Jump to content

Prolazak kroz zuto


anonimno

Preporučene objave

Prosao sam kroz zuto svijetlo na semaforu. Kako je se zuto svijetlo tek upalilo, uvjeren sam da nisam "zakacio" crveno. Na tom semaforu nema "trepcuceg zelenog" Policija me zaustavila, nikakav papir nisam dobio.

 

Zanima me:

 

1. Koliku kaznu mogu ocekivati - u zakonu je naveden sirok raspon, a zanima me kako to obicno zavrsi u praksi.

 

2. Posto smatram da sam prosao prije pojave crvenog, ima li koristi od zalbe na rjesenje kada isto dodje?

 

3. Moze li se nekako zadrzati vozacka - radim na poslovima dostave pizze, ali mi u ugovoru o radu pise da radim kao ispomoc u kuhinji?

 

4. Kako to da me policajac nije trazio potpis?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. obicno se drze donje granice propisane sankcije, pogotovo ako izdaju nalog (samo pazi, nakon prigovora sud nije vise vezan sankcijom izrecenom nalogom)

2. to ce se svoditi na "ja kazem zuto, policajac kaze crveno", a ti sudovi u pravlu vjeruju policiji. ispadne li na kraju crveno, zalba nema sanse, ispadne li zuto mozes tvrditi da je do promjene svjetla doslo u trenutku kada s obzirom na brzinu kojom si se kretao i udaljenost od raskrizja nisi mogao sigurno zaustaviti vozilo prije semafora.

3. moze, trazis da ti se oduzme uvjetno. samo ako to trazis bilo bi dobro izostaviti prigovor u nekom drugom smjeru jer je po logici stvari priznanje jedan od bitnijih preduvjeta da bi se izreklo uvjetno oduzimanje vozacke... na tebi je da odlucis sto ces.

4. ne treba mu tvoj potpis, ne izdaje ti nalog vec te salje na sud...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija