prekršaj.

 

E i "by the way", ako se sa sigurnošću dokaže da ja nisam kriv za šta me se tereti, dali mogu zatražiti od suda naknadu za izgubljeni radni dan (naravno ako budem morao na sud za vrijeme radnog dana - privatnik sam, samozaposlen).

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovaj način, nepotpisivanjem zapisnika i nepriznavanjem počinjenog prekršaja, nitko nikad ne bi odgovarao za počinjeni prekršaj. Pa niste izmislili nišra revolucionarno, na ovaj način svi bi bili nevini.

 

Ukoliko policajac laže, njega će se teretiti za davanje lažnog izkaza, što je kazneno djelo a pogotovo ako je učinjeno od strane službene osobe sa posebnim ovlastima. Trbalo bi utvrditi da li ste vi i taj policajac, od ranije imali neke konflikte, odnosno postoji li razlog zbog čega bi vas taj policajac lažno teretio za prekršaj.

 

Znamo da ljudi često rade prometne prekršaje i policajac zaista nebi imao potrebu voziti za vama i lažno vas teretiti za nešto, eto kao da bi ispunio neku normu ili sl.

 

U svakom slučaju, sud će cijeniti sve dokaze, vašu izjavu i izjavu policajca, međutim, moje je mišljenje da ćete biti kažnjeni.Ukoliko vi ne budete kažnjeni, taj policajac, ne da treba biti kažnjen, nego treba isti tren ostati bez posla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne kažem da je policajac svjesno i s namjeron lagao da bi ja bio kažnjen (iako je i to moguće), ja mislim, šta ustvari i jedino može biti, to da je on moj auto zamjenio za drugi auto.

Argument tome je i činjenica da u tom naselju gdje ja živim ima koliko ja znam najmanje tri identična auto, moj i još dva. I svakodnevno vozimo tuda. Tako da bi ja na sudu izjavio da mislim da je on mene zamjenio za nekog drugog koji je u međuvremenu otišao, ili nešto sl...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neuroza je napisao:

Ja ne kažem da je policajac svjesno i s namjeron lagao da bi ja bio kažnjen (iako je i to moguće), ja mislim, šta ustvari i jedino može biti, to da je on moj auto zamjenio za drugi auto.

Argument tome je i činjenica da u tom naselju gdje ja živim ima koliko ja znam najmanje tri identična auto, moj i još dva. I svakodnevno vozimo tuda. Tako da bi ja na sudu izjavio da mislim da je on mene zamjenio za nekog drugog koji je u međuvremenu otišao, ili nešto sl...

 

Jeli Vam palo na pamet da će pisati da je uočio vozilo registracijske oznake ŽNJ 8888 - ČŠ kako pravi prekršaj po čl. 912 st. 56?

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U čemu je vaš problem?!?!? Ja ne uvjeravam samog sebe i ne nebuloziram. Od kud vama pravo da me vrijeđate, ha?!?!?

Šta ja imam od toga da OVDJE lažem?!???!

Ja nisam vozio u tom pravcu i pandur je zajebao stvar. Dali vam to trebam nacrtati ili šta?!?!?

Na temelju čega vi to zaključujete da ja lažem???

Policajac je zeznuo i ja zbog toga sigurno neću plaćati kaznu...

 

Uostalom čemu onda uopšte služi sud???

Čemu onda uopšte sazivati raspravu???

 

a ma....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, naravno da je zapisao tablicu NAKON šta je došao do mog parkiranog auta... Ja kažem da me on vjerojatno zamjenio prije toga, tokom vožnje ili gdje god je već vidio taj auto da vozi u zabranjenom smjeru...

 

Ljudi zar ne kontate da ja ovdje nisam došao vama dokazivat nešto nego pitat pitanje.

Boli mene đon dal mi vi vjerujete ili ne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam i ja slično iskustvo, pogledajte na ovom forumu pod naslovom "Nevezan pojas - kažnjen vlasnik vozila a ne vozač". Izgleda da po novom Zakonu policija ima apsurdne ovlasti tj. po onoj kadija te tuži kadija te sudi. Sve leži na riječi policajca kojem se na sudu bezuvjetno vjeruje. Ne kažem da oni namjerno lažu i izmišljaju ali kako ste i sami napisali, može biti riječ i o zabuni, pa nisu ni policajci nadljudi koji sve vide i sve znaju sa 100 postotnom točnošću. Ja sam dobio na adresu Obvezni prekršajni nalog bez sudskih troškova jer njih ne može ni biti dok predmet ne završi na sudu a to je nakon ulaganja prigovora u roku od osam dana što sam naravno i učinio. Sad čekam poziv na sud pa da vidim kako će to proći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija