Jump to content

gradnja u samogradnji-povrat poreza na osnovi kamata stamb.kredita


doc_1

Preporučene objave

U poreznoj upravi smatraju da nemam jer gradim sam i nemam ugovor sa ovlastenim izvodjacem. Ja imam npr sve racune za materijal i sl. ali radove obavljamo obitelj i ja sami.

 

Opcenito, taj pravilnik o povratu poreza stavlja one koji grade u značajno nepovoljniji položaj nego one koji npr. kupuju stan.

 

Također prema njemu je potrebno priložiti dokaze namjenske iskorištenosti sredstava kredita. Dio sam iskoristio za plaćanje dozvola i kojekakvih doprinosa a koji po njima ne ulaze u t niti se kvalificiraju za povrat :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko si digao kredit za stambenu izgradnju objekta u kom i živiš banka će ti slati svake godine koliko si kamata platio na stambeni kredit. Za prošlu godinu.mora biti stambeni kredit

tu potvrdu prilažeš poreznoj prijavi i za visinu isplaćenih kamata povećava ti se neoporezivi dio zarade.

znači samo na kamate za stambeni kredit i to ako su kamate veče od 6%

do 12000,00 kn/godišnje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravedno nije - no što s tim. Evo moj slučaj: ja uopće ne mogu koristiti olakšicu na kamate zato što mi je žena imala jednu manju nekretninu, prilikom čije kupnje uopće nismo koristili bilo kakve olakšice.Ti bar imaš mogućnost koristiti olakšicu godinu dvije (odnosno i više godina ako ne zidaš sam). Ja sam u startu onemogućen za bilo kakvu olakšicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija