Jump to content

prekršajni nalog-lož ulje u spremniku-prigovor?


BRIGITT

Preporučene objave

Molim vas primjer po kojem napisati prigovor na dobivenu kaznu.naime u spremniku mog automobila pronađeno je loživo ulje od strane kontrole carinarnice,te mi je izrečena kazna od 3000 kn koju ja nisam trenutno u mogućnosti isplatiti cijelu.da li sa prigovorom mogu dobiti smanjenje ili pak povećanje kazne i uplatu na rate?što će mi se dogoditi ako je ne uplatim u roku od 8 dana? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobili ste kaznu po prekršajnom nalogu i još su vam upravnom postupku obračunali naknadu po litri nađenog lož ulja. Tako da su Vas u neku ruku s tri tisuće odmjerili blago. (Nemojte sad vrisnuti, znam da je VAma puno, ali sve skupa je moglo biti i puno više).

 

Napišite zahtjev za obročnom otplatom, i osobno ga odnesite u carinarnicu, rasplačite se i pojadajte, još jednom pokajte i trebali bi vam udovoljiti. I naravno nemojte više točiti lož ulje u auto jer bi sljedeći put moglo biti s puno težim posljedicima.

 

Želim Vam puno sreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BRIGITT je napisao:

Molim vas primjer po kojem napisati prigovor na dobivenu kaznu.naime u spremniku mog automobila pronađeno je loživo ulje od strane kontrole carinarnice,te mi je izrečena kazna od 3000 kn koju ja nisam trenutno u mogućnosti isplatiti cijelu.da li sa prigovorom mogu dobiti smanjenje ili pak povećanje kazne i uplatu na rate?što će mi se dogoditi ako je ne uplatim u roku od 8 dana? :-?

 

a kako su vas uhvatili ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravih još spomenuti u svezi prekršaja.

Carinski prekršaj u prvom stupnju vodi Komisija/Vijeće za carinske prekršaje carinarnice na čijem je području napravljen prekršaj. Po prigovoru bi dakle trebali riješavati prekršajci carinarnice, a tek po žalbi se ide na drugo stupanjsko tijelo, u konkretnom slučaju Visoki prekršajni sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok, ali ajde sada samo radi rasprave

 

 

sto ako si kupio loz ulje u BiH,

napravio 100km u HR,

vracao se u BiH i nastradao na granici :misli:

 

 

 

zalba bi se morala osnivati na cinjenici da policija ne zna:

- tko je tocio gorivo (drugi vozac?)

- kada je tocio

- gdje je tocio

 

 

policija s velikom sigurnoscu moze dokazati da je loz ulje u rezevoaru,

ali ne i ostalo,

a bez tih podataka kazna bi morala pasti u zalbenom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljutko čitaj ovo:

 

Prema odredbi članka 22. Zakona o posebnom porezu na naftne derivate – pročišćen tekst ( Narodne novine br. 136/02. i 123/03. ) novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 do 40.000,00 kuna za prekršaj će se kazniti fizička osoba ili pravna osoba - vlasnik motornog vozila, vozila na motorni pogon, plovila ili drugog motora ako ulje za loženje i eurodizel-dizelsko gorivo obojeno plavom bojom koristi kao pogonsko gorivo. Za navedeni prekršaj kaznit će se i odgovorna osoba u pravnoj osobi novčanom kaznom od 2.000,00 do 100.000,00 kuna. Ukoliko se navedeni prekršaj učini ponovno u roku od tri godine, uz novčanu kaznu, može se izreći i zaštitna mjera oduzimanja motornog vozila, vozila na motorni pogon, plovila ili drugog motora kojim je učinjeno takvo djelo.

 

 

Dakle, nitko te ne kažnjava zbog "kupnje" već zato što "koristiš" zabranjeno gorivo. Mogo si ga kupit gdje i od koga hoćeš ili ga u krajnjem slučaju ukrast - to uopće nije bitno. Bitno je jedino to što su ti u spremniku našli zabranjeno gorivo.

A lijepo je propisano i tko odgovara.:cita:

 

Hm...uostalom ne vjerujem da nam svi dragi susjedi imaju lož ulje pofarbano u plavo. Valjda imaju vizije o nekim drugim farbama :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@Milly

 

 

ma ja sam ti sav u benzinskim parama i ne palim na dizel :-)

 

ali kada citiras zakon nemojmo zaboraviti sto pise u njegovom prvom clanku

 

Članak 1.

Ovim se Zakonom uređuje oporezivanje naftnih derivata što se proizvode i prodaju u Republici Hrvatskoj, izvoze iz Republike Hrvatske, te uvoze u carinsko područje Republike Hrvatske.

 

 

 

ukoliko se gorivo u tanku treba cariniti (ne mislim na cisterne :-D ) onda si ti u pravu i kraj price ali mene nikada, ali nikada, carinik nije pitao koliko goriva imam u tanku, a koliko sam imao na izlasku iz HR (istina da moj tank ima 60L :vrti: )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija