Jump to content

makismalna izgrađenost parcele pomoć


bokke

Preporučene objave

ja ne razumijem to sa maksimalnom izgrađenošću parcele. Znači ako je parcela 300 m2, a izgrađeno je 80 m2, to bi značilo da ja mogu nadograditi još 1 kat od 70 m2. i šta ću s tim. Pa ako idem u zrak sa katom ne uzimam ništa od okućnice bože, možda 20 kvadrata bi išao u širinu. Kako onda imaju one stambene zgrade koje uopće nemaju okućnice, direkt na cesti lol a zgrada 700 kvadrata, znači bude izgrađeno 90% od ukupne površine parcele. Kako onda ja na parceli od 300 m2 ne mogu napraviti kat od 100 m2 i potkrovlje od 70??? Objekat je dvojni, ja sam na kraju i imam najviše okućnice. Moj prvi susjed na parceli kao moja ima dvije kuće. a svi ostali imaju izgrađeno po 250 kvadrata kuće, a imaju još manje okućnice od mene. Zar su stvarno svi hrvatski zakoni pisani po onoj ko je jamio jamio je

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bokke je napisao:

ja ne razumijem to sa maksimalnom izgrađenošću parcele. Znači ako je parcela 300 m2, a izgrađeno je 80 m2, to bi značilo da ja mogu nadograditi još 1 kat od 70 m2. i šta ću s tim. Pa ako idem u zrak sa katom ne uzimam ništa od okućnice bože, možda 20 kvadrata bi išao u širinu. Kako onda imaju one stambene zgrade koje uopće nemaju okućnice, direkt na cesti lol a zgrada 700 kvadrata, znači bude izgrađeno 90% od ukupne površine parcele. Kako onda ja na parceli od 300 m2 ne mogu napraviti kat od 100 m2 i potkrovlje od 70??? Objekat je dvojni, ja sam na kraju i imam najviše okućnice. Moj prvi susjed na parceli kao moja ima dvije kuće. a svi ostali imaju izgrađeno po 250 kvadrata kuće, a imaju još manje okućnice od mene. Zar su stvarno svi hrvatski zakoni pisani po onoj ko je jamio jamio je

Jedno načelno pitanje:

mislite li Vi da planovi koji su dopuštali izgrađenost do 90% parcele (a i takvih je bilo u RH) omogućuju normalan razvitak naselja?

Konkretno pit.: Recite mi gdje ti stanari parkiraju svoja vozila? Da nije to ulica?

Inače, vas ne muči izgrađenost građevinske čestice (to je udjel ukupne površine zemljišta pod građevinama -osnovnom, pomoćnom i drugim građevinama), nego iskorištenost čestice. Koliki je koeficijent iskorištenosti?

Kolika je katnost dozvoljena?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

katnost idem sutra vidjeti, jer imamo plan od prije nekih 8 godina gdje je dopušteno ukopani podrum + prizemlje + kat + korisno potkrovlje. Inače nama bi bio dovoljan i 1 kat od nekih 90 kvadrata, da se to napravi ispred u dovrištu stane mjesta za 6, a iza za 2 auta jedan uz drugog, a nama treba mjesta za 2. Lol i da, susjedi parkiraju na cesti. Meni je samo izgledalo glupo da svi oni stoje na cesti, dok po tom starijem planu mi možemo dobiti još 70 kvadrata kata, na postojeći objekt, A u tom slučaju uopće se ne izlazi na parcelu. Znači meni je dozvoljeno još 70 kvadrata i ostane mi parkiralište za 8 automobila, a susjedi sa 250 kuće parking po cesti, živjela Hrvatska..... da nas puste izaći samo 25 kvadrata na bilo koju stranu nama dovoljno. Inače iza kuće je do ceste 10 metara, a ispred kuće do ceste ima 30 metara, a do susjedne parcele 15 metara. Sa jedne strane smo spojeni, kuća je u nizu tako da sa te ne možemo izaći nigdje, a sa gornje strane je do ceste 2 metra, tamo nismo ni mislili ništa dirati. Jedan moj susjed je pred 3 godine u dovrištu izgradio 2 kuće odvojene jedna uz drugu,a susjeda je nagaraži dobila dozvolu za 2 etaže, koje izlaze na cestu i više se tamo autom ne može proći...... pa vas pitam da li je u redu to što se njima dopuštalo do pred 3 godine, a na nama se trenira strogoća??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bokke je napisao:

katnost idem sutra vidjeti, jer imamo plan od prije nekih 8 godina gdje je dopušteno ukopani podrum + prizemlje + kat + korisno potkrovlje. ...

?

Niste Vi iznimka. Unazad četri-pet godina sve jedinice lokalne samouprave MORALE su donijeti nove prostorne planove.Danas je taj proces pri samom kraju i ostalo je još nekolicina općina bez novih planova.

Vjerovatno su vaši podaci zastarjeli, pa prije nastavka priče, pronađite i dobro pručite novi prostorni plan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija