Jump to content

Jednokratna novčana pomoć od HZZO-a za novorođenče


fifika

Preporučene objave

ovako, ovisi o mjestu prebivalista...

 

inace od HZZO-a dobivas jednom mjesecno do godine dana starosti djeteta po cca 1600kn.

 

A jednokratnu novcanu pomoc za opremanje bebe, bar je bilo 2005. oko 1500kn.

 

Od grada u kojemu zivis takodr mozes traziti jednokratnu novcanu pomoc koja iznosi od 1000kn na dalje.

 

nadam se da sam barem malo pomogla :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru! To sam čitala na forumu i na stranici hzzo-a, da kao ta pomoć iznosi 2.300 i nešto sitnoga i da imaju sve zdravstveno osigurane majke pravo na tu jednokratnu pomoć. Pa sam htjela provjeriti ovdje ima li tko kakvih saznanja. A za ovih 1600 kn si mislila na porodiljnu naknadu,jelda? Meni bi sada po novom zakonu trebala biti prema punom iznosu plaće koja mi je obračunata u zadnjih 6 mj. Pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam mama skoro pa petomjesečne curice i moje iskustvo je:

Jednokratna pomoć od države( oprema za novorođenče )= 2.300,00 kn.

Ovisi u koje ste gradu prijavljeni jer i od njih nešto dobijete.

Ali što se tiče države za sve bebe je isti iznos bez obzira živjeli Vi u Zagrebu ili Kitišancima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iznos od 2.300,00 kn dobivaju rodilje a to je "kao oprema za novorođenče, a što isplaćuje hzzo

svaki grad, ovisno o proračunu i drugim stvarima, isplaćuje naknadu po rođenju djeteta...(negdje ovisno o broju djece)

npr. u gradu Zagrebu se z aprvo dijete dobiva jednokratno 3000,00 kn, za drugo 6000,00 kn, a za treće i svako slijedeće 9000,00 kn - ovo zadnje isplaćuje se kroz cijelu godinu (9000 kn se dijeli na 12 mj), do šeste godine djetetovog života...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija