Jump to content

sudski poziv


anonimno

Preporučene objave

Prije mjesec dana imala sam (zbog krivnje drugih osoba) "probleme" s policijom i sve je zavrseno skupnim privodjenjem...sad ce se protiv odredjenih osoba voditi sudski postupak i ja cu biti svjedok..

Cula sam da sudski pozivi dobivaju kao preporucena pisma i ja sam sad u panici buduci da idem iduci tjedan nam more a moji pojma nemaju o cemu se radi pa se bojim da taj poziv ne dodje u ruke staraca.

Zanima me dal se taj poziv dobiva kao pismo u kuverti ili kao neki papir na kojem sve pise(da sam ja svjedok i da se pozivam na sud protiv te i te osobe).Buduci da znam da je okrivnjenikov odvjetnik ulozio zalbu zbog nekih nepravilnosti,koliko ce sad vremena trebati proci da se ta zalba uvazi ili ne i za koliko bi po prilici trebalo zapoceti sudjenje?

A mozda i sad sud preko ljeta odmara pa se sve odgodi barem do jeseni...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svjedoci se pozivaju dostavom pisanog poziva na kojemu piše mjesto, vrijeme, kazneni predmet u vezi kojega se poziva, ali i naznaka da se poziva kao svjedok i upozorenje o posljedicama neopravdanog izostanka.

Kada bi Vam mogao biti poslan poziv i da li će uopće biti poslan, ovisi o nizu okolnosti - završetku krim. obrade i slanju kaz. prijave u državno odvjetništvo, vremenu potrebnom za donošenje odluke po toj prijavi, vrsti odluke koju će oni donijeti...

U svakom slučaju, pozivu ste se, ukoliko ga primite, dužni odazvati, ali možete u slučaju spriječenosti, Vi ili netko od Vaših ukućana, opravdati izostanak za taj dan pismenim ili telefonskim putem, što nije nikakav problem...

Čemu panika ako ste svjedok?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Panika je sad jos veca ako ce,kako kazete, na pozivu pisati kazneni predmet u vezi kojeg se pozivam kao svjedok ,jer je kod doticnih ljudi(protiv kojih ce se voditi postupak) nadjena odredjena kolicina droge.

Ipak je to jedna ozbiljna situacija i nije da sam svjedok nekoj uobicajnoj prometnoj nesreci ili zbog remecenja javnog reda i mira..I zato bi bila jako sretna kad bi taj poziv dosao u moje ruke .

I dal ce na toj kuverti biti lupljen zig prekrsajnog suda.

Zahvaljujem na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I opet Vam kažem nema razloga strahu ili panici, biti svjedok nije strašno. Pravi razlog za zabrinutost imali biste da ste se našli u ulozi suprotne strane.

Na pozivu se nalazi žig suda.

Postupak pred prekršajnim sudom, ali i kaznenim, može se okončati za ovo kazneno djelo a da i ne dođe do rasprave, pa Vaše svjedočenje neće ni biti potrebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija