Jump to content

Dokaz!!Pomozite!!


upravitelj

Preporučene objave

Pozdrav, problem je slijedeci...

Ukraden su predmeti velike vrijednosti od strane poznate osobe. ne zna se tocno kad je ukradeno, danas sam to zamijetio. u stanu nije bilo provale, bili su poznati ljudi, te par prijatelja koji su boravili 3 dana i pospremali mi stan i cistili.

Sad me zanima, dali su otisci prstiju dovoljan dokaz tko je, buduci da su poznati i ima hrpa njihovih otisaka.

Cuo sam da otisci nisu dovoljan dokaz ako prijavim policiji jer tako mogu optuziti nevinu osobu, a moze biti da je pravi kradljivac sakrio dokaze, te da to ne mogu dokazati, jedino da sam nekoga ulovio ili snimio kamerom.

Te da policija ne moze nista.

 

Pomozite!!! Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Te osobe su bile u sobi, i znam da cu pospremale stan. E sad, stvari su se nalazile u kutiji u ormaru koji inace bas nitko ne dira.

Dali je ta osoba mogla izbrisati otiske?

Moze biti da je osoba iz znatizelje isla gledati dok je pospremala a da je ukrao netko sasvim drugi.

Dali je istina da je potrebno osobu uhvatiti ili naci stvari kod nje da bi se to dokazalo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su Vam otuđeni predmeti i pri tom Vam je pričinjena šteta prijavite to policiji i objasnite im da sumnjate u određene osobe da su počinile krađu vaših predmeta. Oni će obaviti svoj posao (obavjesni razgovor sa osobama na koje Vi sumnjate i ev. krim.obradu).

 

Dali se radi o provali (čl.217 KZ ili Krađi čl.216 KZ) te ima li otisaka papilarnih linija ili snimani dokaz...., nije Vaša briga nego policijski posao.

 

Ovisno i o tome kolika je šteta, ako je vrlo mala mat. šteta, neće policija izlaziti i uzimati otiske i vršiti očevid već može sve završiti i na sl. zabilješci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja nisam pravni strucnjak, medutim procitala sam Vas tekst, i moje misljenje je da se proba problem rijesiti na drugi nacin, ako naravno otsici ne pokazu krivca, predlazem poligrafsko testiranje... ili ispitivanje svih osoba koje su boravile u tom stanu, od tog dana kada je zamjecen nestanak stvari..medutim to je policijski posao, a strucni ljudi znaju kako slomiti psihu osobe i kako je navesti da progovori.. naravno ima i jos jedna solucija , ako ste zainteresirani za to.. unajmljivanje privatnih istrazitelja koji traze i takve stvari..iako je vidljivo iz vaseg teksta da su vam to sve poprilicno bliske osobe, smatram da u ovakvoj situaciji nitko nije dovoljno blizak, te da bi trebali prijaviti i navesti sva imena koja su u tom periodu boravila kod vas.. netko ce od njih se slomiti, neke stvari mozete skrivati ali ne predugo, pratite te osobe i vi sami pa vidite njihovo ponasanje kad dolazite u kucu, kad ih pozivate kod sebe..kad razgovarate o toj temi dali sugovornici mjenjaju temu odmah po pocwetku razgovora, ili im se odjednm zuri ili slicne stvari...obratite paznju na sve njih... netko od tih osoba je krivac..jer stvari same od sebe nisu mogle ispariti..kolika je stvarna vrijednost tih stvari? to je bitno pitanje i dali ste ikome od njih govorili da imate takve vrijednosti u stanu, to je drugo pitanje, i pokusajte se sjetiti kome ste pricali o tome.. dali je itko od vasih poznanika u losoj financijskoj situaciji, dali se drogira... to su sve pitanje na koja se treba obratiti pozornost, a to vi najbolje znate..pa malo proucavajte ...razmislite... nekome ste sigurno nesto rekli jer kako bi inace znali kolika je vrijednost bas toga sto je nestalo...??? za pocetak radite sve u tajnosti da se pravi krivac ne uplasi onog sto slijedi i svega ukradenog ne pokusa rijesiti sto je lako moguce...uvijek jednu stepenicu budite isprijed..al pratite ih sve...

 

ps.

 

mozda sam vam krivo savjetovala, al to je moje misljenje i moj nacin kako bih ja postupila i pristupila prema ovom problemu, nikome ne mozes vjerovati u ovakvoj situaciji svi su pod sumnjom , pa makar vam se radilo i o prijateljima, al onaj koj vam otudi nesto iz vase kuce bez vaseg znanja..vam nije prijatelj... neka vas odvjetnici strucnjaci ovdje jos savjetuju...al prijavite svakako i navedite u prijavi sve osobe koje su bile prisutne kod vas...vjerujte mi svatko od njih bi postupio jednako..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sad sam cuo da su nekome covjeku provalili u stan i da policija nije uzela otiske prstiju. Te da to bas i nije neki dokaz pogotovo ako je proslo dulje vremena.

Zanima me koliko papilarni otisci ostaju na predmetima?

Stvar je u tome sto su to jako bliske osobe, te postoji mogucnost da su mozda neciji otisci ali da osoba nije kriva.

Jer nitko nije ulovljen niti mogu sa sigurnoscu ikoga optuziti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne mogu nista naci na internetu, pa ako netko moze odgovoriti u vezi ovoga slucaja i koliko dugo otisci traju na predmetu, i dali se osoba moze optuziti samo na temelju toga?

jer nema drugog nacina kako bi se saznalo, a opet ne mogu biti siguran da je to krivac.

Ovakav slucaj totalno narusi povjerenje u ljude, vise ne mozes biti siguran ni u svom stanu ni kuci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Papilarni otisci mogu ostati i godinama na predmetu, sve vosino o tome na čemu su ostali i da li iam koja materija koja pospješuje ostanak otiska na predmetu (npr. masnoća, ljepilo i slično). Sumnjam da bi na nakitu ostali uopće otisci, kao i na drvu osim ako se ne radi o ulaštenom drvu ili lakiranom drvu.

 

Na metalnim predmetima otisci puno bolje ostaju kao i na staklu. Za nakit policija u pravilu ipak uzima otiske jer se radi o vrijednim stvarima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako, jedino sto za sad mozes uciniti prijaviti cijeli ovaj slucaj sa navedenim svim imenima i prezimenima osoba koje su u tom stanu boravile, i to bez daljnjega. kad se radi o ovakovim slucajevima, nema preijateljstva i to moras shvatiti ovo je ozbiljuan slucaj i prestani se tako bojati i ne znam sto vise, biti neodlucan.. pravi prijatelji ce shvatiti situaciju i ispricati ces ims e, ali gle... nema drugog nacina.. i sjeti se kome si pricao o tom nakitu, a sto se tice otisaka to nije dovoljno jak dokaz da nekoga optuzis, jer na predmetima kao sto je ogrlica ili neka sitna nausnica ili narokvica je doslovno nemoguce pronaci otisak, jedino sto bi se moglo pronaci su stanice koze preko DNA analize, ali to puno kosta i pitanje dali se ista moze naci. kolika je uopce vrijednost tog nakita? osoba koja je to ukrala, moze se lako pokusati rijesiti svega toga, ako sazna da se vodi istraga, medutim taj nakit ili ce prodati ili dobro sakriti..a kod zlatara se moze raspitivati dal je netko ista ponudio njima na kupnju, medutim imas li ti ikakve fotografije tog nakita, da se zna kako izgleda...ista o tom nakitu?? postoje nadzorne kamere u vecini danasnjih zlatarna..medutim to su sve poslovi policije... ali moj savjet ti je unajmi privatnog istrazitelja neka ti prikupi nekih cvrstih dokaza, u meduvremenu prijavi policiji cijeli ovaj slucaj ili jos bolje posavjetuj se sa privatnim istraziteljem.to su ljudi iz policije, oni ce te najbolje savjetovati navesti cu ti kontakt podatke nekih od njih..i navedi sve osobe koje su boravile u tom stanu..nema ti druge..pusti sad prijateljstvo, to je trenutno sporedna stvar...imas izbora ti odluci..al ovakvo neodlucno ponasanje te nece nigdje dovesti, ovako mozes zaboraviti svoje dragocjenosti..

 

editirala notarica: nedozvoljena reklama.

 

NAZOVI I TRAZI DA TE SAVJETUJU.. NARUCI SE KOD NJIH NA RAZGOVOR..PRVO NAZOVI NJIH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nazavao sam i pitao,ali ne na taj Vas broj vec poznanika koji radi policiji.

uglavnom, treba zapisati broj osoba i vidjet tko je sve bio, otiske ce uzet ali oni ne mogu nista konkretno dokazati jer da su i otisci ne znaci da je osoba krivac.

najbolje bi bilo stvari naci kod nekog od osumnjicenih da bi se sumnja sigurno dokazala.

ako je osoba stvari poklonila ili prodala, to se takoder tesko moze naci gdje je zavrsilo pogotovo zato sto su doticni ljudi bili prije nekoliko mjeseci boravili tu, sto jos otezava, te nitko ne moze znat gdje je to zavrsilo (u prodaji,kao poklon,ili nesto trece).

jedino da se osoba ulovi sa predmetima, drugacije nikako,jako tesko...moze se bacati sumnja ali na kraju se ne moze dokazati dali su to moje stvari ili ne niti optuziti osobu.

a za privatnu tuzbu nemam novca tako da ne mogu to ganjati!!!

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je sve jasno, i to sam vam i navela sve sto su vam rekli, ali postoji detektor lazi, koj se koristi bas u takvim slucajevima...i to sam vam napomenula... al morate prijaviti, i nazovite brojeve koje sam vam dala, posavjetujte se sa njima sto ce vam rec, jos jedno misljenje ne skodi dapace korisno je..pustite tuzbu za sad, prvo treba neki dokaz... raspitajte se kod privatnih istrazitelja.. raspitajte se o detektoru... kad otisak ne pomaze... uvijek postoji drugo rijesenje za postojeci problem..nije ne rjesivo..samo vrijeme prolazi.. nazovite brojeve koje sam vam ostavila..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanimljivo kako ste teka sad primjetili moju pogresku koja stoji ovdje vec skoro dva dana? :) prihvatite moju ispriku radi moje pogreske, no medutim nisam uopce ni bila svjesna pisuci tekst da sam izvela reklamiranje... a i kako bi inace gospodinu dala takve informacije, ako je stvaljanje privatne e-mail adrese izravno izlaganje necije privatnosti... niti ja svoju ovako javno ne bi ostavila pa vjerujem da ni gospodin, pa ni vi... :) al jasno mi je gdje sam pogrijesila... :) ugodan dan zelim..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Greška je primjećena odmah, ali sam zatražio i od kolegice moderatorice mišljenje da li da se editira Vaš post (ne radimo baš paušalno).

 

Kolegica je dakle postupila ispravno, a moja krivica (ako to nazivamo krivicom) je što post nije editiran prije.

 

Inače postavljanje vlastitog maila ( u profilu) nije kršenje privatnosti jer ne možete sami kršiti vlastitu privatnost - to mogu samo drugi.

 

Ostanite uz nas i dalje i pozdrav :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija