Jump to content

kako otvoriti frizerski salon ?


slavonka-k

Preporučene objave

Ne možeš otvoriti salon "uz pomoć" nekakve institucije,otvaraš ga sama a pomoć možeš tražiti naknadno,kao novootvoreni obrt,(samozapošljavanje,ulaganje u opremu..)putem natječaja koje objavljuju poglavarstva,županije,ministarstva.

 

Ukoliko imaš sss-frizersku struku, nije ti potreban radni staž da bi mogla samostalno otvoriti obrt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

ultra je napisao:

Ne možeš otvoriti salon "uz pomoć" nekakve institucije,otvaraš ga sama a pomoć možeš tražiti naknadno,kao novootvoreni obrt,(samozapošljavanje,ulaganje u opremu..)putem natječaja koje objavljuju poglavarstva,županije,ministarstva.

 

Ukoliko imaš sss-frizersku struku, nije ti potreban radni staž da bi mogla samostalno otvoriti obrt.

Ovako, supruga mi je SSS frizer i nezaposlena je već godinu dana. Nema ni dan rada u struci, radila je kao trgovac, ali ima dosta iskustva što radi kao ispomoć u jednom frizeraju (na crno) i što sama frizira društvo i rodbinu! E sad, prema informacijama koje mi imamo ona ne može otvoriti vlastiti salon bez 5 godina iskustva ili bez 2 god + majstorski ispit. Zanima me ima li nešto što mi ne znamo, s obzirom na gorenavedeni citat... Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam otvorila frizerski preko svoje firme d.O.o.

Nisam frizerka i nisam mogla naći frizerku sa majstorskim ispitom, to je teško naći jer sve su zauzete. Zato sam otvorila firmu. Inventar s kojim opremite salon može ići u početni kapital koji mora biti u vrijednosti 20 000 kn.

Ako imate svoj prostor u velikoj ste prednosti i bolje je raditi preko d.O.o. jer u obrtu, obrtnik odgovara svojom cijelom imovinom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, svakako. Vaša je supruga frizerka. Ja sam morala zaposliti jednu frizerku jer ja sam grafički dizajner. Ona nije imala majstorki ispit ali je radila u salonu. Vaša supruga je frizerka i to je velika prednost, joša ako je vaš prostor, odlično. Uvijek je bolje raditi preko firme jer je firma društvo sa ograničenom odgovornošću. Znači odgovarate samo imovinom firme, ne i svojom cjelokupnom (vlastitim) što je slučaj u obrtu. Obrt je prekompliciran (što se tiče odgovornosti i obaveza).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ultra je napisao:

 

Ukoliko imaš sss-frizersku struku, nije ti potreban radni staž da bi mogla samostalno otvoriti obrt.

 

ultra, pa kako ovo možete napisati ?!

 

za otvoriti frizerski obrt osoba mora obavezno imati i položen majstorski ispit u zanimanju frizer...izuzetak su jedino frizeri koji su na dan 01.07.1994.g. imali najmanje 5 godina radnog staža na frizerskim poslovima, pa nisu u obavezi polagati majstorski ispit !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nalyada je napisao:

Da, svakako. Vaša je supruga frizerka. Ja sam morala zaposliti jednu frizerku jer ja sam grafički dizajner. Ona nije imala majstorki ispit ali je radila u salonu. Vaša supruga je frizerka i to je velika prednost, joša ako je vaš prostor, odlično. Uvijek je bolje raditi preko firme jer je firma društvo sa ograničenom odgovornošću. Znači odgovarate samo imovinom firme, ne i svojom cjelokupnom (vlastitim) što je slučaj u obrtu. Obrt je prekompliciran (što se tiče odgovornosti i obaveza).

 

hmm...http://portor.mingorp.hr/pitanja.htm#razlike :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Znači, otvorimo d.O.o. i ona počne raditi bez ostalih peripetija?

 

e ovako da se i ja priključim ovoj temi...ja sam frizer imam godinu i pol dana iskustva i naravno da sam radila na crno ko i svi ostali frizeri u ovoj državi...frizerski salon moguće je otvoriti ili na obrt ili preko firme... otvaranje salona preko obrta je komplicirano jer morate imati najmanje 3 godine iskustva i položen majstorski ispit ili ako nemate možete zaposliti nekoga s majstorskim ispitom ali to vam je rizik...druga opcija je ta da otvorite firmu s time da na računu morate imati 20 000 kn plus 5000-6000 kn za otvaranje firme...nakon što otvorite firmu na nju prepisujete svoj salon odnosno otvarate salon na firmu..ne trebate majstorski i nikakve druge gluposti a još je jedna prednost vezana za firme kupujete stvari za salon boje lakove četke serume šampone i sve to na R1 račun pa fino na kraju godine dobijete natrag pola iznosa koji ste kroz godinu potrošili.... i nemojte pričat da je lakše položit majstorski pa otvarat salon jer od tog nema kruha... i sam majstorski košta oko 3000-4000 kn plus modeli koje morate imat a da ne pričam o tome da vaš rad ocjenjuju propali frizeri koji pojma nemaju o ničemu pa vas ruše na najmanjoj gluposti koju vide...toliko od mene...nadam se da sam pomogla ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
dali se može na neki drugi način,npr. uz pomoć nekakve zadruge otvoriti frizerski salon bez ikakvog radnog iskustva samo sa srednjom školom?ili uz pomoć države?imam poslovni prostor samo mi je bitno da znam postoji li takva mogućnost.

puno hvala!

 

Ukoliko imaš sss-frizersku struku, nije ti potreban radni staž da bi mogla samostalno otvoriti obrt.

 

netočno !!!

uvjet za otvarenje fizerskog obrta ( 96.02 - frizerski saloni ) je MAJSTORSKI ISPIT u zanimanju frizer ... što znači da obrtničkoj komori dokazujete sss u zanimanju frizer i 2 godine radnog iskustva u zanimanju frizer

 

na ovom liku vam je sve definirano:

http://www.hok.hr/cro/obrazovanje/majstorski_ispit

 

sretno :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...
prije 22 minuta, AnteJaja je napisao:

Mozeli se otvoriti barber shop u hrvatskoj bez zavrsene skole u to smjeru. Posto vidim da ima dosta kurseva za barbere gdje dobijes diplome pa me zanima dali je moguce sa tim otvorit obrt na svoje ime?

>Berber shop< ne postoji u klasifikaciji  uslužnih djelatnosti - Shop - je skraćenica od - Shoping (engl.) - Kupovati.
Sa završenim ,,Kursom,, se može otvoriti - slobodni Obrt - Frizerski salon sa popratnim djelatnostima, a ima ih dosta, ne spada pod - slobodni obrt.
Frizerski salon se može otvoriti ako imate potrebnu KV - Stručnu osposobljenost - KV - Frizer.

uređeno: od frenki zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , AnteJaja je napisao:

Mozeli se otvoriti barber shop u hrvatskoj bez zavrsene skole u to smjeru.
-------------------

Postoji sljedeća mogućnost :
Otvorite firmu ( npr. J d o o) iznajmite adekvatan prostor(ako nemate vlastiti ) i zaposlite 1 djelatnika koji ima potrebnu stručnu 
spremu - KV - Frizer.
Ta osoba je ujedno i voditelj - poslovne jedinice - Frizerski Salon _ Xxxxxx.
Vi , kao vlasnik firme ako nemate potrebnu stručnu spremu - a imate iskustvo u toj djelatnosti, možete isto raditi određeni posao.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, AnteJaja je napisao:

Dakle postoji onda mogucnost i otvaranja obrta na necije drugo ime tocnije na ime osobe koja ima stručnu spremu

Da.

 

prije 7 minuta, AnteJaja je napisao:

Takodje zanima me dali nakon odredjenih godina rada tog posla mogu to prebqcit na sebe?

Možete čim budete imali potrebnu stručnu spremu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
prije 59 minuta, Analori je napisao:

Pozdrav. Zanima me da li se frizerski salon moze otvoriti preko j.d.o.o.-a ako niste kvalificirani frizer i nemate majstorski ispit ali imate iskustva i radili ste u salonu? I da li vi mozete raditi kao jedini zaposleni? 

Možete. Evo iz Zakona o obrtu: članak 2.

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, obrt obavlja i pravna osoba koja obavlja gospodarsku djelatnost utvrđenu u popisu iz članka 6. stavka 2. ovoga Zakona ako izvodi naukovanje.

Znači kao pravna osoba morate imati majstorski samo ako želite primati naučnike. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, vodovod1 je napisao:

Možete. Evo iz Zakona o obrtu: članak 2.

(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, obrt obavlja i pravna osoba koja obavlja gospodarsku djelatnost utvrđenu u popisu iz članka 6. stavka 2. ovoga Zakona ako izvodi naukovanje.

Znači kao pravna osoba morate imati majstorski samo ako želite primati naučnike. 

Dakle u jdoo nije pravilo kao i kod obrta da se za obavljanje djelatnosti i otvaranje salona mora imati majstorski ispit ili biti zaposlena osoba koja posjeduje majstorski ispit?  
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija