Jump to content

Kome šaljem prigovor?


anonimno

Preporučene objave

U mjestu Pešćenici (mjesto između Siska i Zagreba) me slikala MULTINOVA i 500 metara dalje me zaustavila policija. Policajac mi je napisao prekršajni nalog (koji sam ja na licu mjesta potpisao) i mislim sam se žaliti na to.

 

Pitanje glasi. Ako u prekršajnom nalogu piše Policijska uprava Sisačko - Moslavačka i PPP Sisak da li to znači da moram otići u Sisak na sud ili mogu to nekako obaviti u Zagrebu (budući da sam iz Zagreba)? Da li postoji mogućnost da im ja taj prigovor pošaljem poštom i na koji način tj. kako da ga adresiram. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozes poslati postom, ali preporuceno. nazovi 988 i pitaj tocnu adresu postaje prometne policije u sk (ne mozes promasiti ima samo jedna). vjerojatno ce i sami zakljuciti da je prakticnije ispitati te pred sudom u zgb, ali nije naodmet zamoliti to u prigovoru. budes li izvodio i trazio suocenja, morat ces u sk.

i cisto da pitam buduci mi situacija djeluje bezizgledno, koja ce biti strategija obrane?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s prethodnim postom. Verojatno ćeš biti zamolbeno saslušan putem Prekršajnog suda u Zagrebu. Sto se tiče strategije obrane, ići na zastaru je najbolje rješenje. Prvo prigovor, pa žalba na Visoki prekršajni. Svi su zatrpani, i to sve jako sporo ide, lako moguće da se neće rješiti u roku od 2 godine od počinjenja prekršaja. Tada se donese rješenje o obustavi zbog zastare i to ti je to!. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam možda budući da sam student i da sam već platio faks za ovu godinu nekih 7300 kuna da im tu uplatnicu priložim i da kažem nisam u mogućnosti da platim te da nemam svoja vlastita primanja. Nisam siguran da li takvo što prolazi ali stvarno nemam kaj za izgubiti.

 

Kaj ako mi ne prođe ovaj prigovor, da li da probam proći sa zastarom u smislu da ne uzimam pozive od suda?

 

I treće što sam negdje načuo da mogu poslati prigovor putem pošte na Prekršajni sud u Zagrebu s tim da naznačim da je nalog iz Siska.

 

P.S. Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bolje im prilozi potvrdu da si redovni student bez uplanice (skupo ti je obrazovanje).

naglasi i da do sada nisi kaznjavan i sve cega se sjetis jer nakon takvog prigovora nece usljediti saslusanje.

ne mozes slati na prek. sud u zagrebu, imas na nalogu uputu, jasna je.

zastaru je sve teze izvuci, a to povlaci za sobom i odredjene neugodnosti poput policije na vratima. ako ipak hoces probati razvlaciti 2 god. onda pisi drugaciji prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napiši u prigovoru da priznaješ počinjenje prekršaja, da nisi u prekršajnoj evidenciji, te da moliš da ti se izreče opomena, posto si u teškoj financijskoj situaciji. Kako kaže prethodni post, nije ti pametno izbjegavat dostavu. Kad se donese rješenje, opet izjevi žalbu na prekršajne sankcije. Ne treba izbjegavat dostavu da bi nastupila zastara. Pouzdano znam da spisi na Visokom prekršajnom sudu mogu stajat i po nekoliko godina. Jedino se nasilje u obitelji i neki ozbiljniji prekršaji brže rješavaju, a nepropisna brzina, ako imaš malo sreće- skupljat će prašinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se da zakljuciti iz postova na ovom forumu cini mi se da VPS sve vise pribjegava soluciji da zalbe iako su otisle u zastaru odbija i donosi pravomocna rjesenja sa datumima par dana prije isteka roka za zastaru.

Naime mnogi dobijaju rjesenje o pravomocnosti, sa obrazlozenjem da im se zalba odbija, poslije isteka roka za zastaru.

Na rjesenju je naravno datum par dana prije isteka roka.

Zakon ne specificira krajnji rok datum kada je rjesenje primljeno nego datum kada je rjesenje doneseno sto otvara prostor za malverzacije ovog tipa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se da zakljuciti iz postova na ovom forumu cini mi se da VPS sve vise pribjegava soluciji da zalbe iako su otisle u zastaru odbija i donosi pravomocna rjesenja sa datumima par dana prije isteka roka za zastaru.

 

ne bi li od zabrinjavajuce teze da vps flagrantno krsi zakon i lazira vlastita rjesenja bilo vjerojatnije da taj sud jednostavno pazi na zastaru pa uzima predmete u rad prije nego ista nastupi?

a to sto rjesenja dolaze s velikim vremenskim odmakom od dana donosenja nije nista cudno, jednom zupanijskom sudu treba 6 mj. (slovima: sest mjeseci) da nizem sudu koji se nalazi u istoj zgradi dostavi pravomocnu presudu, zasto bi na VPS-u bilo drugacije, sve je to isto (poslovicno azurno) hr pravosudje...

btw, ako si do zakljucka dosao prateci postove na forumu, onda si morao zakljuciti i da dobar dio zalbi (npr. onih za prometne prekrsaje) koje stignu do vps-a nemaju bas nikakvo uporiste i da je rijec o besmislenim zvrljotinama sa ciljem kupovine vremena do zastare pa nije cudo da ih taj sud serijski odbija i potvrdjuje prvostupanjska rjesenja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo zbog toga poslovicno azurnog hrvatskog pravosudja treba uvesti odredbu da ako osoba primi rjesenje kada je istekao rok za zastaru, rjesenje se odbacuje jer je nastupila zastara.

Na taj nacin be se izbjegle špekulacije tipa tko je kriv i zasto rjesenja stizu sa velikim zakasnjenjem, a i hrvatsko pravosudje bi vjerojatno postalo malo azurnije.

Dok se to ne desi dozvoli da špekuliram da to i nije bas zbog neazurnosti nizih sudova.

A sto se tice zalbi, tocno je to sto kazes, no to nije opravdanje za ovakove postupke VPS-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo zbog toga poslovicno azurnog hrvatskog pravosudja treba uvesti odredbu da ako osoba primi rjesenje kada je istekao rok za zastaru, rjesenje se odbacuje jer je nastupila zastara.

 

znači, ovdje bi trebalo uračunavati i vrijeme koje bi se utrošilo na putovanje pismena sa VPS do osobe na koju je naslovljeno...pa vidjeti koliko je vremena potrebno za dostavu putem hrvatske pošte, raznih expressa a možda i tekličem..

 

a to znači i da bi ovi na VPS-u prilikom odlučivanja, iako još teče rok, odbacivali rješenje zbog zastare koja još nije, ali koja bi možda mogla nastupiti....

dajte molim vas, ne filozofirajte kad bi bilo da bi bilo...

rokovi su definirani zakonom, a kome se ne sviđaju, neka piše podneske, pritužbe, ustavne tužbe, glasa na izborima za druge koji će ih mijenjati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nego ne moze proteci 6 mjeseci od donosenja do urucivanja presude.

Za to netko mora odogovarati.

Tko uopce u Hrvatskoj odogovara sto je predmet otisao u zastaru i sto je uludo potrosen proracunski novac ?

Zato nam i je pravosudje u banani sto nitko nizasto ne odogovara.

Inace na zalbe VPS nije moguce uloziti zalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, nego ne moze proteci 6 mjeseci od donosenja do urucivanja presude.
Za to netko mora odogovarati.

 

kako ne, odgovarat ce... ne odgovaraju oni koji po 15-ak godina nisu u stanju donjeti presudu, eno ti pun web ustavnog suda takvih, a odstetu dosudjenu zbog njihove sposobnosti i azurnosti placa proracun odnosno svi gradjani ove zemlje solidarno. suci ne mogu, male su im place.

pravosudje ne smijes pozvati na odgovornost jer kad bi to mogao, onda ti vrli sudovi k'o fol ne bi mogli suditi neovisno, nepristrano ili kakogod se naziva ovo stanje koje sada gledas pa je maksimum odgovornosti u pravosudju da visi sud povodom zalbe kaze nizem "no-no zlocesti sudac, ne to raditi", a onda tom istom sudu vrati predmet da se valjda malo popravi ili izvjezba, stoli...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija