Jump to content

zastara za mirovinsko i zdravstveno


hans15

Preporučene objave

zanima me da li nakon sto nastupi zastara imam pravo na radni staz u tom razdoblju.

Moj primjer: Ja sam sportas i imao sam ugovor s jednim klubom koji je po ugovoru trebao plaćati mirovinsko i zdravstveno.Naravno da to nije ispunjavao tako da sam ih morao tuziti.Međutim u međuvremenu mi je stigla ovrha jer sam po zakonu,kao sportas, duzan sam placati doprinose bez obzira na to sto sam dogovorio s klubom da oni trebaju plaćati doprinose.Takvi dogovori poreznu ne zanimaju.Raspitivajuci se saznao sam da mi prve dvije godine mogu ici u zastaru pa sam to i zatrazio.Međutim nisam se raspitao,ako uspijem dobiti zastaru, da li mi te dvije godine idu u staz bez obzira ako ih nisam platio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

hans15 je napisao:

zanima me da li nakon sto nastupi zastara imam pravo na radni staz u tom razdoblju.

Moj primjer: Ja sam sportas i imao sam ugovor s jednim klubom koji je po ugovoru trebao plaćati mirovinsko i zdravstveno.Naravno da to nije ispunjavao tako da sam ih morao tuziti.Međutim u međuvremenu mi je stigla ovrha jer sam po zakonu,kao sportas, duzan sam placati doprinose bez obzira na to sto sam dogovorio s klubom da oni trebaju plaćati doprinose.Takvi dogovori poreznu ne zanimaju.Raspitivajuci se saznao sam da mi prve dvije godine mogu ici u zastaru pa sam to i zatrazio.Međutim nisam se raspitao,ako uspijem dobiti zastaru, da li mi te dvije godine idu u staz bez obzira ako ih nisam platio.

 

 

Kad pitaš nešto o zastari onda je poželjno navesti otkad je dug i da li je prekidana zastara nekim radnjama Porezne uprave, tj. ako si primio ovrhu, zastara je prekinuta i ponovno počinje teći od 01.01. slijedeće godine od one u kojoj si primio ovrhu.

 

I da, ako dobiješ zastaru, staž ti neće biti upisan.

 

Ali ako u ugovoru piše da će ti klub plaćati poreze i doprinose, onda ćeš kad-tad dobiti spor i lovu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija