Jump to content

zemljišnoknjižni ulošci


LukaToni

Preporučene objave

Student sam pravnog fakulteta i nikako ne mogu položiti Građansko pravo 1, svaki put padam na pitanjima vezanim uz zemljišne knjige, ima nekoliko pitanja profesora na koje ja nikako ne mogu naci odgovor.

 

pitanja:

 

ako smo profesor i ja suvlasnici jedne zgrade u jednakim dijelovima (1/2 on, 1/2 ja), u slucaju da ja prodam trecoj osobi svih mojih 1/2, sta se desava? (kako se vrsi otpis i upis, otvara li se novi zemljišnoknjižni uložak)

 

ako smo profesor i ja suvlasnici jedne zgrade u jednakim dijelovima (1/2 on, 1/2 ja), u slucaju da ja prodam trecoj osobi pola od svog dijela, dakle 1/4 zgrade, sta se desava? (kako se vrsi otpis i upis, otvara li se novi zemljišnoknjižni uložak)

 

ako smo profesor i ja suvlasnici jedne zgrade u jednakim dijelovima (1/2 on, 1/2 ja), u slucaju da ja prodam profesoru svih mojih 1/2, sta se desava? (kako se vrsi otpis i upis, otvara li se novi zemljišnoknjižni uložak)

 

ako smo profesor i ja suvlasnici jedne zgrade u jednakim dijelovima (1/2 on, 1/2 ja), u slucaju da ja prodam profesoru pola od svog dijela, dakle 1/4 zgrade, sta se desava? (kako se vrsi otpis i upis, otvara li se novi zemljišnoknjižni uložak)

 

Unaprijed hvala. Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

LukaToni je napisao:

Student sam pravnog fakulteta i nikako ne mogu položiti Građansko pravo 1, svaki put padam na pitanjima vezanim uz zemljišne knjige, ima nekoliko pitanja profesora na koje ja nikako ne mogu naci odgovor.

 

pitanja:

 

ako smo profesor i ja suvlasnici jedne zgrade u jednakim dijelovima (1/2 on, 1/2 ja), u slucaju da ja prodam trecoj osobi svih mojih 1/2, sta se desava? (kako se vrsi otpis i upis, otvara li se novi zemljišnoknjižni uložak)

 

Tvoj kupac temeljem kupoprodajnog ugovora i prijedloga za upis vlaništva se upisuje na tvojoj 1/2. Profesor ostaje upisan i dalje na svojoj 1/2. Ne otvara se novi uložak.

 

ako smo profesor i ja suvlasnici jedne zgrade u jednakim dijelovima (1/2 on, 1/2 ja), u slucaju da ja prodam trecoj osobi pola od svog dijela, dakle 1/4 zgrade, sta se desava? (kako se vrsi otpis i upis, otvara li se novi zemljišnoknjižni uložak)

 

Kupac se upisuje s ugovorom i prijedlogom u isti uložak, tako da je novo stanje profesor 1/2, ti 1/4 i kupac 1/4.

 

ako smo profesor i ja suvlasnici jedne zgrade u jednakim dijelovima (1/2 on, 1/2 ja), u slucaju da ja prodam profesoru svih mojih 1/2, sta se desava? (kako se vrsi otpis i upis, otvara li se novi zemljišnoknjižni uložak)

 

Profesor će se po ugovoru i prijedlogu za upis vlasništva upisati u istom tom ulošku i na tvojoj 1/2, tako da je novo stanje 1/1 za profesora. Ti se brišeš.

 

ako smo profesor i ja suvlasnici jedne zgrade u jednakim dijelovima (1/2 on, 1/2 ja), u slucaju da ja prodam profesoru pola od svog dijela, dakle 1/4 zgrade, sta se desava? (kako se vrsi otpis i upis, otvara li se novi zemljišnoknjižni uložak)

 

Profesor se sa ugovorom i prijedlogom za upis upisuje i na dodatnoj 1/4, tako da je novo stanje 3/4 za profesora i 1/4 za tebe, sve u istom ulošku.

 

Unaprijed hvala. Pozdrav.

 

 

Nadam se da si shvatio. To je jako bitno, osnova, abeceda... ne čudi što te ruši na tome.

Preporučam ti da to ne naštrebaš, jer ako to ne razumiješ, nećeš moći baratati s puno težim stvarima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija