Jump to content

Remecenje kućnog reda i mira


Sulaiman

Preporučene objave

Dragi svi,

 

trebam pomoc vezanu uz susjede sa kojima sam vec u losim odnosima zbog toga sto su bucni i bahati. Imaju djecu koja doslovce trce i lupaju toliko jako da se zaista od buke ne moze spavati. Vec smo ih sto puta molili i upozoravali na to ali svaki put smo dobili odgovor da neka si rodimo djecu pa cemo shvatiti kako je to sa djecom. Zatim uvrede tipa "sredi si zivot, a ne brini o mojoj djeci" ili "cijela zgrada vec zna da si poremecena osoba, nije te briga za moju djecu" i sl. Uopce im ne dopire do svijesti da zaista stvaraju groznu buku. Zvali smo policiju jednom kad su djeca galopirala u periodu od 23h do 00h (dakle dva dana uzastopce). Nakon toga su bili malo mirni. Ali sada se drze kucnog reda, dakle galopiraju do 22h a ujutro zestoko startaju, radnim danom oko 6,30 h ujutro a vikendom u 8.00h. Naprosto je nevjerojatno da djeca od 1,5 godinu i 4 godine mogu stvarati takvu buku. Iz razloga sto se radi o djeci, policiju ipak nismo zvali u vise navrata. Ali upravo zbog te nase humanosti dobili smo epitete "baba, rodi si dijete ..." itd.

 

Jasno je da namjerno pustaju djecu da se tako ponasaju i da naprosto bahato koriste to sto su nam iznad glave. Nakon sto sam ih upitala jesam li ja njima ikada na bilo koji nacin zasmetala odgovor je bio "ali vi ste ispod nas, ne mozete nam smetati".

 

Moje pitanje je sljedece - ako budemo zvali policiju tri puta uzastono, bez obzira u kojem periodu se galop odvija, hoce li bahati susjedi biti kaznjeni? Postoji li strucnjak kojeg mogu angazirati da utvrdi da je ta buka zaista grozna te da li ih mogu na temelju toga tuziti. Jer od kad sam doselila u ovaj stan, ciji sam vlasnik, niti jedan vikend nisam spavala dulje od 8h ujutro. Dakle, smatram da me sustavno maltretiraju i narusavaju mi mir i naprosto je vrijeme da im stanem na kraj.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da stalnim zvanjem policije nećete ništa postići.

Moj prijedlog je da:

 

1.Uspostavite što je moguće bolji prijateljski odnos sa susjedima i djecom.Boljim i tolerantnijim odnosom ćete puno više postići nego policijom.

2.Uskladite ritam prema njima što se tiče aktivnosti i spavanja.

3.Analizirajte malo i sebe, možda ste(bez uvrede) i vi stvarno malo više preosjetljivi.

4.Ako ništa ne pomogne morat ćete se iseliti na neko mirnije mjesto npr.selo.Tamo možete spavati i odmarati vjerujte cijeli dan u miru i tišini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZDRAVKA je napisao:

Mislim da stalnim zvanjem policije nećete ništa postići.

Moj prijedlog je da:

 

1.Uspostavite što je moguće bolji prijateljski odnos sa susjedima i djecom.Boljim i tolerantnijim odnosom ćete puno više postići nego policijom.

2.Uskladite ritam prema njima što se tiče aktivnosti i spavanja.

3.Analizirajte malo i sebe, možda ste(bez uvrede) i vi stvarno malo više preosjetljivi.

4.Ako ništa ne pomogne morat ćete se iseliti na neko mirnije mjesto npr.selo.Tamo možete spavati i odmarati vjerujte cijeli dan u miru i tišini.

 

i sama sam majka dvoje djece koja od rođenja žive u zgradi na trećem katu, ali nikad im nisam dozvolila da trče stanom, ni danju, a pogotovo ne noću, da galame stubištem i na bilo koji način uznemiravaju druge stanare. nastojala sam da se od malena nauče poštivati prava drugih, u što se uklapa i poštivanje kućnoga reda. porazgovarajte s ostalim stanarima a i s predstavnikom stanara, pa ukoliko dotična obitelj smeta i ostalima, pokušajte djelovati združeno. na kraju, ako ništa ne pomogne, dobro je znati da ostali suvlasnici zgrade mogu tražiti iseljenje onog suvlasnika koji se ne pridržava pravila, pa ukoliko gospoda ne mogu ili ne žele disciplinirati djecu, slobodno mogu preseliti na selo, gdje djeca cijeli dan mogu nesmetano halabučiti i galopirati kućom, a da nikom ne smetaju :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hi ho hi hi

 

i ja imam djecu i ovakvi su mi fenomenalni

 

 

Sulaiman je napisao:

Imaju djecu koja doslovce trce i lupaju toliko jako da se zaista od buke ne moze spavati.

 

koliko je meni poznato djeci treba malo vise sna nego odraslima, pa predlazem da spavate u vrijeme kada djeca spavaju :-P

 

 

Sulaiman je napisao:

Vec smo ih sto puta molili i upozoravali na to ali svaki put smo dobili odgovor da neka si rodimo djecu pa cemo shvatiti kako je to sa djecom. Zatim uvrede tipa "sredi si zivot, a ne brini o mojoj djeci" ili "cijela zgrada vec zna da si poremecena osoba, nije te briga za moju djecu" i sl.

 

potpisujem roditelje.

kome smeta buka neka se seli na selo pa neka utisuje cvrcke :-P

 

 

Sulaiman je napisao:

Uopce im ne dopire do svijesti da zaista stvaraju groznu buku. Zvali smo policiju jednom kad su djeca galopirala u periodu od 23h do 00h (dakle dva dana uzastopce).

 

dakle DVA DANA ZA REDOM :-o:-o also dakle, pa to je skandalozno!!!!!

treba djecu natjerati da ne slave rodjendan za prijatelje i rodbinu odvojeno vec se mora roditelje prisiliti stegovnim mjerama da slave rodjendan max jednom godisnje (i to za svu djecu koliko god je imali) :-P

 

 

Sulaiman je napisao:

Nakon toga su bili malo mirni.

 

do sljedeceg rodjendana - hihihi

 

 

Sulaiman je napisao:

Ali sada se drze kucnog reda, dakle galopiraju do 22h a ujutro zestoko startaju, radnim danom oko 6,30 h ujutro a vikendom u 8.00h.

 

drze se kucnog reda i opet nije dobro :-D .

ma ja bi roditelje u zatvor a djecu u popravni dom pa neka se tamo nauce ponasanju :-P

 

 

dalje mi se naprosto vise ne da citirati pa cu zavrsiti ovim citatom

Sulaiman je napisao:

"baba, rodi si dijete ..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pahuljicazg je napisao:

ljutko je napisao:

hi ho hi hi

 

i ja imam djecu i ovakvi su mi fenomenalni

 

 

tako je, VI imate djecu, a ne svi Vaši susjedi, pa ne možete očekivati da toleriraju, te, ako je ikako moguće, još i uživaju u VAŠOJ nekulturi i nedisciplini VAŠE djece :-D

 

hmmm - a tko je sada nekulturan :misli:

 

treba se malo zamisliti prije nego sto se nekoga osudi :namiguje:

 

i Vi i petpetica ste presudili jednoj obitelji samo na osnovu iskaza jedne strane u konfliktu, a to nikada nije pametno.

 

ja sam upravo zelio pokazati svojim postom kako je moguce da su SVE aktivnosti te obitelji potpuno normalne i da uopce nisu za osudu, vec da je mozda upravo netko bitno preosjetljiv, kao sto je npr posebno vidljivo iz citata

Zvali smo policiju jednom kad su djeca galopirala u periodu od 23h do 00h (dakle dva dana uzastopce).

 

meni su djecje radosti potpuno normalna stvar i ne cudim se kada mi netko galopira jer slavi rodjendan.

 

svatko ima doma veselicu s vremena na vrijeme i doista mi nije jasno zasto bi netko nakon jednog slavlja zvao policiju, a posebno ako je "tutnjava kopita" prestala u ponoc :kavica:

 

ja npr imam susjede kojima smeta sto se moja djeca zabavljaju na parkiralistu ispred zgrade i to na nacin da se "preglasno" igraju, pa gdja s 2. kata ne moze spavati poslije podne s otvorenim prozorom.

 

idem sada "uživaju u VAŠOJ nekulturi i nedisciplini VAŠE djece" :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i Vi i petpetica ste presudili jednoj obitelji samo na osnovu iskaza jedne strane u konfliktu, a to nikada nije pametno.

 

druga strana u konfliktu barata izrazima koji su ispod svake kulturne razine, za svaku osudu; a ne vidim razloga da ih je osoba koja ovdje traži pomoć izmislila

 

ja sam upravo zelio pokazati svojim postom kako je moguce da su SVE aktivnosti te obitelji potpuno normalne

 

Zvali smo policiju jednom kad su djeca galopirala u periodu od 23h do 00h (dakle dva dana uzastopce)

 

nije normalno da četverogodišnje dijete bude budno iza 11 sati navečer :-D

 

meni su djecje radosti potpuno normalna stvar i ne cudim se kada mi netko galopira jer slavi rodjendan.

 

i meni su dječje radosti potpuno normalna stvar, a normalno mi je i obavjestiti susjede da će biti "galopa" jer se slavi rođendan, te zamoliti za razumjevanje

 

ja npr imam susjede kojima smeta sto se moja djeca zabavljaju na parkiralistu ispred zgrade i to na nacin da se "preglasno" igraju, pa gdja s 2. kata ne moze spavati poslije podne s otvorenim prozorom.

 

i meni bi smetalo da se djeca igraju na parkiralištu, bilo bi me strah da će razbiti nečiji auto ili da će ih netko pregaziti; najdraže mi je da se djeca igraju u parku ili na igralištu ;-)

 

 

također, ako niste znali, kućnim je redom propisan i popodnevni odmor u kojem se ne bi trebalo vriskati, koristiti bušilice ili na druge načine smetati stanarima. a Vaša je susjeda možda stara ili bolesna, pa joj smeta daleko više stvari nego Vama ili meni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, za djecu imam razumjevanja ali za roditelje ne. Policija je rekla da ako djeca trce (a trcali su puno vise puta od dvije veceri uzastopce) iza 23h, nesto definitivno ne stima sa roditeljima. Problem je uvijek u odraslima.

 

Komentari na ovu temu bas i nisu korisni jer svatko ima pravo na svoj mir. A sto se tice sela i selidbe, pretpostavljam da bi puno bolje bilo da obitelj sa djecom ide na selo gdje ce djeca moci trcati koliko god zele po prirodi ...

 

Radni ljudi trebaju mir za odmor, a djeca trebaju prostor za nesmetani razvoj, A ne trcanje i divljanje po stanu punom namjestaja.

 

Dakle, hvala na odgovorima ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da svaki dan nesto slave .... a osim toga djeci je skroz dobro da trce vani kako bi bolje spavali.

 

Normalno je da djeca trce ali bas i nije normalno da se njihovi roditelji ponasaju onako kako se ponasaju.

 

Osim toga djecji psiholozi se ne slazu sa teorijom da je galop po stanu zdrav za djecu.

 

Mislim da je policija ipak odradila svoje ... a duboko vjerujem da ce i dalje policija biti najbolji podsjetnik na postovanje reda i mira. Praksa pokazuje da nakon placanja kazne svi shvate znacenje kucnog reda.

 

Glede dobrosusjedskih odnosa, tesko, jer nakon sto pozdravim sretnu obitelj tek tada pocinje galop. Zapravo je najbolje da ih ne primjecujem. Jer ipak pate od nekog poremecaja i stalno privlace paznju na vrlo nezreo i neozbiljan nacin.

 

Nemam niti najmanju zelju s njima niti razgovarati .... A stan prodati i seliti zbog njih, ne dolazi u obzir ... Ipak postoji zakon i kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

hi ho hi hi

 

i ja imam djecu i ovakvi su mi fenomenalni

 

 

Sulaiman je napisao:

Imaju djecu koja doslovce trce i lupaju toliko jako da se zaista od buke ne moze spavati.

 

koliko je meni poznato djeci treba malo vise sna nego odraslima, pa predlazem da spavate u vrijeme kada djeca spavaju :-P

 

Mislite da dam otkaz i spavam po danu kad nestani vrazici malcice zaspu ... ili da pomazem njihovoj mami kad sva jadna i izbezumljena ne moze utjecati na njihovo ponasanje ... nisam dadilja ...

 

Sulaiman je napisao:

Vec smo ih sto puta molili i upozoravali na to ali svaki put smo dobili odgovor da neka si rodimo djecu pa cemo shvatiti kako je to sa djecom. Zatim uvrede tipa "sredi si zivot, a ne brini o mojoj djeci" ili "cijela zgrada vec zna da si poremecena osoba, nije te briga za moju djecu" i sl.

 

potpisujem roditelje.

kome smeta buka neka se seli na selo pa neka utisuje cvrcke :-P

 

 

Sulaiman je napisao:

Uopce im ne dopire do svijesti da zaista stvaraju groznu buku. Zvali smo policiju jednom kad su djeca galopirala u periodu od 23h do 00h (dakle dva dana uzastopce).

 

dakle DVA DANA ZA REDOM :-o:-o also dakle, pa to je skandalozno!!!!!

treba djecu natjerati da ne slave rodjendan za prijatelje i rodbinu odvojeno vec se mora roditelje prisiliti stegovnim mjerama da slave rodjendan max jednom godisnje (i to za svu djecu koliko god je imali)

:-P

 

 

Sulaiman je napisao:

Nakon toga su bili malo mirni.

 

do sljedeceg rodjendana - hihihi

 

 

Sulaiman je napisao:

Ali sada se drze kucnog reda, dakle galopiraju do 22h a ujutro zestoko startaju, radnim danom oko 6,30 h ujutro a vikendom u 8.00h.

 

drze se kucnog reda i opet nije dobro :-D .

ma ja bi roditelje u zatvor a djecu u popravni dom pa neka se tamo nauce ponasanju :-P

 

 

dalje mi se naprosto vise ne da citirati pa cu zavrsiti ovim citatom

Sulaiman je napisao:

"baba, rodi si dijete ..."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Huh, ovdje su odgovori krenuli u potpuno pogrešno smjeru...

 

- dakle, pitate što napravit;

 

1. Pokušajte razgovarat s predstavnikom stanara u Vašoj zgradi ili stubištu. Vjerojatno je sva ta buka rezultat neadekvatne zvučne izolacije, jer je inaće nebiste smjeli ni čuti...(imam iskustvo slično, gdje smo na sudu poništili uporabnu dozvolu zgrade zbog buke iz jednog kafića).

 

2. Ukoliko smatrate da djeca imaju neprimjeren roditeljski odgoj, uvjek se pismeno možete obratiti socijalnoj službi na Vašem području, pa če oni obavit izvid i procjenit/upozorit roditelje. Vi niste mjerodavni niti nadležni da takav sud donosite, a mogu Vas i tužit za klevetu ili uvredu.

 

3. Pokušajte razgovarat s nekim od građevinskih stručnjaka, možda Vam predloži nekakvu adekvatnu zvučnu izolaciju. Nekad je i to rješenje, nisam siguran, al mislim da to nije nekakva velika investicija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala. Odgovor je koristan. Već sam razgovarala sa kućepaziteljom. Zaključak je da je zgrada akustična. Čak smo i na kućnom savjetu inzistrirali na poštivanju kućnog reda. I izvukli dijelove zakona koji se odnose na remećenje kućnog reda, zatim naveli primjere kažnjavanja iz prakse itd. Vjerujem da će se situacija smiriti kad netko plati kaznu. Susjedi iznad mene ili oni iznad njih ... možda treba smiriti cijelu vertikalu :)

 

A o izolaciji sam razmišljala. Mada vjerujem da bi tepisi kod susjeda pomogli i hodanje u platnenoj obući što je skroz ok jer živimo u lijepoj, toploj zgradi ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svako ima pravo na svoj mir,no ne razumije svatko tako nešto dok ne iskusi na svojoj koži.I ja sam imala sličan problem, pisala sam i tu o tome, tražila savjet.Naš problem bila su sujedova djeca ( njih 20-tak svakodnevno ) koja su se skupljala pred susjednom zgradom, na parkingu prema kojem je cijelom dužinom okrenuta naša kuća ( svi naši prozori i ulazna vrata okrenuti su prema tom parkingu, dakle nemam kamo otići s druge strane da ih ne čujem )Mislili smo u početku OK, to je parking, međutim to je postalo svakodnevno okupljalište te dječurlije doslovce od jutra do mraka koji su drečali i bečali po cijele dane (uvijek je netko od njih bio doma ). U blizini postoje brojna igrališta, no njima je tu bilo najljepše. Da i ne spominjem svoga peseka koji je jadan najviše nadrapao, jer su se iživljavali na njemu kad nikog od nas nije bilo doma, dražili ga i bacali mu svašta.

Mene su na policiji uputili na kvartovskog policajca koji je lijepo riješio naš problem. Pokušali smo na lijep način nekoliko puta upozoriti njihove vrle roditelje da mi nismo krivi što je pored naše obiteljske kuće nikla zgradica od 3 kata naseljena uglavnom onima koji su rat proveli po Evropi, pa se poslije vratili na sigurno, napravili po nekoliko djece i marš van na igranje, pusti mamu i tatu da odmaraju.Oni su u početku bili jako ljubazni,no nisu poduzimali ništa i onda im je dojadilo naše prigovaranje i odlučili su se kolektivno naduriti. Najbolji način da se izbjegne odgovornost, zar ne? Ti pristojno pozvoniš, a ono tajac, nikoga nigdje, dječica se razbježala, zatvorila vrata iznutra, ne možeš ući ako ti netko iz zgrade ne otvori. I problem je riješen. E pa šipak je riješen,dragi moji, pronađite kvartovskg policajca koji će lijepo na svaki vaš poziv doći k njima jer njemu moraju otvoriti vrata, obići ih sve i lijepo im objasniti da postoji cijela paleta mjera koje on može poduzeti pošto ih naravno, ne može kazneno progoniti.

Za početak, može im dosađivati svako malo na vratima, pročeprkati malo tko su, odakle su ti stanari, jesu li uredno prijavljeni, tko je sve prijavljen na toj adresi.

Vaše je pravo da si osigurate mir.

Puno sreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e moja daisyca24 :palacdolje:

 

djeca imaju pravo na igru vise nego vas psic na odmor.

da ste bili mudar vlasnik psica, mogli ste ga nauciti da ne laje na ogradi i da ne jede hranu koja mu se dobaci....

 

 

ali ne ... lakse je djecu napasti i nahuskati na njih policajca (koji btw nema nikakvih nadleznosti nad mladjim maloljetnicima)

 

dio teksta

 

Pokušali smo na lijep način nekoliko puta upozoriti njihove vrle roditelje da mi nismo krivi što je pored naše obiteljske kuće nikla zgradica od 3 kata naseljena uglavnom onima koji su rat proveli po Evropi, pa se poslije vratili na sigurno, napravili po nekoliko djece i marš van na igranje, pusti mamu i tatu da odmaraju.

 

je toliko bedast i pun mrznje da ne mogu doci do daha.

sto bi tek bilo da su se doselili srbi - ajoj

 

 

savjetujem apaurincek i miran suzivot jer starosjedioc ne postoji u zakonu.

ako vama ne odgovara dolazak grada u vas kvart - preselite se :kavica:

 

 

i za kraj - imam i djecu i psa i blesave susjede i pa ipak zbog toga ne gubim glavu :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemojte biti smiješni, nije istina da netko svoju djecu ne može naučiti redu i pristojnosti! I ja imam dijete koje ako mu se igra košarka ide na igralište, a ne bubeta po tuđem zidu da Vam se sva kuća trese! Ta djeca nikad se nisu maknula iz tog dvorišta, koje je usput rečeno, neograđeno, niti su ikad pogledali što ta djeca rade. Molim vas ne osuđujte situaciju kad je ne znate ni približno! Ja živim u kući i ne toleriram da mi netko baca kamenje na psa i mačku (ne hranu !)jer oni su životinje i reagiraju tako kako reagiraju: pas čuva svoje dvorište, odnosno laje, a pogotovo na one za koje zna da ga zlostavljaju. Popijte vi apaurin kad želite popiti kavu na svom dvorištu, a ne možete prozboriti ni dvije rečenice s gostom koji se čudom čudi gdje vi to živite, badava što su oni na svom dvorištu kada su pola metra od vas! Ja sam se sa svojim djetetom nahodala po kinima,parkovima,Maksimiru, Jarunu, Sljemeneu itd.... a ti ljudi ne znaju mrdnut ni do obližnjeg parka s djecom ( majke su inače sve redom doma ), tamo se barem ništa ne plaća.Vratiš se u 7,8,9 po ljeti, oni još vani..pa meni je dosta bježanja od kuće! Moja mama ima 71 godinu i rado bi nedjeljom barem, malo prilegla poslije ručka; ma figu, tek se onda skupi škvadra...od jutra do mraka pred tom zgradom, dok god je dan.Pun nam je vrt smeća, kamenja,papirića, plastičnih boca, čak su lijeni otići gore na WC, nego piške u kut, ravno u naš vrt! Niti imaju kućni red, niti predstavnika stanara, ništa...Kad padne snijeg tacaju dok ne ugaze neku kozju stazu da mogu u kuću jer nitko neće očistiti... nemojte mi pričati o razlikama između starosjedioca i nekih dođoša....slučajno su oni tam otkud su, ali oni su ipak došli u jednu ulicu gdje su sve oko njih privatne kuće i red je da se ipak oni prilagode tome.I nemojte mi pričati o toleranciji, ja sam svoju zbilja potrošila.Sva sreća pa je ta priča prošlost :-)

 

Osim toga, izraz "nahuškati" policajca je jako blesav.Čovjek je bio i kod nas i kod njih, razgovarao je i s njihovom djecom koja se odonda drukčije ponašaju. Da su roditelji s nima razgovarali kad smo im mi zvonili, budite uvjereni da policajac ne bi bio potreban. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga gđa daisy24

 

ja jesam gradjanin, kao sto su i moji roditelji i njihovi roditelji bili gradjani (i to ne tamo gdje je danas grad vec tamo gdje je onda bio grad!)

 

cinjenice su da je grad narastao s 50t stanovnika (prije II sv rata) na vise od 1mil (danas)

 

ako mislite da su starosjedioci napravili toliko djecice, grdno se varate :-P

 

grad se mijenja i to se ne moze zadrzati. obzirom na ponasanje vasih susjeda rekao bih da zivite u dijelu grada u kojem tek slijedi rusenje malih kucica i gradjenja velikih interpolacija. takve zgrade ne mogu naseliti "gradjani" jer novih "gradjana" NEMA!

 

pa vam savjetujem da se preselite u kvart u kojem "danas" zive gradjani ili da se priviknete da vam piske u dvoriste jer pliva je otisla vrit i vise nebu bilo apaurinceka :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam zašto imate ime ljutko kad ste tak tolerantni. Ponavljam, ako je to slika naše budućnosti, hvala lijepa idem u pustinju rađe.Ne čine grad samo zgrade, čine ga i njegovi stanovnici, oni mu daju dušu, a ovi novograđani ( da se tako izrazim) znaju samo rušiti staro, ne poštivati nikoga, nametati svoje interese jer oni u većini..žalosno, žalosno,ni niti oni koji vode ovaj grad nisu drukčiji, oni su im i primjer.Naseli se i budi kauboj, a mi ćemo, ostali u rezervate.

 

A to što dječici niko niš ne može do njihove 18, to smo već vidjeli nažalost na primjeru Luke Ritza, Josipa Klasnića. Samo tako, neka radi ko kaj hoće do 18.Bravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uopće ne razumijem što vi želite reći?! Nered je nered i uopće nema veze radi li ga purger ili neki doseljenik. Kršenje reda i mira ima veze jedino sa nekulturom i zato postoji zakon kojim se nekulturni kažnjavaju ako ih se ne može privesti kulturi?!

 

Zamislite da u Švicarskoj npr. bilo tko (Švicarac ili doseljenik) lupa loptom u nečiju kuću ili da nečija djeca po cijeli dan trče i larmaju?! Platili bi takvu kaznu da im nikada više ne bi na pamet palo lupati ili trčati. Iskreno vjerujem u naše zakone i zaista želim da pravna država funcionira u svakom segmentu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..više nego me takve stvari brinu, nego što me ljute; bojim se kako će nam zemlja izgledati za nekih 10-tak godina. Ne možemo tražiti od škola i raznih drugih institucija da nam odgajaju djecu, prva polazna točka je roditeljski dom. Pa, evo moj, iako je krnji ( moje dijete raste bez oca ) mislim da je puno efikasniji od brojnih drugih, naoko čitavih i potpunih. Neka svatko počne od svoje djece i neka se nitko ne naljuti ako mu netko prigovori za njegovo dijete, neka time što će ispitati što se dogodilo, a ne otpiliti u startu onog tko se usudio nešto prigovoriti njegovom princu ili princezi.Tako oni odmalena dobivaju poruke od vlastitih roditelja: ja mogu što hoću!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija