Jump to content

cesija / kompenzacija nakon blokade računa (utaja poreza?)


reboniche

Preporučene objave

Molio bih pomoć, ukoliko netko zna.

 

Da li je "legalno" nakon blokade računa moje tvrtke (od strane vjerovnika) vršiti cesije ili kompenzacije sa drugim tvrtkama?

 

Cesije bi išle na temelju novih faktura izdanih nakon blokade računa, a PDV si porezna uprava ne bi mogla naplatiti jer je račun blokiran.

 

Drugim riječima, strah me da je to faktički utaja poreza jer unaprijed znam da PDV neću moći platiti a druga firma s kojom vršim kompenzaciju si vraća taj isti PDV.

 

Unaprijed hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naravno da je nije po zakonu provesti cesiju ili kompenzaciju dok je račun blokiran...

 

nije loše malo se pomučiti pa pronaći već postavljeno isto pitanje i već dane odgovore:

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=15092&forum=22&1

 

http://www.tszg.hr/cro/Djelokrug-Suda/Stecaj/Strucni-clanci/Status-i-pobijanje-ugovora-o-cesiji-kojeg-je-stecajni-duznik-zakljucio-prije-otvaranja-stecajnog-postupka/Ugovor-o-cesiji-kao-nistav-pravni-posao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo bih dopunio DK-a te napominjem da nisu samo nezakonite, za vrijeme blokade, cesije i kompenzacije nego nije dozvoljeno nikakvo obraćunsko plaćanje.

 

Ali mi kakvi jesmo i tu zabranu je donekle moguće izigrati, samo mi nije jsano kako mislite vršiti plaćanja a račun je blokiran???, osim naravno gotovinskim direktnim uplatama, ali tada predlažem napraviti sa novim vjerovnikom i platcem ugovor o peuzimanju ispunjenja te po ispunjenju zahtjervati izajvu o prepuštanju vjerovničkih prava, a nakon deblokade platac potražuje od deblokiranog subjekta plaćene iznose.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovorima.

da malo pojasnim pitanje...

 

mene zanima da li je zakonito prodavati robu (nakon blokade računa) tj. izdavati fakture za tu robu jer si sa tim faktički povećavam dug prema poreznoj u iznosu PDV-a.

 

napominjem da je blokada računa potekla od banke i sve što se slijeva na račun ide na banku (što je i u mojem interesu) a ne na poreznu.

 

dakle nije li to utaja poreza jer znam da neću moći platiti PDV a ipak prodajem robu i izdajem račune??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija