Jump to content

Susjed - napada !


tipkovnica

Preporučene objave

Prije dva miseca je susjed - vika ispred zgrade na jednog čovjeka.Ja sam izašla na balkon i vidila šta se događa.Na koncu je ovaj dkernija na mene da šta ja gledan.Ja nisan odgovorila ništa a kad je pita ponovno rekla sam mu da ako ima šta reć dođe gori i reče.Na to je on meni dva puta pokaza srednji prst i reka koješta ,sjeo u auto i otiša ća.

 

Suprug ga je jučer intra i pita zašto mi se uopće obratio na što je on počeo pričat koješta ... pa da san ja njega napala i krenija je prema šupi i reka mužu da ga čeka da pa da će on sve riješit.Muž je njemu reka da ako ima šta rješavat da riješi odma .On se na to vratio i gurnija muža ,a ovaj nije ni maka na što je susjed počeo govorit da je on bolestan i počeja se trest pa se skljoka na pod.

 

Zvana je hitna i policija.

 

U prvom razgovoru je susjed reka da ga moj muž nije ni taka - a danas ga zove policajac da je ovaj izjavio naknadno da ga je moj muž gurnija te da je on pao.

 

Muž ga nije ni taka - i nije ga tija prijavit zbog prijetnji, al je reka da sad hoće kad je tako postupio.

 

I šta sad dalje ide ?

 

Trebam li i ja prijaviti ono od prije dva miseca - jer je taj cirkus od prije uzrok svemu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morate pod hitno otići u policijsku postaju koja je postupila i tražiti da vidite šta je policija učinila povodom događaja, odnosno da li je pokrenut prekršajni ili kaz.postupak, pa će te nakon toga znati šta dalje.

kada dođete u postaju policija vam mora reći šta je poduzela, tako da vas ne otpile bez objašnjenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ukoliko postoji ozljeda na susjedu, makar ona bila i od samoozljedjivanja, policija je sigurno pokrenula postupak

 

 

kad se ima takvog susjeda, policija se mora zvati prilikom svakog njegovog ispada.

ovako ispada, u ocima policajaca koji su se po prvi puta upoznali s vama i s susjedom, da vi niste normalni jer ste napali starog i bolesnog starca ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je , da ja nisan trudna . A on se dreka na mene dok san stala na svom balkonu.Mogla san gledat neznan šta - jel smin ja stat na svom balkonu i gledat di oću?

Šta je sa mojim stanjem i stresom koji mi je napravio?

 

Šta sa tin šta je onon čoviku u autu reka da će mu otkinit glavu ?

 

I onda on pada u nesvjest jer ga moj muž upita - koji mu je vrag bio da mi se uopće obraća?

 

Šta je mačo u tom da se muškarac dreka na tuđu ženu - a kad muž dođe da se ukaki u gaće?

 

I nije on starac - on je samo divljak , jer su suprugu rekli da je već imao nekakve prijave te da su pokrenuli postupak protiv susjeda zbog prijetnji suprugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

susid koji se počme trest i sam od sebe pada na pod? To izgleda ka epilepsija, a to je nešto što mora bit evuidentirano u susidovom zdravstvenom kartonu, čak i ako to nisu vidili na hitnoj.

Potražite odvjetnika, a možda i svjedoke ako ih ima. Kad se netko svađa po zgradama, obično se kupe prolaznici i drugi susidi po prozorima i balkonima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrenut je prekršajni postupak .

 

Susjed je prvoosumnjičeni ,a suprug drugoosumnjičeni.

 

Policajac koji je radi na slučaju kaže da poznaje susjeda kao problematična.Da je valjda već bilo nekakvih prijava

 

Svjedoka njihom susretu ( osim njegove supruge) , nažalost nema pa će valjda bit njegova protiv njegove.

 

A svjedoka za svađu kad se derao na onog čovika u automobilu i na mene ima.

 

A nije epilepsija već stres.

I žena mu je ostavila muža sa mojim koji ga navodno gurnija ,pa je pao i otišla doma po nekakav lijek.Za to vrijeme je muž bio s njim i pazija da mu ne bude još gore.Čim mu je žena došla bilo mu bolje pa ga posla - u pizdu materinu!

 

Koji scenarij imaju pa to je za nevjerovat!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uf, ja bi tu više moga pomoć ka čovik od priko 100 kila, nego ka pravnik, ha ha. Od stresa kažete čovik pa na pod, pa žena ima odma lijek, stres je uzrok, posljedica napadaja epileptičkog ili nešto vezano za "šufit", tj. tavan da me razume i oni koji nisu odavde.

Stres i žena koja odma trči s lijekom? To mi malo smrdi.

To mi se čini kao malo remećenja javnog reda i mira, a dranje na parkiralištu i #OOPS# materina bi za to moglo bit dosta. Nisam baš od kazenenog, ja sam više za civil, ali mi se čini da tu ne bi tribalo bit ne znam kakvih stravičnih posljedica. A prekršaj se isto da ožalit...kad za to dođe vrime

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada se dvojica potuku ide prijava i jednom i drugom - UVIJEK

 

nema veze da li si se branio ili napadao!

 

 

o odgovornosti odlucuje sudac.

 

 

 

******

 

 

interesantno je kako policajci ne zele donositi prekrsajne naloge u ovakvim slucajevima

 

sve znaju ali se ne zele opterecivati, a kad je brza lova kao u prometnim prekrsajima, ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma nisu se tukli - samo se ovaj derao ko blesav i gura mi muža , a onda prijavio da je moj muž gurao njega.

 

Uostalom koji normalan čovjek napada verbalno trudnu ženu?

 

Još bi se ja njemu trebala ispričat jer sam trudna ,a muž bi mu se trebao ispričat jer ga je pokušao zamolit da mi se ne obraća barem dok ne rodim .

 

A na koncu bi se trebali oboje ispričat jer smo živi i trošimo kisik u njegovoj blizini ( ista zgrada :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da ne postoji neka pdeđena dobna granica za svjedoka.sudac ili u nekim slučajevima stručna osoba bi trebala procijenit je li dijete psihološki zrelo objektivno iskazati o činjenicama i u skladu s tim uvažiti ili ne njegov iskaz.

sudbina oduzetih predmeta ovisi od slučaja do slučaja.

ukoliko je predmet upotrebljen za počinjenje prekršaja ili je pribavljen prekršajem isti se oduzima i čuva na predviđenom mjestu do uništenja ili prodaje.u vašem slušaju premdet je vjerovatno oduzet iz preventivnih razloga te će vam biti vraćen po okončanju postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osoba koja ima oruzje a protiv koje se pokrene prekene prekrsajni postupak zbog remecenja JRMA,nasilja i slicno i jos bude osudjena ya takve prekrsaje tri godine ima zabranu na posjed istog oruzja , pa onda sljedi ponovni postupak u kojemu,mozda dobije natrag mozda ne.

 

Ako je oduzeta preventivno moze se vratiti poslje postupka ako suprug bude oslobodjen na SUD/u.

ako je puska oduzeta kao predmet prekrsaja ili KD ,u pravilu se od strane suda oduzima bez prava naknade , sto se i dobije u rjesenju.

 

U pravilu,ako nije predmet prekrsaja nego preventivno ,tesko ce se vratiti osim ako se muz drugookrivljeni ne oslobodi u prekrsajnoj prijavi.

Policija u pravilu ima incident,tkz. remecenje javnog reda i mira,osobu koja ima ljecnicku potvrdu o laksoj tjelesnoj ozljedi(jer da je teža isli bi policajci na kaznenu prijavu), ljepo prekrsajnu jednom i drugom i onda su pokupili pusku za svaki slucaj da ga muž ne upuca s puskom,jer bi onda oni bili odgovorni ako je nisu oduzeli,a dali ce ga muž probiti ostima,ili kuhinjskim nožem to ih nije briga,ili ce ovome stati srce sutra kad se sretne s tvojim muzem ako ga tvoj muz malo dublje pogleda.

 

 

u svezi prekrsaja svakako potražiti svjedoke,jer ne vjerujem da to nije nitko vidio.

a sto se tice puske,obiteljska puška ne postoji vec je na neko ime,npr.tvoga muža protiv kojega se sad vodi postupak,i ako bude osudjen tesko da ce je dobiti natrag,pa preporucujem (ako je obitelji važna)da je sad sto ranije prebaci na nekog drugog,npr.,na tebe.

odes u PU kod referenta za oružje i pitas sto i kako. to je moguce napraviti ako nije predmet izvrsenja prekrsaja i ako je oduzeta privremeno i preventivno. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puška nije predmet izvršenja prekršaja i vodi se na suprugu.

 

 

Svjedoka događaja u garaži - suprug nažalost nema.Sa susjedom je bila njegova supruga .Ni na kraj pameti da će ovaj tako postupit.

 

Može li suprug tražiti poligrafsko testiranje u slučaju da njih dvoje daju lažni iskaz događaja?

 

Za događaj pred zgradom ima svjedoka ,ali to su maloljetne osobe( 14- 15 godina) te moj sin koji ima 14 godina.Čovjek kojega je susjed napao je sjedio zatvoren u automobilu tako da sumnjam da je išta čuo što mi je govorio.Jedino što je mogao je to da je vidio kako mi je odmjerio dva puta srednji prst.

 

 

Ovo za pušku ( lovačka puška ) mi je žao što je izuzeta i što se ne zna hoće li se ili neće vratiti - ipak je riječ o materijalnoj šteti koja nije bila potrebna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tipkovnica je napisao:

Prije dva miseca je susjed - vika ispred zgrade na jednog čovjeka.Ja sam izašla na balkon i vidila šta se događa.Na koncu je ovaj dkernija na mene da šta ja gledan.Ja nisan odgovorila ništa a kad je pita ponovno rekla sam mu da ako ima šta reć dođe gori i reče.Na to je on meni dva puta pokaza srednji prst i reka koješta ,sjeo u auto i otiša ća.

 

Suprug ga je jučer intra i pita zašto mi se uopće obratio na što je on počeo pričat koješta ... pa da san ja njega napala i krenija je prema šupi i reka mužu da ga čeka da pa da će on sve riješit.Muž je njemu reka da ako ima šta rješavat da riješi odma .On se na to vratio i gurnija muža ,a ovaj nije ni maka na što je susjed počeo govorit da je on bolestan i počeja se trest pa se skljoka na pod.

 

Zvana je hitna i policija.

 

U prvom razgovoru je susjed reka da ga moj muž nije ni taka - a danas ga zove policajac da je ovaj izjavio naknadno da ga je moj muž gurnija te da je on pao.

 

Muž ga nije ni taka - i nije ga tija prijavit zbog prijetnji, al je reka da sad hoće kad je tako postupio.

 

I šta sad dalje ide ?

ako je bilo prije dva mjeseca što ste uopće čačkali po govnetu.Zašto mu se muž uopće obraćao.?Za svaku svađu je potrebno dvoje.Policajac kad izađe na uviđaj zabilježi činjenično stanje,popiše svjedoke ako ih ima i nije na njemu da donosi bilo kakva rješenja i mišljenje.Sada samo možete tražiti svjedoke da budu na vašoj strani.Tošto je bilo prije dva mjeseca zaboravite jer je bitno ovo novo.Ono prije može poslužiti samo kao svjedočenje o susjedovom karakteru, :palac: ali i to je uzalud ako nema svjedoka.

 

Trebam li i ja prijaviti ono od prije dva miseca - jer je taj cirkus od prije uzrok svemu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto je čačkao ?

 

Igrom slučaja moj suprug nije mogao taj dan izaći iz garaže jer je susjedovo auto taman kupila labudica i gonila na popravak, pa je mislio izać pitat šta je i usput mu reć da mi se ne obraća sa glupostim i da me ne vrijeđa bezrazložno.

 

On se na to počeo derat da ja lažem, da on meni ništa nije rekao te je pokušao izazvat supruga na guranje ili valjda da ga moj udari - našto je moj nije reagirao - pa je onda krenuo prema šupi po nešto i vikao suprugu da ga čeka!

 

Susjed je naknadano izjavio da ga moj suprug gurnuo pa je on pao ( što nije istina jer je u prvoj izjavi kazao da ga moj nije ni taka ) i sad to treba i dokazat.

 

Zato i pitam - radi poligrafa jer svjedoka nema.

 

Osim toga policajac je zapisao da je to nastavak događaja od prije dva mjeseca te je rekao suprugu da oni susjeda već imaju kao problematičnog u registru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

labudica dosla po auto od susjeda

pa ima li ta labudica vozaca koji bi mogao reci dali je tko koga gurao ili ne....

s druge strane kome je nevaljani susjed rekao da ga vas muz nije ni taknuo....,ako postoji ta osoba koja je to cula onda treba od te osobe zatraziti da se pojavi na sudu,npr.policajac koji je izisao na intervenciju.

takodjer na prekrsajnoom sudu traziti rjesavanje u redovnom postupku uz raspravu ,na svako pristiglo rjesenje odmah podnjeti zalbu,ukoliko dojde rjesenje kriv je i mora platiti xxxxkn.

na SUDU izjaviti da se po vasim saznanjima radi o osobi koja je problematicna i koja se sukobi sa okolinom,pa naci neke svjedoke koji ce to i potvrditi......

s druge strane u sudu valjda postoji evidencija ukoliko je sa suprugom imao evidentirane incidente od strane policije koji su i to morali prijaviti na sud.

Sto se tice poligrafa,nema sanse da ce to bilo tko raditi za takav prekrsaj gdje nije potekla krv i gdje nema teskih ozljeda.

naime policija je uzela izjave jednog drugog treceg i poslala prekrsajnu prijavu,suprug moze na SUDU traziti poligraf u svrhu utvrdjivanja stvarnog cinjenicnog stanja,kojeg sud nece sprovesti,tj.dati nalog policiji da to odradi....

pa s time ukoliko krajnja odluka prvostupanjske presude ne bude povoljna u zalbi visokom prekrsajnom sudu navesi da sud tj prvostupanjsko tijelo nije trazio predlozeno vjestacenje kao osnov za odbacivanje optuzbe i krivnje.

sto se tice puske,nije predmet prekrsaja , uzeta preventivno , najbolje je da ti odes u PU i zatrazis da se puska prebaci na tebe,i podneses zahtjev za nabavu po osnovu uspomene.

takodjer puska se sada iako je u policiji moze prodati,dovoljno je naci kupca ,koji ima nabavnu dozvolu i otici do referenta za oruzje u pol.upravi. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj sa labudicom je već otišao za ćošak kad je sve počelo ...

 

Suprug je danas otišao do referenta za oružje koji mu je rekao da se oružje uvijek može prodat ili darovnicom poklonit jer nije predmet izvršenja prekršaja , al neka sad ne dira ništa dok ne vidi kako će to sve skupa završit na Sudu - pošto postoji mogućnost da mu se vrati i dozvola i oružje.

 

E , sad mene nešto buni.

 

Na jednoj temi na ovom forumu (isto je u pitanju prekršaj) je napisano da na prekršajnu presudu nema žalbe.

 

Vivass - ti si napisao da postoji mogućnost žalbe ...

 

 

Jel postoji mogućnost žalbe ili ne ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za oruzje je kako sam ti i rekao....

zalba ::: policija napisala prekrsajnu , sudac moze kazniti jednog i drugog i poslati uplatnice,ako platis presuda je pravomocna,ako se zalis nastavlja se postupak.

dakle ima jos vremena masu,

ako se postupak okonca na prvom stupnju i dobije presuda ,onda ljepo na kraju pise pravni lijek:::

tj. preostaje zalba visokom prekrsajnom sudu.

poslje presude visokog prekrsajnog suda treba vidjeti sto pise na presudi ,dali ima pravo zalbe ili ne , ja sve sto sam radio tj.zalio se visokom prekrsajnom sudu ,sve je proslo u moju korist,tako da ne znam sto ako i tu ne uspije,na svakom rjesenju suda uvjek pise pravni lijek,ili na ovo rijesenje zalba nije dopustena.

 

taj prekrsaj uopce nije bitan toliko u svezi novcane kazne,koliko stvari pravde principa,emocija , kao i pitanja sudbine te lovacke puske.

vjerojatno ce vas cijeli postupak ako bude suprug optuzen i idete dalje s zalbama kostati vise nego da odmah platite kaznu i sve zaboravite.

moj prijatelj zivi u njemackoj,dobio je neku kaznu od 20Eura za neki prekrsaj,otisao kod odvjetnika platio mu da podnese zalbu i da ga brani u tom postupku.

odmah mu je platio 200Eura,a poslje okoncanja jos 300E, od te kazne 20Eura oslobodjen.

Dakle stvar principa je bila u pitanju a i ja sam isto takav,samo nemam volje placati odvjetnika pa sam sebe zastupam,imam dosta predznanja jer sam radio dosta poslova koji su povezani sa pravima i zakonima.

ako na kraju tvoj suprug bude okrivljen pa makar i ukorom --nema puske jos tri godine-

eto sad je ostao princip,pa kad bi trazili odvjetnika za taj postupak vjerojatno bi trebali platiti vrijednost dvije puske i barem 5 novcanih kazni.

sad nek sve stoji kako je,doci ce ili poziv suda na saslusanje ili ce sud na temelju izjava ako su ih dali i potpisali na policiji izdati rjesenje o prekrsaju,kad se to desi suprug ce sigurno biti u rjesenju kaznjen,e onda se ide sa zalbom,te zatrazi redovni postupak ,saslusanje suda itd.

no dobro kad se to desi onda cemo nekako rjesiti pitanje pisanja zalbe ako bude to problem.

inace sam jako ljut kad se nekome dira u oruzje kojeg se nije latio.

i sam imam dosta oruzja,pa da mi zbog neke svadje sa susjedom i izmisljotina susjeda pokupe zeljezo koje se ne dira i stoji u sefu,auuu gadno do kraja ,branio bi se na sudu svim silama iz principa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas nas je posjetio - policajac ... mislim da je to naš kvartovski :-)

 

Pitao je supruga - što se dogodilo ...

Pa nam je na kraju rekao da je sad sve na sudcu ,te da imamo pravo žalbe ako presuda bude nepovoljna za supruga.Njegovo privatno mišljenje je da je to sve skupa bez veze završilo na policiji ,te mi je rekao da sam susjeda trebala prijavit kad je vikao ispred zgrade na mene .Eto , ja njega nisam prijavila za to - al je on prijavio mog supruga , za ništa!

 

Na koncu ako je netko bolestan to mu ne daje za pravo da bude bezobrazan.

 

 

Ovo za pušku ćemo se gonjat - princip ,jer mu nije ni palo na pamet da bi nekomu prijetio sa oružjem ...ali bez odvjetnika ,jer i suprug zna sam sočit dvi tri na papir ,a i usmeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija