Jump to content

Nema postova iz obiteljskog....


anonimno

Preporučene objave

...da...ali boli kad te neko tuče svaki dan, boli kad te neko vara, boli kad te vrijeđa, vjeruj da užasno boli kad gledaš svoju djecu kako pate i kad znaš da će patiti u budućnosti.....boli kad te niko ne razumije, kad ti niko ne vjeruje, kad gledaš hladna lica iz CZSR kako klimaju dok pokušavaš balansirati između emocionalnosti i "normalne, pristojne i suvisle komunikacije koja je usmjerena ka rješavanju problema, naspram njihovog produbljavanja."....znajući da će te proglasiti manje vrijednim ljudskim bićem i roditeljem...

 

...ali avaj....kome ja to pričam...sit gladnome ne vjeruje.....

 

u obiteljskom pravu nema rezova, nema suvislih i odgovornih ljudi, niti ih se može spriječiti da iznesu svoju bol na svoj način.....registracijom

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a, da, da..

samo sve to što boli trebalo je na vrijeme i na drugom mjestu rješavati...za obiteljskim stolom, u postelji...bračnom savjetovalištu, kod psihologa, psihijatra...truditi se, razgovarati, raditi na sebi, mijenjati...

ali, ne...

idem ja odmah na pravne stranice iznositi svoju bol...neka pravo riješi probleme koje sam i ja izazvao, sudjelovao u njihovu stvaranju, uvećao..

 

i sada bi na ovo trebao stići kakav britki odgovor - jer sit gladnom ne vjeruje, jel'?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ponekad se problemi ne mogu rijesiti kod kuce, niti u postelji niti za stolom, ako je to jednostrano. A jos je teze to rijesiti kod psihologa, ako jedan od supruznika odbija doci u svjetovaliste pod izgovorom " idi sam / sama jer tebi treba pomoc a ne meni ".

 

Ljudski su osjecaji jako kompleksni, a pogotovo kad su isprepleteni obiteljskim problemom, jer tu su razlicite "relacije ljubavi" izmedju njezinih clanova.

 

Stoga je i vecina pitanja, iako vezana uz pravnu problematiku, čvrsto vezana za osjecaje, jer kako god da prizmu okrenete uvijek ce se netko osjecati za nesto zakinut. I tako se sve vrti u krug, dok jedan prodje zadovoljavajuce, drugi se osjeca obespravljen, pa ulaze zalbe, a zamislite, sve to zbog ljudskih osjecaja ( "da ne povjerujes").

 

Neke se stvari, zbog sporosti sudstva, koje nama nikakav nadzor nad sobom, a trebali bi, odugovlace godinama, pa su takve osobe jos vise skrhane.

 

Pravo se bavi obiteljskim zakonom i treba rjesavati efikasnije te probleme i zalbe na slucajeve, a ne dopustiti da se nesto takvo razvlaci godinama.Pa to su zivi ljudi u pitanju i njihovi zivoti i zivoti njihove djece . I, naravno, nisu svi pravnici, vec uglavnom obicni laici, koji su emocionalno iscrpljeni vec trazenjem rjesenja njihovih problema koje traje dugo godina ( i jedna je previse, a kamoli 5,10,15), a nisu se pomaknuli s mrtve tocke.

 

Zanima me, da li bi netko sa stabilnom situacijom, bez ovakvih problema, mogao toliko dugo izdrzati ovakav psihicki i emocionalni pritisak, i ostati smiren kad mu samo netko spomene njegov bolni problem.

 

Uz duzno postovanje Tkvima, ali to je da EXPLODIRAS kao atomska bomba i to se najcesce i dogadja.

 

Podrzavam moderatore da treba biti pristojan i da ne treba nikoga vrijedjati, ali ovi "ostriji" postovi su upravo dokaz za sporost i efikasnost sistema, pa nije cudo sto su vecina na obiteljskom forumu takvi. Nije tim ljudima lako i ne treba im zamjeriti. Zivot u vakuumu je strasno tezak ( jer ne znas gdje pripadas - zivis " ni na nebu ni na zemlji") i frustrirajuci, a osobito ako kroz to prolazis sam, pa jos naidjes na ljude koji nemaju sluha ( da ne kazem da neki imaju gomilu predrasuda) niti im je stalo da pomognu da se rijesi jedan takav IZUZETNO VELIKI PROBLEM.

 

No tudja iskustva i tekako mogu pomoci ostalima kako da se postave i da vide da li je nesto moguce ili nije. Jer ta iskustva su prouzrocena sistemom koji rjesava jedan kompleksan dio prava, a t je OZ, a kad ga citate sve izgleda tako jednostavno ( tebi ovo, meni ono - na papiru ).

 

Pozdrav Velikoslovka

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budite uvjereni da su moderatori dugo "vagali" odluku o registraciji.

 

Nazalost, nase opetovane molbe da se izbjegnu niski udarci, vrijedjanje i prolijevanje zuci nisu ostavili nimalo traga na svijesti forumasa. Neki su upravo tu anonimnost smatrali pogodnom da pisu ono sto inace ne bi napisali kad bi imali makar bezvezni nick koji bi te rijeci vezivao uz njih. Moderatori su postali dezurni policajci a dezurstvo bi moralo trajati citav dan da obrisemo sve one koji su izvan kontrole.

 

Ni molbe, ni selektivno brisanje, ni zahtjevi samih forumasa (pogledajte malo, i sami forumasi su na raznim forumima trazili upravo registraciji za obiteljsko ili brisanje korisnika i postova ili nesto trece) nisu imali efekta. Mjera registracije logicna je posljedica nemogucnosti ostvarenja civilizirane komunikacije.

 

Forum obiteljskoga prava namijenjen je PRAVU. Ostale rasprave nepravnog karaktera i prije smo dozvoljavali, ali u kaficu. Prema tome, nitko vam nista nije uzeo, niti prerezao, niti isao dzonom, samo stavio na odgovarajuce mjesto. U kafic.

 

Zanimljivo je da obvezna registracija postoji za veliki dio foruma i da je jedino forumasima sa obiteljskog registracija problem, mada i drugi forumi znaju imati ostre polemike.

 

Objave kojima se vrijedja ostale korisnike ili poziva na linc ovlastene osobe ili prijeti moderatorima (ti su mi najdrazi) bit ce brisani i u kaficu, a svi ostali ce zivjeti sretno u svojoj anonimnosti, te dalje objavljivati svoja zivotna iskustva, probleme, vidjenja i stajalista nepravnog karaktera.

 

To sto nema novih objava... ne brinite, doci ce, a od manjka nekih vrsta objava samo cemo profitirati. I ne cekajte predugo da ukinemo registraciju...bit ce vam brze registrirati se. ;-)

 

Ako niste primjetili, dio vas sa obiteljskog se registrirao (dovoljan je bilo koji nick i niti jedan drugi podatak koji bi bio javno vidljiv), a dio vas se ionako potpisuje (npr. gdja Jasna) pa ne vidim u cemu je razlika ako potpis stoji lijevo od posta a ne ispod njega. Osim toga, registracijom dobijate i dodatne korisnicke mogucnosti kao sto su ulaz u ogranicena podrucja portala ili pisanje privatnih poruka.

 

Zelimo vam ugodno druzene na forumu. :wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ma daj ga ignoriraj. Ne mislis da se on ne bi registrirao da mu moderatori daju?

 

To ti je onaj tata dva sina koji se vec sto puta oprastao od legalisa. Samo steta da nikako ne ode zauvijek.

 

Nije ti njemu do pametnih razgovora nego laprdanja o tuznoj prici o kerusi i sedam malih kucica a citav svijet mu je kriv za sve.

 

IGNORE!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

objava editirana

 

:vidiga: .... :clint: .....ma, neee... XXXXXXXXX se po najnovijim saznanjima pomirio sa bivšom suprugom, sinovima predao poklone koje je dugo i brižno čuvao za njih...supruga je prekinula sa ljubavnikom i oboje su krenuli na psihoterapiju koju plaća ministarstvo obitelji i međugeneracijske solidarnosti.... :love: ...planiraju još djece....i ...zamisli.......svi će studirati pravo.... :clap:

 

 

 

 

:rigoleto:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

...sad opet svi čekaju da se skupi kritična masa upaljenih žena uskraćenih za alimentaciju, a još više za...., i očeva kojimima tobož fale dijeca, a dok ih žena nije ostavila nisu ih viđali 17 minuta tjedno....

 

...Bigfoot im svaki put sve lijepo objasni, oni se malo primire, a onda opet počnu..te on ne plača ..te ona je gadura...

 

Koji su se vrag uopće rastavljali, mogli su se svađati i u braku....

 

..i začudo...ni djeca im nisu ništa sretnija samo im sad fali još i alimentacija, odnosno tata.....

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odes na iskon i otvoris si freemail ( besplatno) sa nekim izmisljenim imenom, nadimkom i tu se zloginiras. Čas posla.

 

Mislim da je općenito lakse kad imas neko ime, svoj personality, jer u hrpi anonimnih postova tesko je skuziTi ko je napisao sta i onda se ne može raspravljati kak spada.

 

PS. kad smo već kod loginiranja, jel mogu ja sebi staviti neki avatar i kako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija