Jump to content

a što kad cura partneru smjesti trudnoću?


Leny

Preporučene objave

Kad cura kaže da uzima tablete,partneru djeca ni na kraj pameti,ona odjednom trudna (unatoč kontracepciji?!),očito smišljena taktika,on ne želi ni brak ni djecu,a sud ga pozove i plaća alimentaciju za blizance?Prevaren,izigran i naivan jer je vjerovao djevojci da uzima kontracepciju.A ona mu ne dopušta posjete djeci i tako u krug.Ja sam žena ali ima zmija koje muškarcima dobro zagorčaju život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za svaki precizniji odgovor na vaše pitanje potrebno bi bilo znati malo više detalja.

 

Pustimo po strani način na koji su blizanci začeti.

Činjenica je da su djeca rođena.

 

Iz vašeg posta je vidljivo da je sud odredio uzdržavanje za djecu.

Na osnovi toga bi se moglo zaključiti da je otac priznao očinstvo rođene djece pred matičarem ili CZSS.

Također se očinstvo moglo priznati pred sudom u postupku utvrđivanja istog ili su za utvrđivanje očinstva korištene medicinski postupci.

Ako je tako,onda je sud donio presudu u kojoj je dokazano očinstvo određene osobe.

 

Tako utvrđeno očinstvo više nije moguće osporavati.

 

Sada dolazimo na prava djeteta/djece kojima je očinstvo utvrđeno pravomoćnom sudskom odlukom i ne razlikuju se od prava djece koja su rođena u braku i čije se očinstvo presumira:

 

1.Dijete ima pravo da bude uzdržavano od svojih roditelja,zato se određuje iznos uzdržavanja u sudskom postupku koji je dužan snositi i roditelj s kojim dijete/djeca ne žive.

 

2.Dijete ima pravo na susrete i druženje s roditeljem s kojim ne živi.

Sud je morao donijeti i takvu odluku.

Onemogućavanje izvršenja pravomoćne sudske presude koja regulira susrete i druženje djeteta s roditeljem s koji ne živi je kazneno djelo opisano u čl.215.st.1.Kaznenog zakona.

Otac djece ukoliko je onemogućen u sustretima s djecom od strane drugog roditelja,majke djece, treba podnijeti kaznenu prijevu nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu.

 

Na osnovi pravomoćne sudske presude u kojoj su određeni susreti djeteta s roditeljem s kojim ne živi, potrebno je pokrenuti ovršni postupak pred nadležnim sudom kako bi se to pravo djeteta ostvarilo.

 

Uvijek kada se krše prava djeteta moguće je obavijestiti CZSS koji bi trebao postupiti sukladno svojim ovlastima iskazanim u čl.108.,čl 109. i čl.110.Obiteljskog zakona.

 

Upozorite oca djece na mogućnosti koje mu zakon pruža,a on ima obvezu i pravo štiti dobrobit i interes svoje djece. On je jednako vrijedan roditelj i potreban svojoj djeci, kao i drugi roditelj s kojim djeca u ovom trenutku žive.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Leny je napisao:

KPrevaren,izigran i naivan jer je vjerovao djevojci da uzima kontracepciju.A ona mu ne dopušta posjete djeci i tako u krug.Ja sam žena ali ima zmija koje muškarcima dobro zagorčaju život.

 

Ako si žena, onda bi morala znati da niti jedna kontracepcija nije 100% sigurna, pa čak niti oralna, te postoji mogućnost začeća i kod pilula.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

al je žalosno da samo žena odluči o tom djetetu.u tom trenutku ona misli samo na sebe i baš ju briga da to djete jednog dana neće znati šta znači ljubav između mame i tate i to samo jer je sebi htjela ugodit i zagorčat život tom djetetu i tom čovjeku. jer žena može lako odlučiti dal hoće to djete il ne al muškarac ovisi o njoj.

Leny, imam i ja slični slučaj i mogu ti reći da znam kako ti je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je samnom isto bilo.... Sve je bolesna i nemoze ostati trudna i nije birala nacin da se uglavi i da ostane u gradu kad je pobijegla sa sela.. Na kraju sam saznao da nije samo samnom bila vec sa jos jednim(koliko sigurno znam).Kad sam dijete priznao i upisao na svoje ime saznao sam pravu istinu o njoj onda je cak svojim starcima u mojoj kuci dok sam i ja bio prisutan sve priznala,nisu me vise mogli gledati u oci pa su cekali trenutak da se maknem da mogu svi zajedno pobijeći,, Automatski su podigli tuzbu protiv mene za alimentaciju i napravili me nasilnikom.. tad sam ja zatrazio dna analizu, i imao sam sreću što nemaju baš svi da im sud odobri dna analizu... Na kraju svega uspostavilo se da dijete nije moje...I sad stvarno vidim da su ljudi na sve prevare spremni...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tomi00 je napisao:

To je samnom isto bilo.... Sve je bolesna i nemoze ostati trudna i nije birala nacin da se uglavi i da ostane u gradu kad je pobijegla sa sela.. Na kraju sam saznao da nije samo samnom bila vec sa jos jednim(koliko sigurno znam).Kad sam dijete priznao i upisao na svoje ime saznao sam pravu istinu o njoj onda je cak svojim starcima u mojoj kuci dok sam i ja bio prisutan sve priznala,nisu me vise mogli gledati u oci pa su cekali trenutak da se maknem da mogu svi zajedno pobijeći,, Automatski su podigli tuzbu protiv mene za alimentaciju i napravili me nasilnikom.. tad sam ja zatrazio dna analizu, i imao sam sreću što nemaju baš svi da im sud odobri dna analizu... Na kraju svega uspostavilo se da dijete nije moje...I sad stvarno vidim da su ljudi na sve prevare spremni...

 

pa znas, svi imaju tu srecu koji shvate do 7. godine djeteta da djete nije njihovo i odmah podignu tuzbu.

Inace je meni to jako glupo rjesenje on naseg zakonodavca ali kao stiti se obitelj i djete a zapravo se stite zene koje varaju i lazu pa pokusaju izmust muskarce... :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija